« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekord Izy, dobry występ Nikoliny

W miniony weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 i 20. Wśród startujących były dwie reprezentantki Siódemki Ostrołęka. W biegu na 200 metrów zaprezentowała Izabela Marcińczyk, zaś w trójskoku Nikolina Dziadak.


Druga z nich startująca w gronie 20-latek w najlepszej próbie uzyskała 11,34 m i wywalczyła ósme miejsce. Nikolina Dziadak zaledwie pół roku temu podczas mistrzostw kraju do lat 18 w Radomiu była dopiero 14. Teraz w starszej kategorii wiekowej zdecydowanie poprawiła swoją pozycję na krajowym podwórku. Najlepsza okazała się Julia Wyrwas z Lubusza Słubice, która skoczyła 12,92 m. 

Wśród 20-latek pokazała się Izabela Marcińczyk. Z wynikiem 2:29,77 s uplasowała się na 16. miejscu i poprawiła swój rekord życiowy. Naszej reprezentantce nie udało się dostać w ścisłego finału. Mistrzynią kraju została Wiktoria Prządka z LKS Pszczyna z wynikiem 2:16,75 s.

Wiktoria Pyskło była rezerwową w niedzielnym konkursie trójskoku. Za tydzień odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów.

Odsłon: 3947
Komentarzy: 0
17:06, 15.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

18 czerwca 2022 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział ponad 500 osób. Najstarszy uczestnik miał niespełna 90 lat. Dla trójki naszych reprezentantów zmagania były debiutem. 

Wystartowały zapisy do XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego

Wystartowały zapisy do XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego

Największa impreza biegowa w naszym regionie powraca po pandemicznej przerwie. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w XXVI Półmaratonie Kurpiowskim, który został zaplanowany na niedzielę, 18 września.

Srebrny medal Szymona Sadłowskiego

Srebrny medal Szymona Sadłowskiego

Na stadionie warszawskiego AWF odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce. Srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki z wynikiem  61,93 s zdobył Szymon Sadłowski - uczeń II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce. 

Runmageddon wraca do Ostrołęki

Runmageddon wraca do Ostrołęki

Już 6 sierpnia ponownie w Ostrołęce odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie: Runmageddon. Dzięki inicjatywie prezydenta Łukasza Kulika już po raz drugi Ostrołęka pojawi się na mapie tych ekstremalnych biegów.

Dziadak ze złotem i srebrem. Wierzbowska mistrzynią. Brąz Pyskło

Dziadak ze złotem i srebrem. Wierzbowska mistrzynią. Brąz Pyskło

11 i 12 czerwca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka zdobyli dwa złote, srebrny i brązowy medal.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo