Piątek, 18 czerwca 2021 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Determinacja siłą Bartnika. Strzelali bracia

Zespół z Myszyńca miał pierwszą okazję do świętowania w rundzie wiosennej. Podopieczni Adama Kobusa ograli 2:0 Orzyc Chorzele. Obie bramki padły w samej końcówce spotkania. W najbliższą sobotę Kurpik zagra u siebie z Pełtą Karniewo. Początek o godz. 15:00.

- W pierwszej połowie raziliśmy nieskutecznością. To nasz główny problem, bo w każdym meczu mamy swoje sytuacje, by pokonać bramkarza. Teraz było podobnie, ale albo strzelaliśmy za lekko, obok światła bramki lub w golkipera. Po przerwie gra się bardziej wyrównała, lecz nadal byliśmy stroną dominującą. Dobrze, że determinacja pozwoliła, by to do nas uśmiechnęło się szczęście. Cieszymy się z wygranej i chcielibyśmy, by przytrafiła się seria spotkań z kompletem punktów - mówi Adam Kobus, trener Bartnika.

Zespół z Myszyńca objął prowadzenie w 80 minucie. Po rzucie wolnym Pawła Balcerczyka akcję zamykał Maciej Szymański. Młodszy z braci wykończył sytuację strzałem nogą. Kropkę nad "i" postawił Krzysztof Szymański. Zachował się jak rasowy napastnik. Po zagraniu od Adriana Wajdy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki.

Bartnik Myszyniec - Orzyc Chorzele 2:0 (0:0)
Bramki: M. Szymański 80', K. Szymański 90+2'.
Bartnik: P. Szymański - Lis (70' Markowski), Kobus, Zyśk, Długołęcki, M. Szymański, Balcerczyk, Wajda, K. Szymański, Kulas (63' Jaksina, 88' T. Leszka), Krajza (20' Gąska, 65' Romanowski).