« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kowalczyk trenuje w kadrze

Niespełna 17-letni Dominik Kowalczyk przebywa na zgrupowaniu zaplecza kadry narodowej. Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro - Energetyka Ostrołęka od 29 kwietnia do 9 maja będzie ćwiczył w Kozienicach.Kowalczyk jest podopiecznym trenerki Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej, zaś na zgrupowaniu szlifuje formę pod okiem Bożeny Dziubińskiej. W lutym brał udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20, które odbyły się w Arenie Toruń.

Reklama

Dominik wystartował w młodszej grupie wiekowej na 2000 metrów i  pobił rekord życiowy o 19 sekund, co dało mu szóste miejsce. Nasz zawodnik biegł w drugiej serii, czyli teoretycznie słabszej, ale po dobrze przebiegniętym taktycznie dystansie uzyskał bardzo dobry wynik. Jego nowa "życiówka" to 5:47,52 s. 

- Tuż po powrocie czekają mnie pierwsze starty na krótszych i szybszych dystansach niż docelowe 1500 m. Praca musi być wykonana sumiennie, żeby w lipcu powalczyć o jak najwyższą pozycję na mistrzostwach Polski we Włocławku. Ostatnie treningi pokazują, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Prawdopodobnie w tym sezonie czeka mnie również debiut na dystansie 2000 m z przeszkodami. Przede mną jeszcze kawał roboty do wykonania. Oby zdrowie dopisało, a będzie pięknie - mówi.
 

Odsłon: 1817
Komentarzy: 0
14:01, 05.05.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

W czwartkach lekkoatletycznych, które 10 czerwca odbyły się w Łomży wystartowało 12-osobowa grupa najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka, podopiecznych Marianny Pędzich, Dariusza Dąbrowskiego i Adama Długokęckiego. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W sumie odnieśli cztery zwycięstwa, czterokrotnie zajmowali drugie miejsce, a trzykrotnie trzecie lokaty. Ponadto ustanowili 11 rekordów życiowych.

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ostrołęczanka wystartowała bardzo dobrze podczas Mistrzostw Polski Masters w trójboju sprinterskim. Ewa Bartosik, która w marcu skończyła 70 lat okazała się najlepsza w kraju i odebrała złoty medal.

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

W drugim dniu trwających od piątku do niedzieli w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20 pojawili się kolejni reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.  

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

W niedzielę zakończyły się trwające od piątku w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20. W tej ostatniej kategorii wystąpiły trzy zawodniczki Siódemki Ostrołęka. 

Kowalczyk z brązem

Kowalczyk z brązem

W weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Pierwszego dnia najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo