« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 maja 2021 r., imieniny Bonifacego, Macieja, Dobiesława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Julka na podium, Gabrysia tuż za "pudłem" (zdjęcia)

Pięcioro reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Ekipa pod wodzą Jakuba Borkowskiego zaprezentowała się z dobrej strony na pomoście w Siedlcach. W rywalizacji wzięli udział: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch, Wiktor Krukowski i Stanisław Winnicki.


Dla Gabrysi, Julki, Igora i Stasia był to debiut w oficjalnych zawodach w dwuboju olimpijskim. Wszyscy wrócili z zawodów z nowymi rekordami życiowymi. Kolejny start tych młodych i zdolnych ostrołęczan zaplanowany jest w maju podczas Mistrzostw Polski LZS do lat 15 i 17. W Siedlcach na dziewięć startujących klubów UKS Atleta zajął szóstą lokatę.

Reklama

W kategorii dziewcząt do 81 kg Gabriela Zapust (2008) zajęła czwarte miejsce, uzyskując w dwuboju 77 kg (33 kg w rwaniu i 44 kg w podrzucie. W kategorii +87 kg wystąpiła Julia Stachurska (2008) i z wynikiem 58 kg (28 kg w rwaniu i 33 kg w podrzucie) stanęła na trzecim stopniu podium. 

Reklama

W rywalizacji chłopców pierwszy na pomost wyszedł Stanisław Winnicki (2008) i zgromadził w dwuboju 51 kg (21 kg w rwaniu i 30 kg w podrzucie), plasując się na ósmej pozycji w kategorii do 55 kg. W tej samej grupie rywalizował drugi nasz zawodnik Igor Więch (2008). Uzyskał w dwuboju 72 kg (27 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie), c dało mu piąte miejsce.

Reklama

W kategorii do 96 kg rywalizował Wiktor Krukowski (2005) i w dwuboju olimpijskim uzyskał 137 kg (62 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie), ostatecznie plasując się na piątej pozycji.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 2739
Komentarzy: 0
13:57, 30.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach.

Kulesza dziewiąty w kraju

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo