« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.


 

- Marcin rozpoczął rwanie ze skutkiem pozytywnym na ciężarze 77 kg. W drugim podejściu zadysponował na sztangę 83 kg, które sprawiło problem i nie zostało zaliczone. Po nieudanym podejściu emocje wzrosły przy trzeciej próbie do tego samego ciężaru, które zaliczył i ukończył ten bój z wynikiem 83 kg. Pierwsze podejście w podrzucie na sztandze ważącej 103 kg zostało zaliczone w ostatniej sekundzie, co wzmogło emocje w drużynie Atlety Ostrołęka. Druga próba była nieudana na ciężarze 110 kg, która to jeszcze bardziej podniosła ciśnienie krwi ostrołęckiej ekipie. Do trzeciej próby zwiększono ciężar na 111 kg, by mieć więcej czasu na odpoczynek. Taktyka okazała się skuteczna i Marcin bez uwag sędziów wyniósł sztangę o tym ciężarze nad głowę - relacjonuje Władysław Niedźwiecki.

Reklama

Kulesza zakończył zawody z wynikiem 194 kg w dwuboju, co pozwoliło mu na uplasowaniu się na dziewiątej pozycji w Polsce wśród ciężarowców kategorii do 96 kg. Marcin zajął tę samą pozycję, którą wywalczył w Gdański w 2020 roku. - Bycie dziewiątym sztangistą w kraju to jest sporo i wymaga wielu wyrzeczeń. Marcina Kuleszę stać na dużo więcej i mogło być lepiej - dodaje Niedźwiecki. 

Mistrzem Polski został Maksymilian Dorn z Agrosu Zamość, który uzbierał 285 kg. Srebro trafiło do Daniela  Skorupki z Impulsu Warszawa - 267 kg, zaś brąz do Michała Bielaka ze Znicza Biłgoraj - 266 kg.

Reklama

Wizyta w Zamościu była okazją spotkania z olimpijczykiem Szymonem Kołecki, zdobywcą srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008. 

Odsłon: 2671
Komentarzy: 0
14:17, 27.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Świetna impreza Tomasza Chrzanowskiego (zdjęcia)

Świetna impreza Tomasza Chrzanowskiego (zdjęcia)

6 czerwca w Nowej Wsi Wschodniej na placu przy świetlicy odbyła się sportowa impreza zorganizowana przez sołtysa Tomasza Chrzanowskiego - Sportowa Niedziela u Sołtysa. Ci co lubią biegali, ale również w siatkówkę grali. Do tego była pyszna, kolorowa wata i popcorn dla najmłodszych oraz kiełbaska z grilla dla każdego. 

Super zabawa w gumowych kulach

Super zabawa w gumowych kulach

W gminie Lelis atrakcji na Dzień Dziecka ciąg dalszy. 4 czerwca na zaproszenie drużyny z Łęgu Starościńskiego Klub Aktywnych Dzieciaków udał się na boisko w Kurpiewskich. Tam czekały na nich gumowe kule. 

Pozytywne starty Atlety. Gabi i Julka z brązowymi medalami

Pozytywne starty Atlety. Gabi i Julka z brązowymi medalami

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Startowało tam czworo reprezentantów UKS Atlety Ostrołęka: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch oraz Aleksander Płodziszewski. Zanotowali dobre wyniki.

Świetny start w Jednorożcu

Świetny start w Jednorożcu

Zawodnicy KS Badminton Ostrołęka z powodzeniem wystartowali w V Grand Prix Jednorożca w badmintonie. W turnieju wzięło udział 76 zawodników reprezentujących cztery województwa. Pierwszy tegoroczny turniej w badmintona, w którym wzięli udział zawodnicy ze stolicy powiatu był ważnym sprawdzianem po długiej przerwie od rywalizacji sportowej. 

Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa

Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa

Wielka gratka dla wszystkich pociech. 5 czerwca o godz. 10:00 radny Osiedla Witosa oraz Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowy Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo