Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Narew II lepsza od Orza (zdjęcia, wideo)

Komplet punktów zespołu Mariusza Sadłowskiego. Po triumfach ze Świtem Baranowo, KS Pniewo, gracze Narwi II pokonali 4:1 Orz Goworowo. Ostrołęczanie tracą do prowadzących ekip: ULKS Ołdaki i FC 2013 Różan trzy punkty. Dwa gole w starciu z inną ekipą z powiatu zdobył Mateusz Turek, a po trafieniu zaliczyli: Damian Klec i Aleksander Dmochowski.

Pierwsza bramka padła w 11 minucie gry. Mateusz Turek zagrał piłkę ze środka na lewą flankę, stamtąd poszła wrzutka od Szymona Szczepanka i głową akcję sfinalizował Damian Klec. W następnych minutach Narew II bardzo chciała zdobyć kolejne bramki, ale kończyło się to dwoma groźnymi kontrami, w których ratował nasz zespół Patryk Pędzich. Następnie strzelali Maciej Kubeł, Aleksander Dmochowski i Szymon Szczepanek, lecz były to strzały albo niecelne, albo zbyt przewidywalne.

W 27 minucie rozegraliśmy dobrą akcję, zakończoną golem na 2:0. Przy linii autu dwójkowo zagrali Bartosz Bieńkowski i Maciej Kubeł. Bieńkowski zagrał centrę w pole karne, koło bliższego słupka, a tam nie do obrony uderzył z półwoleja Mateusz Turek. Gdy wydawało się, że wynik jest niezagrożony, w 44. minucie zaatakował Orz. Pędzich wybił piłkę głową, ale zanim udało nam się ją wybić jeszcze dalej, przejęli ją rywale. Szybkie podanie „w uliczkę” doprowadziło do sytuacji sam na sam i Jakub Zięba zmniejszył straty.

W drugiej połowie emocje związane z bramkami zaczęły się na nowo dopiero w końcówce, kiedy Narew II wypunktowała Orza. Na 3:1 w 80 minucie podwyższył Turek, po podaniu Szczepanka. Cztery minuty później Łukasz Olbryś w polu karnym faulowany był. Do "jedenastki" podszedł Aleksander Dmochowski i musiał robić to dwukrotnie, bo za pierwszym razem bramkarz Orza wybronił, lecz wyszedł za wcześnie z bramki. Druga próba Dmochowskiego zakończyła się celnym technicznym strzałem w środek bramki. (na podstawie www.narew.ostroleka.pl)

Narew II Ostrołęka - Orz Goworowo 4:1 (2:1)
Bramki: Klec 11', Turek 27', 80', Dmochowski 84' (k) - J. Zięba 44'.
Narew II: Pędzich - Banach (81' Grala), Gocłowski (85' Żendzian), Bolc, Kubeł (70' Madrak), Białobrzeski (75' Grudziński), Turek, Szczepanek (78' Sokołowski), Dmochowski, Bieńkowski, Klec (70' Olbryś).
Orz: Łaszczych - Głażewski (75' Gąsiorowski), Mateusiak (87' Godlewski), Lubiak (70' T. Gęsich), Wieczorek, Tomaszewski, Cichowski (46' Grabowski), Drabot (75' Gruz), Marchewka, Kośnik (65' Majkowski), J. Zięba.