« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 czerwca 2021 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nasi ludzie w filmie "Druga Połowa". Staszewski: Jakie zwycięstwo smakuje lepiej, niż w meczu z Niemcami?

Sebastian Staszewski pochodzi z Myszyńca. Jest dziennikarzem sportowym. 29 maja do kin wejdzie film "Druga Połowa", przy którym były prezes Bartnika Myszyniec pracował jako scenarzysta i drugi reżyser. 


 

Rozmowa z Sebastianem Staszewski, scenarzystą i drugim reżyserem filmu "Druga Połowa"
Mam sentyment do mojego Myszyńca
Sebastianie, skąd pomysł na film?
- Nasz przyjaciel wpadł na pomysł stworzenia komedii z reprezentacją Polski w tle. Chciał, żeby to był film lekki i przyjemny, ale jednocześnie wpisujący się w nastroje towarzyszące Polakom przed wielkimi turniejami. Wiedzieliśmy, że kiedy zbliżają się mistrzostwa świata lub Europy, cały nasz kraj staje się w jednym momencie wielkim zjednoczonym obozem kibiców. Ta gorąca atmosfera miała zostać odtworzona w kinie. I poproszono nas o napisanie scenariusza.

Skąd brałeś inspiracje do scenariusza?
- Historia romantyczna to oczywiście wytwór naszej wyobraźni. Ale w filmie pojawiły się także historie inspirowane książką „Tajemnice Kadry”, którą wydałem przed mundialem w 2018 roku. Znalazły się w niej smaczki dotyczące reprezentacji i tego, jak wyglądała od środka drużyna Adama Nawałki. Kilka spośród ujęć zaczerpnęliśmy więc z rzeczywistych wydarzeń. Nie chcę zdradzić za dużo, ale mam na myśli chociażby otwierającą film scenę bójki w szatni. 

Oprócz gwiazd: Cezarego Pazury, Romana Kołtonia, Michała Pol, Andrzeja Grabowski wystąpili ludzie z naszego terenu? Dlaczego własnie takie pociągnięcie?
- Bo, choć z mojego rodzinnego Myszyńca wyjechałem dawno temu, to zawsze czułem związek z tym regionem. I kiedy tylko mogłem - pomagałem w ramach wdzięczności za życzliwość, która ze strony wielu osób mnie spotykała. Tak było przez dwa lata mojej pracy w Bartniku, kiedy zamiast pojechać nad morze czy w góry, jechałem do Myszyńca, żeby obejrzeć mecz Klasy A. I kiedy nadarzyła się okazja, pomyślałem, że dam szansę na przeżycie tej niesamowitej przygody, jaką jest występ w filmie fabularnym, chłopakom, których od wielu lat znam i lubię. 

Jako były prezes Bartnika sięgnąłeś po zawodników klubu. Po kogo?
- Po obecnego trenera Adama Kobusa, a także: Mateusza Krajzę, Krzyśka Szymańskiego, Tomka Leszkę, Damiana Zyśka, Szymona Kulasa, Mateusza Bałdygę i Dominika Kulasa, który obecnie występuje w Warmii Olszyn. 

Oprócz tego jest Mateusz Pełtak...
- Mateusza znam z czasów jego gry w Narwi i zawsze sprawiał wrażenie fajnego, inteligentnego gościa. On zaproponował ówczesnego bramkarza Narwi, Daniela Woźniaka. I chłopaki także załapali się do tego projektu, tworząc naprawdę fajną reprezentację Polski. 

O czym jest film?
- To komedia romantyczna z piłką nożną w tle. Kadra przygotowuje się do decydującego o awansie meczu z Niemcami, który przesądzi o być albo nie być selekcjonera. Z jednej strony w kadrze zawodzi jej największa gwiazda Jarosław Kot, z drugiej - trener ma trudne relacje ze swoją córką. Na dodatek zakochuje się ona w dziennikarzu, z którym selekcjoner od lat prowadzi wojnę. No i mamy problem. Z jednej strony czekamy na finał wątku miłosnego, z drugiej - meczu z Niemcami, który dla Polaków jest niesamowitym wydarzeniem. Nie nakręciliśmy typowego filmu o piłce, ale w obsadzie znaleźli się m.in.: Grzegorz Krychowiak, Sebastian Mila, Robert Podoliński, Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń oraz Michał Pol. 

Dlaczego warto wybrać się do kina już pod koniec maja?
- Bo każdy w tym okresie będzie kibicem kadry. A podczas naszego filmu nie tylko będzie można zobaczyć plejadę polskich aktorów, czy aktorskie debiuty Krychowiaka czy Małgorzaty Rozenek-Majdan, ale także wczuć się w atmosferę nadchodzącego turnieju. Bo jakie zwycięstwo smakuje lepiej, niż w meczu z Niemcami?  

Odsłon: 5048
Komentarzy: 1
12:00, 12.05.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kto wygra w meczach Euro?

Kto wygra w meczach Euro?

Przed nami kolejne spotkania Mistrzostw Europy. Ukraina i Macedonia staną przed szansą na pierwsze punkty. Ukraińcy w pierwszym spotkaniu ulegli 2:3 Holandii, zaś Macedonia przegrała 1:3 z Austrią. Najciekawiej zapowiada się starcie Belgów z Duńczykami, zaś na deser spotkanie Holandii z Austrią.

Jak będą wyglądały dzisiejsze mecze na Euro?

Jak będą wyglądały dzisiejsze mecze na Euro?

Przed nami kolejne spotkania w Mistrzostwach Europy 2020. Jak typują starcia nasi ludzie sportu?

Festiwal Korony. Ale się działo! (zdjęcia)

Festiwal Korony. Ale się działo! (zdjęcia)

Aż 16 grup przedszkolnych z naszego miasta wzięło udział w „Festiwalu Piłkarskim dla Przedszkoli” pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki zorganizowanym przez OTS Korona Ostrołęka. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 małych sportowców z miasta i powiatu. Ale była zabawa!

Nie tak miało być. Polska przegrała

Nie tak miało być. Polska przegrała

Wielkie nadzieje i oczekiwania. Biało-czerwoni mieli rozpocząć Mistrzostwa Europy od wygranej ze Słowacją. Niestety, nie udało się. Ekipa Paulo Sousy uległa 1:2 Słowacji. Przed Robertem Lewandowskim i spółką bardzo trudne zadanie. Polska ma do rozegrania mecze z Hiszpanią i Szwecją. Jak ocenicie poniedziałkowy bój?

Kto dzisiaj wygra? Jak typują nasi eksperci mecz Polski?

Kto dzisiaj wygra? Jak typują nasi eksperci mecz Polski?

Przed nami bardzo ważny dzień na Euro 2020. Dzisiaj pierwsze spotkanie rozegrają biało-czerwoni.

» Wasze komentarze

Olek @ 16:22, 12.05.2021r. IP: *.*.206.72

Brawo Panie Sebastianie. Brawo Myszyniec! Brawo Kurpie!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo