« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Nie mam czasu na świętowanie (zdjęcia)

(fot. Michał Laudy)

29 maja skończy 25 lat. W miniony weekend wywalczyła najcenniejsze trofeum w karierze. Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa zdobyła złoty medal w konkursie skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w lekkiej atletyce. Gdzie zawiśnie cenny krążek? Komu dedykuje sukces?


 

Rozmowa z Magdaleną Żebrowską, wychowanką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki
Zwycięstwo dedykuję rodzicom
Złoty medal to spełnienie Twoich marzeń?
- Spełnienie jednego z moich marzeń. Mam też inne związane ze sportem, jak również pozasportowe. Jeśli chodzi o te sportowe, marzy mi się skakanie na światowym poziomie.

Reklama

Wygrałaś z wynikiem 6,30 m. Jesteś zadowolona ze skoków w Toruniu?
- Jeśli chodzi o wynik to czuję niedosyt. Wiem, ze stać mnie było na 6,50 m. Widać to było najbardziej w ostatnim, minimalnie spalonym skoku.

Oddałaś sześć skoków, a trzy z nich nie zostały zaliczone. Dlaczego?
- Po trzecim skoku wiedziałam, że raczej pozostanę na czele stawki i uznaliśmy z moim trenerem Robertem Nazarkiewiczem, że musimy ryzykować. Chciałam zaliczyć skok idealnie z belki, jak najdalszy, na pełnej prędkości, bez utraty żadnych centymetrów. Po pierwszym spalonym skoku w finale wydłużyłam lekko rozbieg, ale emocje i dobra dyspozycja zrobiły swoje. Przed ostatnim skokiem było już wiadomo, że zdobyłam złoty medal. Wiedziałam, że ulga i radość mogą zadziałać tylko dobrze.

Konkurs ułożył się tak, że od początku prowadziłaś...
- Taki był mój plan. Chciałam od pierwszych skoków pokazać, że przyjechałam do Torunia tylko po złoty medal.

Reklama

Wiadomo było, że jedziesz do Torunia jako faworytka. Trudno skacze się z takim przeświadczeniem?
- To nie było łatwe. Nie ukrywam, że stresowałam się już na kilka dni przed startem. Na szczęście nie był to stres paraliżujący i opuścił mnie po wejściu na płytę hali. Wtedy już trzeba działać i myśleć nad tym co zrobić, żeby osiągać swój cel.

Jakie to uczucie wchodzić na najwyższy stopień podium?
- Przede wszystkim satysfakcja, poczucie świadomości, że jestem dobra w tym co mnie fascynuje. Przy okazji to dobra zabawa.

Komu dedykujesz złoto?
- Zwycięstwo dedykuję moim rodzicom: Barbarze i Jerzemu. Tak jak wspomniałam w ubiegłym roku w naszej rozmowie.

Reklama

Gdzie zawiśnie medal mistrzostw Polski?
- Tam gdzie wszystkie moje najważniejsze medale, czyli w domu rodzinnym.

Co otrzymałaś w nagrodę oprócz krążka?
- Nie skupiam się na nagrodach rzeczowych. Robię to z pasji i dla rozwoju. Największą nagrodą byłoby, gdybym dostała powołanie na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się niebawem także w Toruniu. Niestety, termin robienia minimum upłynął razem z zakończeniem mistrzostw Polski. Żeby móc myśleć o wyjeździe. musiałabym zaliczyć skok na 6,50 m.

Mamy wtorek. Ile masz czasu na odpoczynek?
- Już go zakończyłam (śmiech - przyp. red.). Nie mam czasu na świętowanie. Dzisiaj widzę się z trenerem w hali i będziemy ustalać plan przygotowań do sezonu letniego. Na marzec zaplanowane jest zgrupowanie kadry Polski w Zakopanem.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Magdalena Żebrowska - mistrzyni Polski w skoku w dal

Więcej zdjęć: Magdalena Żebrowska - mistrzyni Polski w skoku w dal

Odsłon: 3718
Komentarzy: 1
11:17, 23.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek dziesiąta w kraju

Budziłek dziesiąta w kraju

Zakończył się wyścig na 3000 m podczas 65. PZLA Mistrzostw Polski. W Toruniu na starcie pojawiły się dwie przedstawicielki z naszego powiatu: Martyna Budziłek z UKS Siódemki Ostrołęka oraz Katarzyna Butler, która niedawno przeniosła się z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki do LKS Maków Mazowiecki.

Żebrowska najlepsza w kraju!

Żebrowska najlepsza w kraju!

Wielki sukces zawodniczki pochodzącej z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze.

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dzisiaj o godz. 17:20 wystartuje w biegu na 3000 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka LKS Maków Mazowiecki legitymuje się wynikiem 10:12,19 s. 20-latka ma nadzieję na dobry występ w najważniejszych zawodach w hali w tym roku.

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

Budziłek: Będę walczyć sama ze sobą

Budziłek: Będę walczyć sama ze sobą

Jedyną zawodniczką reprezentującą ostrołęcki klub podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski będzie Martyna Budziłek. 25-latka w Toruniu powalczy na dystansie 3000 m. Podopieczna Dariusza Dąbrowskiego z UKS Siódemki ma nadzieję na dobry wynik i zaprasza wszystkich do oglądania i kibicowania przez telewizorami na kanale TVP Sport.

» Wasze komentarze

Sportfan @ 08:51, 24.02.2021r. IP: *.*.162.190

Piękna kobieta! Życzę dalszych sukcesów i trzymam kciuki.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo