« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

A jednak dzieci i młodzież zagrają!

Kilkanaście minut temu władze kraju przekazały szczegółowe informacje dotyczące aktualnych zasad bezpieczeństwa jeśli chodzi o sport. Są dobre i złe informacje. Obecne przepisy obowiązują do 9 kwietnia włącznie. 


Sport i rekreacja

Zamknięte są:
- baseny, kluby fitness i siłownie (z wyłączeniem tych, przeznaczonych dla pacjentów lub członków kadry narodowej polskich związków sportowych)
- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
- stoki narciarskie;
- obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Reklama

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:
- dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy
- bez udziału publiczności
- z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi
Obowiązuje do: 9 kwietnia 2021 roku

Sportowe kluby taneczne
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.
Obowiązuje do: 9 kwietnia 2021 r.

Reklama

Treningi na otwartej przestrzeni i współzawodnictwo sportowe
Zasady obowiązujące w całym kraju:
Osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego są zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa.
Z tego obowiązku nie są zwolnione osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie, chyba, że np. biegają na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży.
Obowiązuje do: 28 marca 2021 r.

Współzawodnictwo i wydarzenia sportowe 
Zasady obowiązujące w całym kraju:
W ścisłym reżimie sanitarnym, możliwe jest uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu np. na boisku. Otwarte będą także korty tenisowe. Zajęcia w zamkniętych przestrzeniach, z udziałem publiczności są wciąż niedozwolone.
Obowiązuje do: 26 marca 2021 r.
Uwaga! Od 27 marca działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Odsłon: 3725
Komentarzy: 2
17:43, 25.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach.

Kulesza dziewiąty w kraju

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

» Wasze komentarze

piłkarz @ 11:45, 26.03.2021r. IP: *.*.133.150

no nie, nie jest tak
proszę przeczytać komunikat MZPN

sdfgxz c @ 12:19, 27.03.2021r. IP: *.*.195.195

[b]I takie artykuły jak wasz przyczyniają się tylko do siania jeszcze większego zamętu niż jest[b/].

Po co np. zamieszczać obostrzenia które obowiązują do 26 czy 28/03??? Masa ludzi nie wychwyci tego "szczegółu" pośród tekstu, bo potraktuje [b]cały artykuł[b/] jako zbiór zasad obowiązujących od 27/03.

Druga sprawa - [b]TYTUŁ[b/]. Sugeruje, że dzieciaki mogą grać. Ale dopiero z poniższych, zawiłych zasad wynika, że dotyczy to sportu zawodowego, a nie np. treningów szkółek piłkarskich prowadzonych na orlikach.

Nie dziwne, że ludzie dostają już pierd.lca od tego wszystkiego, bo nie wierzę, że istnieje ktoś kto orientuje się w tych wszystkich, co chwila zmieniających się regulacjach. I wszelkiej maści media nie pomagają jednostce w odnalezieniu się, bo ważniejsze są clickbaity, a nie rzetelna informacja.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo