« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jasko z brązem. "Jestem bardzo zadowolona i dumna" (zdjęcia, wideo)

To był wspaniały weekend pracownicy siłowni West Site Fitness Ostrołęka. 27-latka w sobotę wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier w kategoriach women’s bikini begginers i novice, zaś dzień później sięgnęła po brązowy krążek Mistrzostw Polski w grupie open federacji NPC.


Rozmowa z Justyną Jasko, pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka
Za mną niesamowity weekend. Mam trzy krążki, w tym dwa złote
Cieszy brąz?
- Oczywiście. Weszłam na podium podczas mistrzostw Polski. To ogromny zaszczyt stanąć na "pudle" obok zawodniczek, u których uczyłam się pozować. To były moje nauczycielki, które dawały mi rady. Teraz stanęłam na jednej scenie i mogłyśmy porównywać nasze sylwetki. Dwukrotnie byłam wywoływana do dodatkowych porównać, a to znaczy, że wybór najlepszych był bardzo trudny, a co za tym idzie niezwykle wyrównana stawka. Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Dalej jestem w szoku.

Reklama

Oprócz brązowego medalu wywalczyłaś chyba jeszcze coś więcej niż nagrody?
- Zgadza się. Były to moje pierwsze mistrzostwa kraju w życiu. Wyniosłam bardzo wiele, zaczynając od podstaw. Już teraz wiem, jak zadbać o swoją skórę. Zdarzyły się mankamenty, ale kto wchodzący do branży wie wszystko. Dużym atutem jest również fryzura. Popracuję nad tym. W sportach sylwetkowych wszystko ma znaczenie.

O sobotnim starcie przeczytaj TUTAJ

Sama obsada zawodów?
- Bardzo mocna. Na scenie pojawiły się utytułowane zawodniczki. Ja byłam debiutantką. Do udziału w konkursie namówił mnie Adrian Cyronka. Mam brązowy medal. Jestem przeszczęśliwa. Za mną niesamowity weekend. Mam trzy krążki, w tym dwa złote. Już dawno nie miałam tylu emocji.

Reklama

Mówiłaś po sobotnim konkursie, iż byłaś w dużym szoku...
- Dokładnie. Wyszłam na scenę, ale tak naprawdę nie wierzyłam, gdzie jestem. Słyszałam komendy w języku angielskim, wykonywałam pozy, ale to było coś, czego nie da się opisać słowami. To trzeba przeżyć. W niedzielę było więcej spokoju poprzez sobotnie doświadczenia. Zdążyłam ochłonąć. Podczas mistrzostw Polski wiedziałam jak się zaprezentować, by było jeszcze lepiej. 

A dzisiaj wracasz do pracy?
- Mam kilka dni odpoczynku. Muszę odpocząć. Mam gorsze zakwasy niż po ciężkim treningu. Pozy obowiązkowe wymuszają spięcie poszczególnych mięśni, gdzie trzeba przez długie sekundy stać w bezruchu. Teraz mam czas dla siebie i relaks. Większość zawodniczek startowało tylko raz. Ja zaryzykowałam, pojawiłam się dwukrotnie i się opłaciło.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Jasko zdobyła brąz

Więcej zdjęć: Jasko zdobyła brąz

Reklama

Odsłon: 8140
Komentarzy: 3
14:36, 12.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

Co ze sportem od 19 kwietnia?

Co ze sportem od 19 kwietnia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzję ws. obostrzeń z powodu pandemii COVID-19. Restrykcje zostały przedłużone o tydzień z wyjątkami. Wśród wyjątków podczas konferencji prasowej pojawiła się kwestia sportu. Co z niej wynika? Żeby móc ogłosić oficjalnie powrót do względnej normalności, trzeba poczekać na słowa rozporządzenia.

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier, który odbył się w Markach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach: women’s bikini begginers i novice.

» Wasze komentarze

ania @ 20:49, 12.04.2021r. IP: *.*.153.130

Super Justyna! Gratuluję! Do zobaczenia na zajęciach!

Koksik z Psaraka @ 21:14, 12.04.2021r. IP: *

też startowałem w IFBB ale za wygraną dawali puszkę białka i kreatynę to zrezygnowałem. Flakon teścia 400 zł a za miejsce miejsce puszka kreatyny za 19 zł

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo