Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

Niespełna 18-letni zawodnik rozpoczął konkurs od wysokości 200 cm. Pokonał ją bardzo pewnie, podobnie jak przeszkodę zawieszoną 4 cm wyżej. Na wysokości 208 cm spalił pierwszą próbę. Pokonał ją za drugim razem. Moszczyński zdecydował się na wysokość 212 cm. Niestety, trzy podejścia okazały się nieudane. Ostatecznie wychowanek OKLA Ostrołęka uplasował się na piątej pozycji.

Mistrzem kraju został Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) z wynikiem 222 cm. Srebro trafiło do Mateusza Kołodziejskiego (Zawisza Bydgoszcz), który zaliczył 219 cm, zaś brąz do jego klubowego kolegi Gracjana Wiśniewskiego z rezultatem 212 cm. Tuż za podium uplasował się Marcin Jachym (Resovia Rzeszów), który również uzyskał 212 cm, jednak pokonał ją później niż Wiśniewski.

W niedzielę wystartują trzy zawodniczki rodem z naszego powiatu. O medale powalczą: Magdalena Żebrowska w skoku w dal oraz Martyna Budziłek i Katarzyna Butler w biegu na 3000 m.