« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wszyscy ruszyli z pomocą dla Hani. Piękny gest Zarzyckiego. Znamy kwotę zbiórki (zdjęcia, wideo)

Świetna zabawa na nartach, a przede wszystkim wielka pomoc dla Hani Lewandowskiej. 5-latka otrzymała wsparcie podczas Charytatywnego Biegu Kurpsiów. W zmaganiach wzięło 54 osoby, ale na starcie pojawili się również ludzie, którzy przyszli specjalnie, by wesprzeć akcję.


- Najważniejsze, że Hania i jej rodzice byli zadowoleni. Jeszcze nie policzyliśmy środków, które udało się zebrać. Wszyscy byliśmy zbudowani, gdy kolejni ludzie podchodzili i wrzucali datki do puszki. Cieszy nas to, że frekwencja dopisała - mówi Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki i jeden z organizatorów zmagań na nartach biegowych.

Reklama

Podczas Charytatywnego Biegu Kurpsiów można było poczuć atmosferę rywalizacji, jak również ciepła. - Przygotowaliśmy pięć torów do narciarstwa biegowego. Dziesięciokilometrowa pętla biegła wśród pięknych widoków. Można było się ścigać, a przy tym podziwiać piękno naszej natury. Cieszy to, że ludzie zaangażowali się w akcję, a do tego pięknie spędzili czas na świeżym powietrzu, jednocześnie pomagając swojemu bliźniemu. Miejsca miały drugorzędne znaczenie - dodaje.

Reklama

Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Wojciech Zarzycki. Przewodniczący Rady Miasta nie wszedł na podium. Na nim znalazła się bohaterka całego przedsięwzięcia - Hania Lewandowska wraz z mamą.

Reklama

Znamy kwotę, którą udało się uzbierać dla Hani. To 3550 złotych.

Wyniki końcowe biegu bez nart
1. Michał Bukowski, 2. Robert Biedka, 3. Małgorzata Noll-Zaurska
Wyniki końcowe kobiet
1. Katarzyna Marcinkowska-Cholewa, 2. Kinga Topa, 3. Aleksandra Nerwińska
Wyniki końcowe mężczyzn
1. Wojciech Zarzycki, 2. Dariusz Aleksandrowicz, Wojciech Broniek

Na zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn czekały okazałe statuetki ufundowane przez firmę Lus-Ar Paweł Malinowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowy kubek z logo biegu, ufundowany przez przewodniczącego rady miasta. Zawodnicy pobiegli w specjalnie uszytych plastronach narciarskich, w barwach Ostrołęki, ufundowanych przez prezydenta Łukasza Kulika. W organizację charytatywnych zawodów zaangażowały się również Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka. Trasa zawodów w całości została poprowadzona na terenie Leśnictwa Przystań.

Reklama

Hania Lewandowska ma pięć lat. Urodziła się z krótszą nóżką. Nie rozwinęła się nie tylko jej kość udowa, ale także biodro. Z tego powodu czeka ją bardzo ciężka operacja, której niestety nie można przeprowadzić w Polsce. Termin operacji został wyznaczony na kwiecień tego roku, która odbędzie się w klinice dr Paleya w USA. Przez kolejne co najmniej pół roku czeka ją intensywna rehabilitacja. Dopiero po jej ukończeniu będzie mogła wrócić do domu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pobyt niezbędny do przeprowadzenia leczenia w USA. 

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Charytatywny Bieg Kurpsiów

Więcej zdjęć: Charytatywny Bieg Kurpsiów

Odsłon: 11894
Komentarzy: 7
14:56, 20.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach.

Kulesza dziewiąty w kraju

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

» Wasze komentarze

Piękny gest @ 20:06, 20.02.2021r. IP: *.*.51.227

Brawo dla organizatorów i uczestników. Świetna inicjatywa. Warto pomagać.

Tego @ 21:04, 20.02.2021r. IP: *.*.66.189

Piekny gest to byłby jakby sam dał tą kasę, ma z czego. Bez lansu

h @ 21:19, 20.02.2021r. IP: *.*.88.116

"tego", zamilcz lepiej c**** i sam daj chociaż złotówkę jak taki cwany jesteś

hm @ 21:20, 20.02.2021r. IP: *.*.88.116

jest jakaś zbiórka online?

az @ 22:01, 20.02.2021r. IP: *.*.224.249

Bravo Wojtek, Bravo Kasia Ch-M.

Nr subkonta Hani w Fundacji @ 14:32, 21.02.2021r. IP: *.*.46.125

Darowiznę na leczenie Hani można dokonać na subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą pomocą Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
29338 Lewandowska Hanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

123456789 @ 14:46, 22.02.2021r. IP: *.*.157.238

Dużoooo zdjęć na stronie mosir ostroleka peel

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo