« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żaneta Cwalina-Śliwowska Działaczem Roku 2020 (wideo)

Główny trener cheerleadingu, choreograf, sędzia, menadżer, a jednocześnie prezes organizacji sportowej, która w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy. Mowa o Żanecie Cwalinie-Śliwowskiej, która przez kapitułę plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie został uznana Działaczem Roku 2020.


W stowarzyszeniu Progres trenuje blisko dwieście dziewczynek z terenu Ostrołęki i powiatu. Dzięki zajęciom kształtują piękną sylwetkę i elegancję ruchu, a zajęcia trafiają w gusta dziewcząt i ich rodziców. Cheerleading sportowy jest sportem typowo dziewczęcym i wzbudził bardzo duże zainteresowaniem w Ostrołęce. Dzięki pracy zarządu klubu z jego prezes na czele udało się stworzyć profesjonalne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Reklama

Z racji, że nie samymi treningami zawodniczki żyją, w klubie postawiono na organizację imprez oraz realizację ciekawych projektów. Te z powodzeniem w 2019 roku wsparło Ministerstwo Sportu oraz lokalne samorządy, a w 2020 roku Ministerstwo Kultury. W klubie panuje modelowy sposób tworzenia ścieżki rozwoju i pokazywanie efektów możliwych do osiągnięcia pod warunkiem sumiennej pracy. W ten sposób coraz więcej dziewczynek chce w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas, wychowując się w duchu sportu i aktywnego wypoczynku.

- Naszym sukcesem jest to, że wciąż mamy kolejne chętne osoby, które chciałyby uprawiać nasz sport - podkreśla prezes Żaneta Cwalina-Śliwowska. - To wyznacza nam taką poprzeczkę, aby sprostać jak najwyższym wymaganiom jakościowym, jeżeli chodzi o proponowane treningi, sprzęt, kostiumy. Zeszły sezon nie był dla nas zbyt widowiskowy, większość imprez została odwołana przez pandemię. W listopadzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Udało nam się obronić medal w konkurencji mini drużyn drill dance, a także dwie nasze zawodniczki w konkurencji akrobatycznej zdobyły brązowe medale.

Odsłon: 3843
Komentarzy: 1
14:10, 01.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Laskowski: Celuję w Mistrzostwa Europy (wideo)

Laskowski: Celuję w Mistrzostwa Europy (wideo)

Adam Laskowski to zawodnik Academia Gorila, który od trzech lat godnie reprezentuje Ostrów Mazowiecką na arenie krajowej w brazylijskim ju-jitsu. Pomimo wielu odwołanych występów, sezon 2020 sportowiec może zaliczyć do udanych.

Skowrońska: Chcę dalej rozwijać się (wideo)

Skowrońska: Chcę dalej rozwijać się (wideo)

Na podium w plebiscycie Sportowiec Roku 2020 w Regionie stanęła Amelia Skowrońska. Zawodniczka, która jest nadzieją ostrowskiego sportu i potrafi odnaleźć się w różnych dyscyplinach. To utalentowana piłkarka, która z powodzeniem rywalizuje również w zawodach lekkoatletycznych.

Filip i Klaudia Radeccy tuż za podium (wideo)

Filip i Klaudia Radeccy tuż za podium (wideo)

Tuż za podium plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie uplasowała się niezwykle utalentowana para taneczna Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria Ostrołęka - Filip i Klaudia Radeccy. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej w sezonie 2020 zanotowali na swoim koncie kilka świetnych występów i przykuli uwagę fanów tańca sportowego.

Boruch: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Boruch: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Olga Boruch z gminy Kadzidło ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego z powodzeniem startowała w ważnych imprezach sportowych i notowała bardzo wartościowe wyniki, w tym medale imprez rangi mistrzostw Polski.

Budziłek: Sezon krótki, ale bardzo dobry (wideo)

Budziłek: Sezon krótki, ale bardzo dobry (wideo)

To jedna z najbardziej doświadczonych obecnie zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego w 2020 roku zanotowała wartościowe wyniki w ogólnopolskich imprezach.

» Wasze komentarze

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo