« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoty medal Zuzi w Warszawie

W sobotę w stolicy na pływalni Warszawianka - Park Wodny odbyły się IV eliminacje do ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość ponad 1090 zawodników z 77 klubów pływackich, podzielone na dwa bloki.


W porannych blokach startowały roczniki 2012, 2011, 2010 a w popołudniowym bloku roczniki 2009, 2008, 2007. Klub Sportowy UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała siódemka młodych pływaków: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Antonina Szczubełek, Maja Szukiewicz, Antoni Golan oraz Jakub Parzych.

Reklama

Najmłodsza pływaczka naszego klubu Zuzanna Zecer zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 44,84 s oraz siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,13 s. Maja Szukiewicz wystartowała na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,76 s zajęła 32. miejsce oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 49,14 s wywalczyła 24. miejsce. Antonina Szczubełek zmagała się na 100 m stylem dowolnym. Zajęła 61. miejsce z czasem 1:36,27 s oraz była 33. na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:55,47 s.

Antoni Golan wystartował na 50 m stylem dowolnym i z czasem 47,14 s zajął 26. miejsce. Ponadto ścigał się na 50 m stylem grzbietowym. Jego czas to 56,56 s, jednak otrzymał dyskwalifikacje za przedwczesny start. Jakub Parzych wystartował na 50 m stylem dowolnym i z czasem 52,75 s wywalczył 43. miejsce. Z kolei na 50 m stylem grzbietowym otrzymał dyskwalifikację za obrót na piersi.

Reklama

Oliwia Charewicz popłynęła na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,42 s zajęła 12. miejsce (poprawiając swój rekord życiowy o kilkanaście sekund) oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:20,65 s wywalczyła 9. lokatę. Natalia Skórzewska wystartowała na 100 m stylem dowolnym i z czasem 1:20,22 s zajęła 52. miejsce oraz na 100 m stylem grzbietowym 1:30,68 s, co dało jej 31. lokatę. 

Odsłon: 1978
Komentarzy: 0
14:53, 25.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka mają czym się pochwalić. Piątka podopiecznych Dariusza Małkowskiego otrzymała nominacje do reprezentacji Polski w ratownictwie wodnym. Biało-czerwoni wystartują w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Hiszpanii. 

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo