« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Budziłek: Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy. Poczułam się jak "Struś Pędziwiatr"

Świetny wynik zanotowała zawodniczka Siódemki Ostrołęka. Wychowanka Dariusza Dąbrowskiego wystąpiła w "Sopockiej Zimie". Martyna Budziłek wróciła do domu ze złotym medalem. Utalentowana biegaczka wystąpiła na dystansie 4 kilometrów i odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Drugą rywalkę wyprzedziła o ponad dwie minuty. Sportsmenka pochodząca z Kadzidła pomimo porywistego wiatru na sopockiej plaży osiągnęła czas 16 minut i 16 sekund.


Rozmowa z Martyna Budziłek, zawodniczką UKS Siódemka Ostrołęka
Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy
Jak podsumujesz swój start?
- Pomimo pandemii są jeszcze miejsca, w których odbywają się zawody. Zdecydowałam się pojechać do Sopotu i wystartować na dystansie cztery kilometrów podczas "Sopockiej Zimy". Start był hybrydowy bez wspólnego startu, także rywalizowałam ze sobą, ale z tylu głowy miałam, żeby pobiec jak najszybciej i po prostu wygrać. Pierwsze dwa kilometry biegłam pod wiatr, musiałam z nim walczyć. Później mogłam poczuć się jak "Struś Pędziwiatr". Jako przeszkody pojawiły się również tłumy spacerowiczów, łabędzie i mewy. Start uważam za udany, mimo wszelkich przeciwności stanęłam na najwyższym miejscu na podium. Czekam z niecierpliwością na zawody, które w przyszłości będą organizowane w naszym regionie.

Reklama

Po raz pierwszy ścigałaś się po plaży?
- Na plaży nad morzem to były moje pierwsze zawody. Lecz jako pierwszy w biegu po plaży startowałam w sierpniu 2019 roku w Ostrołęce. Wygrałam.

Jak wyglądała operacja podróży do Sopotu?
- Do Sopotu pojechałam samochodem w dniu startu. Bieg był hybrydowy. Mogłam wystartować o dowolnej godzinie w przedziale 12:00 - 15:00. 

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?
- Plany są. Mam nadzieję, że kolejna fala epidemii koronawirusa ich nie zepsuje. Jest przede mną kilka ważnych imprez rangi mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że zdrowie dopisze i uda mi się w nich wystartować i godnie reprezentować mój klub UKS Siódemkę Ostrołękę

Na jakim dystansie czujesz się najlepiej?
- Na każdym, który jest dłuższy, czyli od 1500 do 10000 metrów. Półmaratonu i maratonu jeszcze nie biegałam w swojej karierze.

Reklama

Jakie masz marzenia związane z bieganiem?
- Bieganie to moja pasja. Są takie marzenia, które w przyszłości mam nadzieję, że się spełnią, ale to też dużo zależy od zdrowia. Na razie trzymam je w tajemnicy. Jeśli się spełnią to na pewno się z nimi podzielę.

Jak to się stało, że zaczęłaś biegać?
- Jako dziecko byłam bardzo aktywna. Jazda rowerem czy gra w piłkę nożną to była codzienność. W zabawach podwórkowych przewodniczył motyw biegania, czy to w berka czy też zabawa "kto pierwszy dobiegnie do..." i tu był wyznaczony cel. Startowałam już w szkole podstawowej, głównie w biegach przełajowych. W gimnazjum pod opieką Zenona Pierzchanowskiego, którego serdecznie pozdrawiam, brałam udział w biegach przełajowych jak i zawodach lekkoatletycznych. Trenowaliśmy kilka razy w tygodniu, przygotowując się do zawodów. 

W jakich okolicznościach trafiłaś do Siódmeki Ostrołęka?
- To właśnie podczas zawodów lekkoatletycznych poznałam mojego obecnego trenera Dariusza Dąbrowskiego, który zaproponował wstąpienie do klubu i trenowanie pod jego okiem. Tak jest do dzisiaj.

Odsłon: 6861
Komentarzy: 0
13:21, 17.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek z I klasą sportową. Dużo rekordów Siódemki

Budziłek z I klasą sportową. Dużo rekordów Siódemki

W miniony weekend Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zorganizował na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zawody otwarcia sezonu. W gronie około 450 zawodników z całego kraju byli także zawodnicy ostrołęckiej Siódemki. 

Budziłek wicemistrzynią. Rogoziński trzeci

Budziłek wicemistrzynią. Rogoziński trzeci

Zawodnicy Siódemki Ostrołęka wystartowali w tradycyjnym mitingu lekkoatletycznym w Białymstoku dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spośród pięcioosobowej ekipy z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Martyna Budziłek. Dobre występy zaliczyli: Karol Rogoziński, Izabela Marcińczyk, Szymon Sala i Kornelia Rusiłowicz.

Magdaleno, co Ty zrobiłaś!

Magdaleno, co Ty zrobiłaś!

Zawodniczka rodem z Lelisa osiągnęła znakomity wynik, który na stałe wpisuje się do historii lekkiej atletyki w naszym kraju. Magdalena Żebrowska podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego uzyskała najlepszy rezultat w tym roku w Polsce. Niespełna 25-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice w najlepszym podejściu zaliczyła 6,71 m.

Rekordy życiowe zawodniczek UKS Clan

Rekordy życiowe zawodniczek UKS Clan

8 maja na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego nowe "życiówki" oraz rekordy klubowe ustanowili zawodniczki UKS Clan Ostrołęka. Na otwarcie sezonu w stolicy rywalizowały: Malwina Mróz oraz Oliwia Prachniak. 

Dąbrowski z wygraną i rekordem życiowym

Dąbrowski z wygraną i rekordem życiowym

Zawodnik pochodzący z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń ma na koncie kolejny sukces. Przemysław Dąbrowski po wywalczeniu dziesiątego miejsca w kraju podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów wybrał się na miting do Olecka. Jak mu poszło? Wygrał rywalizację na 3000 m i pobił "życiówkę", która od teraz wynosi 8:38,86 s i została poprawiona o 8 sekund!

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo