« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jasko z brązem. "Jestem bardzo zadowolona i dumna" (zdjęcia, wideo)

To był wspaniały weekend pracownicy siłowni West Site Fitness Ostrołęka. 27-latka w sobotę wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier w kategoriach women’s bikini begginers i novice, zaś dzień później sięgnęła po brązowy krążek Mistrzostw Polski w grupie open federacji NPC.


Rozmowa z Justyną Jasko, pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka
Za mną niesamowity weekend. Mam trzy krążki, w tym dwa złote
Cieszy brąz?
- Oczywiście. Weszłam na podium podczas mistrzostw Polski. To ogromny zaszczyt stanąć na "pudle" obok zawodniczek, u których uczyłam się pozować. To były moje nauczycielki, które dawały mi rady. Teraz stanęłam na jednej scenie i mogłyśmy porównywać nasze sylwetki. Dwukrotnie byłam wywoływana do dodatkowych porównać, a to znaczy, że wybór najlepszych był bardzo trudny, a co za tym idzie niezwykle wyrównana stawka. Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Dalej jestem w szoku.

Reklama

Oprócz brązowego medalu wywalczyłaś chyba jeszcze coś więcej niż nagrody?
- Zgadza się. Były to moje pierwsze mistrzostwa kraju w życiu. Wyniosłam bardzo wiele, zaczynając od podstaw. Już teraz wiem, jak zadbać o swoją skórę. Zdarzyły się mankamenty, ale kto wchodzący do branży wie wszystko. Dużym atutem jest również fryzura. Popracuję nad tym. W sportach sylwetkowych wszystko ma znaczenie.

O sobotnim starcie przeczytaj TUTAJ

Sama obsada zawodów?
- Bardzo mocna. Na scenie pojawiły się utytułowane zawodniczki. Ja byłam debiutantką. Do udziału w konkursie namówił mnie Adrian Cyronka. Mam brązowy medal. Jestem przeszczęśliwa. Za mną niesamowity weekend. Mam trzy krążki, w tym dwa złote. Już dawno nie miałam tylu emocji.

Reklama

Mówiłaś po sobotnim konkursie, iż byłaś w dużym szoku...
- Dokładnie. Wyszłam na scenę, ale tak naprawdę nie wierzyłam, gdzie jestem. Słyszałam komendy w języku angielskim, wykonywałam pozy, ale to było coś, czego nie da się opisać słowami. To trzeba przeżyć. W niedzielę było więcej spokoju poprzez sobotnie doświadczenia. Zdążyłam ochłonąć. Podczas mistrzostw Polski wiedziałam jak się zaprezentować, by było jeszcze lepiej. 

A dzisiaj wracasz do pracy?
- Mam kilka dni odpoczynku. Muszę odpocząć. Mam gorsze zakwasy niż po ciężkim treningu. Pozy obowiązkowe wymuszają spięcie poszczególnych mięśni, gdzie trzeba przez długie sekundy stać w bezruchu. Teraz mam czas dla siebie i relaks. Większość zawodniczek startowało tylko raz. Ja zaryzykowałam, pojawiłam się dwukrotnie i się opłaciło.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Jasko zdobyła brąz

Więcej zdjęć: Jasko zdobyła brąz

Reklama

Odsłon: 8487
Komentarzy: 3
14:36, 12.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Justyna Jasko z dwoma złotymi medalami (zdjęcia)

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach.

Kulesza dziewiąty w kraju

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

» Wasze komentarze

ania @ 20:49, 12.04.2021r. IP: *.*.153.130

Super Justyna! Gratuluję! Do zobaczenia na zajęciach!

Koksik z Psaraka @ 21:14, 12.04.2021r. IP: *

też startowałem w IFBB ale za wygraną dawali puszkę białka i kreatynę to zrezygnowałem. Flakon teścia 400 zł a za miejsce miejsce puszka kreatyny za 19 zł

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo