« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy to świetne uzupełnienie dla osób aktywnie uprawiających sport. Wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, w jego trakcie jak i po uprawianiu sportu. Relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku, pomagając przy tym usunąć zakwasy oraz napięcie mięśni.


Co to jest?

Masaż sportowy można zaliczyć do pewnego rodzaju treningu, często wykonywanego przez fizjoterapeutów. Najczęściej zaleca się go po wykonanym wysiłku fizycznym, najlepiej max. 1,5 godziny po aktywności ruchowej. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań żeby korzystać z masażu sportowego w dniu wolnym od aktywności fizycznej, wówczas działa on regeneracyjnie, wzmacniając nasze mięśnie, czyniąc je gotowymi do dalszego działania. Masowaniu podlegają grupy mięśniowe, które są najbardziej obciążone podczas treningu. Wykorzystywane są dwie techniki – rozcieranie i ugniatanie. Wydawać by się mogło, że jest to masaż „ciężki”, intensywny, a nawet bolesny. Jednak mimo tego, że jest on z zasady głęboki, to wszystkie ruchy wykonywane są miękko na ciele  - zapewnia masażystka z Magii dla Ciała Holistic Day Spa, salonu oferującego masaż sportowy we Wrocławiu. Zabiegi są wykonywane dość energicznie, aby w jak największym stopniu dotlenić mięśnie i skórę. Inaczej jest w przypadku masażu klasycznego, gdzie chodzi głównie o zrelaksowanie i odprężenie masowanego.

Reklama

Dlaczego warto – rezultaty:

  • Pobudza mięśnie i układ ruchu do działania lub wycisza i regeneruje mięśnie – zależności od rodzaju masażu sportowego.
  • Poprawia krążenie krwi i limfy.
  • Zmniejsza stres.
  • Poprawia metabolizm.
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji (mięśnie i stawy są odpowiednio rozgrzane).
  • Pozwala uniknąć bólu mięśni i zakwasów.
  • Pozwala utrzymać dobrą formę.

Masaż sportowy – kiedy i dla kogo?

Reklama

Przeznaczony jest dla osób aktywnie uprawiających sport, zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów.

Masaż sportowy często dobierany jest indywidualnie, w zależności od etapu treningów i od indywidualnych potrzeb sportowców. Najczęściej poddane masażowi sportowemu są trzy części ciała – te najbardziej podatne są na kontuzje. Masowane są łydki (szczególnie u biegaczy), zginacze bioder oraz mięsień pośladkowy średni. Czasami do masażu sportowego równolegle dołączane są inne zabiegi, np. wodne zabiegi solankowe lub sauna.

Reklama

Należy pamiętać, że masaż sportowy wykonywany jest w celu wspomożenia aktywności fizycznej – dla tych wszystkich, którzy uprawiają jakikolwiek sport. Zatem nie powinny z niego korzystać osoby, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Nie jest polecany dla osób z chorobami nowotworowymi i układu krążenia. Z masażu nie powinno korzystać się podczas infekcji czy przeziębienia, ponieważ  możemy wówczas „roznosić” po organizmie bakterie lub wirusy.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 3272
Komentarzy: 0
08:41, 07.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach.

Kulesza dziewiąty w kraju

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo