« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska, Budziłek, Moszczyński i Butler w stawce

W najbliższy weekend w Toruniu odbędą się 65. PZLA Mistrzostwa Polski. W zmaganiach lekkoatletycznych wezmą udział przedstawiciele z naszego powiatu. Największe szanse na medal ma Magdalena Żebrowska. Zawodniczka AZS AWF Katowice legitymuje się najlepszym wynikiem w tym roku w skoku w dal. Jak sobie poradzi?


Niespełna 25-letnia zawodniczka rodem z Lelisa kilka dni temu podczas mitingu w Białymstoku skoczyła 6,34 m, co jest najlepszym wynikiem w kraju. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma lepszy rezultat o 1 cm od Anny Matuszewicz. Niespełna 18-letnia zawodniczka MKL Toruń będzie skakała w swoim mieście. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja.

Reklama

W rywalizacji w skoku wzwyż wystąpi Sebastian Moszczyński. Zawodnik wychowany przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki obecnie ma trzeci wynik w kraju. W tym roku skoczył 210 cm, podobnie jak Gracjan Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz) oraz Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin). Najlepszy wynik w Polsce ma Mateusz Kołodziejski. Lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz skoczył 221 cm. Lepszy wynik od Sebastiana ma również Sylwester Bednarek z RKS Łódź - 215 cm.

Reklama

W biegu na 3000 m wystartuje Martyna Budziłek. Przedstawicielka UKS Siódemka Ostrołęka legitymuje się rekordem 10:03,67 s. Nie ma co ukrywać, że na medal raczej nie ma szans, ale 25-latka z pewnością zbierze niesamowite doświadczenia w walce z najlepszymi lekkoatletami w kraju. Trzymamy za nią kciuki.

Reklama

W tej samej konkurencji pojawi się Katarzyna Butler. 20-latka obecnie reprezentuje barwy LKS Maków Mazowiecki. Do zawodów została zgłoszona z wynikiem 10:12,91 s, który uzyskała w tym roku. Najlepszy rezultat w 2021 roku ma obecnie Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom - 9:13,89 s.

Odsłon: 2207
Komentarzy: 0
10:06, 19.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gadomski nie do końca zadowolony

Gadomski nie do końca zadowolony

W 65. PZLA Mistrzostwach Polski wziął udział również zawodnik rodem z Kadzidła. W Toruniu Daniel Gadomski reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa zaprezentował się z dobrej strony, jednak to zabrakło do wysokiego miejsca. 

Budziłek dziesiąta w kraju

Budziłek dziesiąta w kraju

Zakończył się wyścig na 3000 m podczas 65. PZLA Mistrzostw Polski. W Toruniu na starcie pojawiły się dwie przedstawicielki z naszego powiatu: Martyna Budziłek z UKS Siódemki Ostrołęka oraz Katarzyna Butler, która niedawno przeniosła się z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki do LKS Maków Mazowiecki.

Żebrowska najlepsza w kraju!

Żebrowska najlepsza w kraju!

Wielki sukces zawodniczki pochodzącej z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze.

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dzisiaj o godz. 17:20 wystartuje w biegu na 3000 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka LKS Maków Mazowiecki legitymuje się wynikiem 10:12,19 s. 20-latka ma nadzieję na dobry występ w najważniejszych zawodach w hali w tym roku.

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo