Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Lider z Ołdak okazał się bezlitosny. Gawek strzelił z połowy boiska (zdjęcia, wideo)

Nie było niespodzianki w meczu zespołów z różnych biegunów tabeli Klasy B. Lider z Ołdak nie dał szans Iskrze Zaręby Kościelne i wygrał 6:0. Dla podopiecznych Andrzeja Laskowskiego była to ósma wygrana w sezonie. Co ciekawe, ULKS jest panem swojego boiska. Ekipa w sześciu meczach zdobyła komplet punktów.

Gospodarze zaczęli znakomicie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym strzałem z 13 metrów popisał się Szymon Brzostek. Podwyższył Rafał Płaszczyński. Po kilku minutach do rzutu wolnego podszedł wracający po poważnej kontuzji Daniel Siemborski. Uderzył, bramkarz zdołał odbić piłkę, lecz wobec dobitki Damiana Szabłowskiego głową nie miał szans.

Drugie 45 minut rozpoczęło się podobnie jak pierwsze, czyli od tworzenia przez sytuacji przez gospodarzy, lecz znowu skuteczność nie pozwoliła na podwyższenie prowadzenia. - Z biegiem czasu wykorzystujemy zamieszanie w polu karnym przeciwnika i Łukasz Żebrowski zdobył bramkę. Chwilę później ładna rozegrana akcja i goście znowu muszą wyciągać piłkę z siatki. Autorem tego trafienia był Karol Małkowski. Do naszego zespołu wkradła się chwilą rozluźnienia i mało co nie stracimy bramki, ale szybko wróciliśmy na dobry tor i znowu zaczęliśmy kreować akcję, czego efektem była bramka zamykająca wynik spotkania, zdobyta z połowy boiska przez naszego lewego obrońcę Rafała Gawka - mówi opiekun ULKS Ołdaki.

ULKS Ołdaki - Iskra Zaręby Kościelne 6:0 (3:0)