« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Inauguracja Żebrowskiej. W urodziny chce startu w mistrzostwach Europy

Halowa Mistrzyni Polski w skoku w dal rozpoczyna sezon letni. 24-latka pochodząca z Lelisa wystartuje w kontrolnym mitingu w Białymstoku. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki obecnie występuje w barwach AZS AWF Katowice. Przed nią ważny okres. W dniu swoich urodzin ma nadzieję na występ w ważnych zmaganiach.


- Czaję się na wynik, który pozwoli mi wywalczyć miejsce w składzie reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się 29 maja, czyli w dniu moich 25. urodzin. Mam mało czasu, żeby się wykazać. Za tydzień mam jeszcze zawody w Warszawie. Będzie to Memoriał Zygmunta Szelesta. Skupiam się na sobocie. Plan jest taki, żeby skoczyć na tyle daleko, żeby nikt nie przeskoczył mnie przez najbliższe dwa tygodnie - mówi Magdalena Żebrowska.

Reklama

Zawodniczka rodem z Lelisa legitymuje się rekordem życiowym na poziomie 6 metrów i 38 centymetrów. Swoją "życiówkę" skoczyła w 2020 roku w Białymstoku. - Czuję, że jestem przygotowana na dużo lepszy wynik. Tylko musi dopisać pogoda. Prognozy nie są optymistyczne, bo temperatura poniżej 10 stopni nie wróży nic dobrego - dodaje.

Reklama

Żebrowska w ostatnich tygodniach intensywnie trenowała. - Po zdobyciu tytułu mistrzyni Polski w hali miałam tydzień wolnego, żeby doleczyć ścięgno Achillesa, a tak do tej pory codziennie i intensywnie przygotowywałam się do startu. W marcu byłam na zgrupowaniu kadry w Zakopanem, zaś w kwietniu na obozie klubowym z moim trenerem Robertem Nazarkiewiczem. Trenowaliśmy w Olecku. Między zgrupowaniami codzienne treningi odbywałam w Białymstoku - przyznaje.

Reklama

Jak mówi Magdalena, przez ten czas wykonała solidną i rozsądną robotę. - Chciałabym zacząć sezon jak najszybciej i najlepiej z dobrym wynikiem. Jutro okaże się, na jakim jestem etapie - kończy 24-latka.

Odsłon: 4291
Komentarzy: 0
21:21, 07.05.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

W czwartkach lekkoatletycznych, które 10 czerwca odbyły się w Łomży wystartowało 12-osobowa grupa najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka, podopiecznych Marianny Pędzich, Dariusza Dąbrowskiego i Adama Długokęckiego. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W sumie odnieśli cztery zwycięstwa, czterokrotnie zajmowali drugie miejsce, a trzykrotnie trzecie lokaty. Ponadto ustanowili 11 rekordów życiowych.

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ostrołęczanka wystartowała bardzo dobrze podczas Mistrzostw Polski Masters w trójboju sprinterskim. Ewa Bartosik, która w marcu skończyła 70 lat okazała się najlepsza w kraju i odebrała złoty medal.

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

W drugim dniu trwających od piątku do niedzieli w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20 pojawili się kolejni reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.  

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

W niedzielę zakończyły się trwające od piątku w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20. W tej ostatniej kategorii wystąpiły trzy zawodniczki Siódemki Ostrołęka. 

Kowalczyk z brązem

Kowalczyk z brązem

W weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Pierwszego dnia najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo