Piątek, 25 czerwca 2021 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Złoty medal Zuzi w Warszawie

W sobotę w stolicy na pływalni Warszawianka - Park Wodny odbyły się IV eliminacje do ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość ponad 1090 zawodników z 77 klubów pływackich, podzielone na dwa bloki.

W porannych blokach startowały roczniki 2012, 2011, 2010 a w popołudniowym bloku roczniki 2009, 2008, 2007. Klub Sportowy UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała siódemka młodych pływaków: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Antonina Szczubełek, Maja Szukiewicz, Antoni Golan oraz Jakub Parzych.

Najmłodsza pływaczka naszego klubu Zuzanna Zecer zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 44,84 s oraz siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,13 s. Maja Szukiewicz wystartowała na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,76 s zajęła 32. miejsce oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 49,14 s wywalczyła 24. miejsce. Antonina Szczubełek zmagała się na 100 m stylem dowolnym. Zajęła 61. miejsce z czasem 1:36,27 s oraz była 33. na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:55,47 s.

Antoni Golan wystartował na 50 m stylem dowolnym i z czasem 47,14 s zajął 26. miejsce. Ponadto ścigał się na 50 m stylem grzbietowym. Jego czas to 56,56 s, jednak otrzymał dyskwalifikacje za przedwczesny start. Jakub Parzych wystartował na 50 m stylem dowolnym i z czasem 52,75 s wywalczył 43. miejsce. Z kolei na 50 m stylem grzbietowym otrzymał dyskwalifikację za obrót na piersi.

Oliwia Charewicz popłynęła na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,42 s zajęła 12. miejsce (poprawiając swój rekord życiowy o kilkanaście sekund) oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:20,65 s wywalczyła 9. lokatę. Natalia Skórzewska wystartowała na 100 m stylem dowolnym i z czasem 1:20,22 s zajęła 52. miejsce oraz na 100 m stylem grzbietowym 1:30,68 s, co dało jej 31. lokatę.