« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobkowska: Marzeniem występ na olimpiadzie (wideo)

Aleksandra Dobkowska jest bardzu utalentowaną reprezentantką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Jeszcze nigdy w historii naszego miasta nie mieliśmy tak perspektywicznej zawodniczki w konkurencji skoku wzwyż. 


Kluczową imprezą dla podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego w 2020 r. były Mistrzostwa Polski U16 w Słupsku. 14-latka jechała na zawody z siódmym wynikiem w kraju - 160 cm, dlatego teoretycznie medal wydawał się być bardziej w sferze marzeń. Zawodniczka OKLA wspięła się na wyżyny swych możliwości i wynikiem 162 cm ustanowiła nowy rekord życiowy. 

Taki sam rezultat uzyskała Hanna Grabowska, jednak zaliczyła jedną zrzutkę mniej i wywalczyła brązowy medal. Mistrzynią została Emilia Twardowska (Stal LA Ostrów Wlkp.) z wynikiem 168 cm, a srebro wywalczyła Milena Patejuk (AML Słupsk) z wynikiem 165 cm. Po występie pozostał spory niedosyt, bo do wywalczenia medalu zabrakło naprawdę niewiele. Na 2021 r. zawodniczka ma bardzo ambitny plan uzyskania 175 cm i wywalczenia tytułu mistrzyni kraju, w przyszłości celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich i walka o najwyższe trofea.

Reklama

Aleksandra Dobkowska otrzymała w plebiscycie Sportowiec Roku 2020 w Regionie wyróżnienie od portalu Moja Ostrołęka.
- Najważniejse były dla mnie zawody w Słupsku, gdzie skoczyłam na nich moją życiówkę i byłam bardzo zadowolona - mówi Aleksandra Dobkowska. - Moim marzeniem jest wystąpić na dużych europejskich zawodach, albo olimpiadzie.

Odsłon: 3401
Komentarzy: 2
15:06, 03.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Laskowski: Celuję w Mistrzostwa Europy (wideo)

Laskowski: Celuję w Mistrzostwa Europy (wideo)

Adam Laskowski to zawodnik Academia Gorila, który od trzech lat godnie reprezentuje Ostrów Mazowiecką na arenie krajowej w brazylijskim ju-jitsu. Pomimo wielu odwołanych występów, sezon 2020 sportowiec może zaliczyć do udanych.

Skowrońska: Chcę dalej rozwijać się (wideo)

Skowrońska: Chcę dalej rozwijać się (wideo)

Na podium w plebiscycie Sportowiec Roku 2020 w Regionie stanęła Amelia Skowrońska. Zawodniczka, która jest nadzieją ostrowskiego sportu i potrafi odnaleźć się w różnych dyscyplinach. To utalentowana piłkarka, która z powodzeniem rywalizuje również w zawodach lekkoatletycznych.

Filip i Klaudia Radeccy tuż za podium (wideo)

Filip i Klaudia Radeccy tuż za podium (wideo)

Tuż za podium plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie uplasowała się niezwykle utalentowana para taneczna Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria Ostrołęka - Filip i Klaudia Radeccy. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej w sezonie 2020 zanotowali na swoim koncie kilka świetnych występów i przykuli uwagę fanów tańca sportowego.

Boruch: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Boruch: Celem medal Mistrzostw Europy (wideo)

Olga Boruch z gminy Kadzidło ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego z powodzeniem startowała w ważnych imprezach sportowych i notowała bardzo wartościowe wyniki, w tym medale imprez rangi mistrzostw Polski.

Budziłek: Sezon krótki, ale bardzo dobry (wideo)

Budziłek: Sezon krótki, ale bardzo dobry (wideo)

To jedna z najbardziej doświadczonych obecnie zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego w 2020 roku zanotowała wartościowe wyniki w ogólnopolskich imprezach.

» Wasze komentarze

Jakub @ 15:59, 03.03.2021r. IP: *.*.140.226

Jak chcecie to ja wam pomogę z odszumieniem dzwięku , bo boli trochę ten szum

$$ @ 05:37, 05.03.2021r. IP: *.*.184.40

Występ na ,,Igrzyskach Olimpijskich,, a nie na Olimpiadzie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo