« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Marzę o złocie

(fot. Paweł Skraba)

Dzisiaj i jutro w Toruniu odbędą się 65. PZLA Mistrzostwa Polski. W zmaganiach lekkoatletycznych wezmą udział przedstawiciele z naszego powiatu. Największe szanse na medal ma Magdalena Żebrowska. Zawodniczka AZS AWF Katowice legitymuje się najlepszym wynikiem w tym roku w skoku w dal.


Niespełna 25-letnia zawodniczka rodem z Lelisa kilka dni temu podczas mitingu w Białymstoku skoczyła 6,34 m, co jest najlepszym wynikiem w kraju. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma lepszy rezultat o 1 cm od Anny Matuszewicz. Niespełna 18-letnia zawodniczka MKL Toruń będzie skakała w swoim mieście. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja.

Rozmowa z Magdaleną Żebrowską, lekkoatletką pochodzącą z Lelisa
Jadę po złoto
Jaki masz cel na miasto Mikołaja Kopernika?
- Jadę po złoto. Jeśli nie uda się tego zrobić, nie będę specjalnie zadowolona. Mam w swojej kolekcji srebrne krążki. Nie interesuje mnie również brąz. Nastawiam się na pierwsze miejsce.

Pamiętaj, że sport uczy pokory...
- Dokładnie, zdaję sobie z tego sprawę. W sporcie wszystko jest możliwe. Jestem pewne swoich umiejętności oraz dyspozycji, ale to nie wszystko. Dużo zależy również od szczęścia. Wiem, że mogę odbić się i polecieć daleko. Jedynym pytaniem jest to, czy trafię dobrze w belkę.

W Białymstoku skoczyłaś 6,34 m. To najlepszy wynik w tym momencie w kraju...
- Uzyskałam wynik w miarę spokojnie. Marzy mi się dołożenie kilkunastu centymetrów. Marzy mi się sześć i pół metra. 

Największą rywalką będzie Anna Matuszewicz?
- Legitymuje się niewiele słabszym wynikiem od mojego. Będzie miała przewagę, bo wystartuje w swoim mieście. Muszę pamiętać również o innych rywalkach, które skakały niewiele bliżej. Jest również zawodniczka z Kielc, która w tym roku jeszcze nie startowała, ale przed rokiem była pierwsza. Szczerze mówiąc, nie wiem w jakiej jest dyspozycji. Nie lekceważę żadnej z rywalek.

Kiedy wystartujesz?
- W niedzielę o godz. 16. 

Jesteś już w Toruniu?
- Oczywiście. Przyjechałam w piątek. Mam za sobą lekkie pobudzenie szybkościowe. Dzisiaj odpoczywam. Mam czas na oglądanie rywalizacji z wysokości telewizora w pokoju hotelowym. 

Niedziela będzie tą niezapomnianą?
- Na to liczę. Zapraszam wszystkich przed telewizory. Trzymajcie kciuki. Postaram się o jak najlepszy start.

 

Odsłon: 2632
Komentarzy: 0
10:19, 20.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gadomski nie do końca zadowolony

Gadomski nie do końca zadowolony

W 65. PZLA Mistrzostwach Polski wziął udział również zawodnik rodem z Kadzidła. W Toruniu Daniel Gadomski reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa zaprezentował się z dobrej strony, jednak to zabrakło do wysokiego miejsca. 

Budziłek dziesiąta w kraju

Budziłek dziesiąta w kraju

Zakończył się wyścig na 3000 m podczas 65. PZLA Mistrzostw Polski. W Toruniu na starcie pojawiły się dwie przedstawicielki z naszego powiatu: Martyna Budziłek z UKS Siódemki Ostrołęka oraz Katarzyna Butler, która niedawno przeniosła się z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki do LKS Maków Mazowiecki.

Żebrowska najlepsza w kraju!

Żebrowska najlepsza w kraju!

Wielki sukces zawodniczki pochodzącej z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze.

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dzisiaj o godz. 17:20 wystartuje w biegu na 3000 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka LKS Maków Mazowiecki legitymuje się wynikiem 10:12,19 s. 20-latka ma nadzieję na dobry występ w najważniejszych zawodach w hali w tym roku.

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo