« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wszyscy ruszyli z pomocą dla Hani. Piękny gest Zarzyckiego. Znamy kwotę zbiórki (zdjęcia, wideo)

Świetna zabawa na nartach, a przede wszystkim wielka pomoc dla Hani Lewandowskiej. 5-latka otrzymała wsparcie podczas Charytatywnego Biegu Kurpsiów. W zmaganiach wzięło 54 osoby, ale na starcie pojawili się również ludzie, którzy przyszli specjalnie, by wesprzeć akcję.


- Najważniejsze, że Hania i jej rodzice byli zadowoleni. Jeszcze nie policzyliśmy środków, które udało się zebrać. Wszyscy byliśmy zbudowani, gdy kolejni ludzie podchodzili i wrzucali datki do puszki. Cieszy nas to, że frekwencja dopisała - mówi Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki i jeden z organizatorów zmagań na nartach biegowych.

Reklama

Podczas Charytatywnego Biegu Kurpsiów można było poczuć atmosferę rywalizacji, jak również ciepła. - Przygotowaliśmy pięć torów do narciarstwa biegowego. Dziesięciokilometrowa pętla biegła wśród pięknych widoków. Można było się ścigać, a przy tym podziwiać piękno naszej natury. Cieszy to, że ludzie zaangażowali się w akcję, a do tego pięknie spędzili czas na świeżym powietrzu, jednocześnie pomagając swojemu bliźniemu. Miejsca miały drugorzędne znaczenie - dodaje.

Reklama

Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Wojciech Zarzycki. Przewodniczący Rady Miasta nie wszedł na podium. Na nim znalazła się bohaterka całego przedsięwzięcia - Hania Lewandowska wraz z mamą.

Reklama

Znamy kwotę, którą udało się uzbierać dla Hani. To 3550 złotych.

Wyniki końcowe biegu bez nart
1. Michał Bukowski, 2. Robert Biedka, 3. Małgorzata Noll-Zaurska
Wyniki końcowe kobiet
1. Katarzyna Marcinkowska-Cholewa, 2. Kinga Topa, 3. Aleksandra Nerwińska
Wyniki końcowe mężczyzn
1. Wojciech Zarzycki, 2. Dariusz Aleksandrowicz, Wojciech Broniek

Na zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn czekały okazałe statuetki ufundowane przez firmę Lus-Ar Paweł Malinowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowy kubek z logo biegu, ufundowany przez przewodniczącego rady miasta. Zawodnicy pobiegli w specjalnie uszytych plastronach narciarskich, w barwach Ostrołęki, ufundowanych przez prezydenta Łukasza Kulika. W organizację charytatywnych zawodów zaangażowały się również Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka. Trasa zawodów w całości została poprowadzona na terenie Leśnictwa Przystań.

Reklama

Hania Lewandowska ma pięć lat. Urodziła się z krótszą nóżką. Nie rozwinęła się nie tylko jej kość udowa, ale także biodro. Z tego powodu czeka ją bardzo ciężka operacja, której niestety nie można przeprowadzić w Polsce. Termin operacji został wyznaczony na kwiecień tego roku, która odbędzie się w klinice dr Paleya w USA. Przez kolejne co najmniej pół roku czeka ją intensywna rehabilitacja. Dopiero po jej ukończeniu będzie mogła wrócić do domu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pobyt niezbędny do przeprowadzenia leczenia w USA. 

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Charytatywny Bieg Kurpsiów

Więcej zdjęć: Charytatywny Bieg Kurpsiów

Odsłon: 8245
Komentarzy: 7
14:56, 20.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Prezydent Ostrołęki zaprasza miłośników sportów zimowych na narty biegowe. Trasa narciarska powstała dzisiaj na terenie stadionu miejskiego przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Adam Kaczyński zmaga się z mukowiscydozą. Na pomysł pomocy wpadł Wojciech Zarzycki. Jako jeden z organizatorów przygotował Narciarski Bieg Charytatywny dla Adama. Przy Szkole Podstawowej w Przystani zgromadziło nieco ponad pół setki osób.

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

O ponad 150 tys. złotych więcej, w porównaniu z poprzednim rokiem, ostrołęcki ratusz przeznaczy na szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Rozdzielono już środki na trzy zadania: dzieci i młodzież, seniorów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w Ostrołęce. Najwięcej otrzyma Narew Ostrołęka, bo 280 tys. złotych.

» Wasze komentarze

Piękny gest @ 20:06, 20.02.2021r. IP: *.*.51.227

Brawo dla organizatorów i uczestników. Świetna inicjatywa. Warto pomagać.

Tego @ 21:04, 20.02.2021r. IP: *.*.66.189

Piekny gest to byłby jakby sam dał tą kasę, ma z czego. Bez lansu

h @ 21:19, 20.02.2021r. IP: *.*.88.116

"tego", zamilcz lepiej c**** i sam daj chociaż złotówkę jak taki cwany jesteś

hm @ 21:20, 20.02.2021r. IP: *.*.88.116

jest jakaś zbiórka online?

az @ 22:01, 20.02.2021r. IP: *.*.224.249

Bravo Wojtek, Bravo Kasia Ch-M.

Nr subkonta Hani w Fundacji @ 14:32, 21.02.2021r. IP: *.*.46.125

Darowiznę na leczenie Hani można dokonać na subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą pomocą Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
29338 Lewandowska Hanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

123456789 @ 14:46, 22.02.2021r. IP: *.*.157.238

Dużoooo zdjęć na stronie mosir ostroleka peel

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo