« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Moja Ostrołęka

Aktualności

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy to świetne uzupełnienie dla osób aktywnie uprawiających sport. Wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, w jego trakcie jak i po uprawianiu sportu. Relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku, pomagając przy tym usunąć zakwasy oraz napięcie mięśni.


Co to jest?

Masaż sportowy można zaliczyć do pewnego rodzaju treningu, często wykonywanego przez fizjoterapeutów. Najczęściej zaleca się go po wykonanym wysiłku fizycznym, najlepiej max. 1,5 godziny po aktywności ruchowej. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań żeby korzystać z masażu sportowego w dniu wolnym od aktywności fizycznej, wówczas działa on regeneracyjnie, wzmacniając nasze mięśnie, czyniąc je gotowymi do dalszego działania. Masowaniu podlegają grupy mięśniowe, które są najbardziej obciążone podczas treningu. Wykorzystywane są dwie techniki – rozcieranie i ugniatanie. Wydawać by się mogło, że jest to masaż „ciężki”, intensywny, a nawet bolesny. Jednak mimo tego, że jest on z zasady głęboki, to wszystkie ruchy wykonywane są miękko na ciele  - zapewnia masażystka z Magii dla Ciała Holistic Day Spa, salonu oferującego masaż sportowy we Wrocławiu. Zabiegi są wykonywane dość energicznie, aby w jak największym stopniu dotlenić mięśnie i skórę. Inaczej jest w przypadku masażu klasycznego, gdzie chodzi głównie o zrelaksowanie i odprężenie masowanego.

Reklama

Dlaczego warto – rezultaty:

  • Pobudza mięśnie i układ ruchu do działania lub wycisza i regeneruje mięśnie – zależności od rodzaju masażu sportowego.
  • Poprawia krążenie krwi i limfy.
  • Zmniejsza stres.
  • Poprawia metabolizm.
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji (mięśnie i stawy są odpowiednio rozgrzane).
  • Pozwala uniknąć bólu mięśni i zakwasów.
  • Pozwala utrzymać dobrą formę.

Masaż sportowy – kiedy i dla kogo?

Reklama

Przeznaczony jest dla osób aktywnie uprawiających sport, zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów.

Masaż sportowy często dobierany jest indywidualnie, w zależności od etapu treningów i od indywidualnych potrzeb sportowców. Najczęściej poddane masażowi sportowemu są trzy części ciała – te najbardziej podatne są na kontuzje. Masowane są łydki (szczególnie u biegaczy), zginacze bioder oraz mięsień pośladkowy średni. Czasami do masażu sportowego równolegle dołączane są inne zabiegi, np. wodne zabiegi solankowe lub sauna.

Reklama

Należy pamiętać, że masaż sportowy wykonywany jest w celu wspomożenia aktywności fizycznej – dla tych wszystkich, którzy uprawiają jakikolwiek sport. Zatem nie powinny z niego korzystać osoby, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Nie jest polecany dla osób z chorobami nowotworowymi i układu krążenia. Z masażu nie powinno korzystać się podczas infekcji czy przeziębienia, ponieważ  możemy wówczas „roznosić” po organizmie bakterie lub wirusy.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 1770
Komentarzy: 0
08:41, 07.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Jasko z brązem. 'Jestem bardzo zadowolona i dumna' (zdjęcia, wideo)

Jasko z brązem. "Jestem bardzo zadowolona i dumna" (zdjęcia, wideo)

To był wspaniały weekend pracownicy siłowni West Site Fitness Ostrołęka. 27-latka w sobotę wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier w kategoriach women’s bikini begginers i novice, zaś dzień później sięgnęła po brązowy krążek Mistrzostw Polski w grupie open federacji NPC.

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier, który odbył się w Markach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach: women’s bikini begginers i novice.

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

W związku z wysoką liczbą osób zakażonych koronawirusem władze naszego kraju podjęły decyzję o przedłużeniu zasad bezpieczeństwa. Obostrzenia, które pojawiły się od 27 marca potrwają minimum do 18 kwietnia. Wśród zakazów, nakazów są również wytyczne dla osób uprawiających sport. Nie mamy dobrych wieści.

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie 'Chełsty'

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie "Chełsty"

Po dziesięciodniowej walce pod respiratorem nie udało się uratować Łukasza Chełstowskiego. 35-latek ostatniego dnia marca przegrał z koronawirusem. Miał przed sobą całe życie. Był współzałożycielem fanklubu Legii Warszawa w Ostrołęce. Dbał o to, by każde dziecko w mieście lub powiecie sławiło klub ze stolicy.

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Dzisiaj władze naszego kraju opublikowały nowe rozporządzenia, które bardzo mocno ograniczają możliwość korzystania z basenów oraz siłowni. Od teraz z tych obiektów mogą korzystać tylko i wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w dyscyplinach olimpijskich.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo