« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Przegląd Sportowy" o klubie z Goworowa: "Gdy obok boiska pojawi się kondukt żałobny, prosimy przerwać mecz na dziesięć minut"

Boisko klubu piłkarskiego Orz Goworowo sąsiaduje z parafialnym cmentarzem. Gdy mecz pokrywa się z uroczystością pogrzebową, sędziowie na kilkanaście minut przerywają rozgrywki, aby kondukt żałobny mógł przejść z pobliskiego kościoła na nekropolię. O sprawie pisze dzisiejszy "Przegląd Sportowy".


Boisko klubu piłkarskiego Orz Goworowo sąsiaduje z parafialnym cmentarzem. Gdy mecz pokrywa się z uroczystością pogrzebową, sędziowie na kilkanaście minut przerywają rozgrywki, aby kondukt żałobny mógł przejść z pobliskiego kościoła na nekropolię. O sprawie pisze dzisiejszy "Przegląd Sportowy".

Okazuje się, że wzmianka o lokalnym klubie piłkarskim z Goworowa trafiła na łamy ogólnopolskiego dziennika nie tylko przez wzgląd na sportową działalność, ale też nietypowe relacje z lokalną parafią. Wszystko dlatego, że boisko klubu mieści się na gruntach kościelnych, nieopodal cmentarza.

Reklama

Piłkarze z Goworowa przerywają mecz, na czas przejścia konduktu żałobnego

Dziennik sportowy, w artykule "Wielkie wyzwania małych klubów", zamieścił rozmowę z prezesem klubu Orz Goworowo. Jak się okazuje, małe, lokalne kluby mają zupełnie inne zmartwienia, niż te pierwszoligowe, światowe, ze znanymi na całym świecie gwiazdami piłki. Tu najważniejsze okazują się przyziemne sprawy jak montaż urządzeń, przygotowanie murawy czy skompletowanie drużyny.

W goworowskim klubie ciekawostką jest fakt, że drużyna gra na terenie miejscowej parafii. Ksiądz użyczył miejsce dla piłkarzy, ale w zamian oczekuje uszanowania katolickich uroczystości, które cyklicznie odbywają się na pobliskim cmentarzu.

Reklama

"W takiej sytuacji zawodnicy starają się unikać przekleństw"

Jak podaje "Przegląd Sportowy", sędziowie prowadzący mecze w Goworowie raz, dwa razy w rundzie słyszą prośbę od gospodarzy, aby przerwać mecz na dziesięć minut, gdy obok boiska pojawi się kondukt żałobny. Po wejściu żałobników na nekropolie, mecz jest wznawiany, ale piłkarze starają się powściągnąć język i nie używać wulgaryzmów.

- Jeżeli widzimy, że tego dnia zaplanowano ceremonię pogrzebową, powiadamiamy o tym sędziów. Cały teren należy do parafii, nam ksiądz proboszcz użyczył ten z boiskiem. Dziesięć metrów za nim jest ogrodzenie cmentarza. Pojawienie się żałobników obok boiska oznacza przerwę w meczu. Kończy się wraz z wejściem konduktu na cmentarz. Wznawiamy grę, bo nie możemy sobie pozwolić na półgodzinną przerwę. Wiadomo, że w takiej sytuacji zawodnicy starają się unikać przekleństw - wyjaśnia w "Przeglądzie Sportowym" Bartosz Dziełak, prezes klubu z Goworowa.

Więcej na ten temat w "Przeglądzie Sportowym" z 26.04.2021 r., "Wielkie wyzwania małych klubów", s. 14-15.

Odsłon: 11100
Komentarzy: 9
13:05, 26.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Jaksina w ostatniej chwili. Bartnik wygrał (zdjęcia, wideo)

Jaksina w ostatniej chwili. Bartnik wygrał (zdjęcia, wideo)

Bartnik wygrał po raz drugi z rzędu. Podopieczni Adama Kobusa triumfowali nad Pełtą Karniewo i wskoczyli na siódme miejsce w tabeli. Bramki zdobyli: Adrian Wajda i Kacper Jaksina.

Lider z Ołdak okazał się bezlitosny. Gawek strzelił z połowy boiska (zdjęcia, wideo)

Lider z Ołdak okazał się bezlitosny. Gawek strzelił z połowy boiska (zdjęcia, wideo)

Nie było niespodzianki w meczu zespołów z różnych biegunów tabeli Klasy B. Lider z Ołdak nie dał szans Iskrze Zaręby Kościelne i wygrał 6:0. Dla podopiecznych Andrzeja Laskowskiego była to ósma wygrana w sezonie. Co ciekawe, ULKS jest panem swojego boiska. Ekipa w sześciu meczach zdobyła komplet punktów.

Jantar postawił się Legii

Jantar postawił się Legii

Mecz na szczycie w IV lidze zakończył się remisem. Podopieczne Rafała Koska podzieliły się punktami z zespołem z Warszawy i utrzymały dwa punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem w walce o awans. Gola dla zespołu z Ostrołęki zdobyła Julia Kupis.

Strzał Jastrzębskiego za trzy punkty

Strzał Jastrzębskiego za trzy punkty

Narew Ostrołęka przywiozła komplet "oczek" z Bieżunia. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego pokonali 1:0 Wkrę i wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli. Żbik Nasielsk pokonał 2:0 Konopiankę Konopki i przewodzi stawce w Klasie Okręgowej z przewagą dwóch punktów. W najbliższą sobotę do naszego miasta przyjedzie broniący się przed spadkiem KS Wąsewo.

Gracze Sieradzkiego jadą do Bieżunia. Nie ma marginesu błędu

Gracze Sieradzkiego jadą do Bieżunia. Nie ma marginesu błędu

Narew dzisiaj zagra o godz. 17;00 z Wkrą. Ekipa Andrzeja Sieradzkiego jesienią wygrała 3:0. Dwa trafienia zaliczył Mariusz Marczak, a jedno dorzucił Przemysław Olesiński. Wicelider Klasy Okręgowej nie może pozwolić sobie na potknięcie, gdyż cały czas musi spoglądać na zespół z Nasielska, który podejmie Konopiankę Konopki.

» Wasze komentarze

lou @ 14:44, 26.04.2021r. IP: *.*.52.90

Ale w czym jest problem? bo to ma mieć jakis wydźwięk skandalu?
Jestem antyklerykalny i antypiskowski, zdecydowanie.

Ale tutaj uważam to za w pełni odpowiednie zachowanie. To jest przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka, do zmarłego, do rozpaczających ludzi, a nie dla kościoła czy księdza.

Nie rozumiem ewentualnie tylko jaki jest problem w tym, żeby przestać planować takie wydarzenia jednocześnie? Godziny pogrzebu są doskonale znane i nie odbywają się co godzinę 10 x dziennie. To samo z meczem na boisku.

lou @ 15:02, 26.04.2021r. IP: *.*.52.90

a gdybym to ja uczestniczył w takim pogrzebie, gdzie za płotem bym słyszał te prostackie bluzgi z kartofliska, to bym osobiście tam poszedł i im wykopał piłkę do sąsiedniej wsi.

zzzz @ 15:03, 26.04.2021r. IP: *.*.140.98

LEWACKA MO

gosc @ 15:23, 26.04.2021r. IP: *

normalnie chcą z nich zrobić świętych

Daro @ 15:43, 26.04.2021r. IP: *.*.84.92

Przecież to jest usytuowane na placu kościelnym żeby to było na gminnym

darek @ 15:48, 26.04.2021r. IP: *.*.90.60

w niedziele nie ma pogrzebów w Goworowie chyba wiec nie siejcie zamętu mecze odbywają się w środę po południu i w niedziele

Kibic @ 21:48, 26.04.2021r. IP: *.*.56.170

Bluzgi w Goworowie to norma bo to przecież malutka Ostrołęka xd wiocha wiochę goni :D

$$ @ 05:02, 27.04.2021r. IP: *.*.184.3

W jaki sposób ksiądz wszedł w posiadanie tego terenu? Czyj jest to właściwie teren? Kto fizycznie utrzymuje księdza i ,,jego,, posiadłości?

Ancuch @ 20:06, 28.04.2021r. IP: *

Orz Goworowo to najlepszy klub kto nie wierzy elo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo