« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magdaleno, co Ty zrobiłaś!

Zawodniczka rodem z Lelisa osiągnęła znakomity wynik, który na stałe wpisuje się do historii lekkiej atletyki w naszym kraju. Magdalena Żebrowska podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego uzyskała najlepszy rezultat w tym roku w Polsce. Niespełna 25-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice w najlepszym podejściu zaliczyła 6,71 m.


Magdalena Żebrowska udała się do Lublina, by powalczyć o dobry wynik. Kilka dni temu wygrała konkurs skoku w dal podczas I Mitingu Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Polski 2021. W Białymstoku obecna zawodniczka AZS AWF Katowice zaliczyła cztery z sześciu prób. Za każdym razem łamała barierę sześciu metrów, jednak po zmaganiach nie była zadowolona ze swojego wyniku. Triumfowała z wynikiem 6,13 m.

Reklama

- Ten start oceniam jako nieudany. Chciałam lepiej zacząć sezon, jednak warunki nie pozwoliły na uzyskanie dobrego wyniku. Czuję, że jestem przygotowana na lepsze rezultaty, ale nie mogłam tego pokazać. Podczas rozbiegów próbnych jeszcze czułam się dobrze, ale później, niestety już nie czułam się wystarczająco rozgrzana. Były długie przerwy spowodowane szeroką stawką - mówiła.

Reklama

Dzisiaj było zdecydowanie lepiej. 6,71 m uzyskane przez reprezentantkę z Lelisa to najlepszy wynik Polski w tej konkurencji od 2011 roku! Co ciekawe, wynik Żebrowskiej to drugi w Europie rezultat uzyskany w tym roku! Niespełna 25-letnia lekkoatletka pobiła własną "życiówkę", która do tej pory wynosiła 6,38 m.

Magdalena zbliżyła się do rekordu Polski, który ma już niemal 33 lata. 6 sierpnia 1988 roku również w Lublinie Agata Kaczmarek z Legii Warszawa uzyskała 6,97 m. Żebrowska jest podopieczną Roberta Nazarkiewicza, zaś wychowanką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Pierwsze szlify zbierała pod okiem Bartosza Witkowskiego.

Odsłon: 10927
Komentarzy: 11
14:04, 12.05.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

W czwartkach lekkoatletycznych, które 10 czerwca odbyły się w Łomży wystartowało 12-osobowa grupa najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka, podopiecznych Marianny Pędzich, Dariusza Dąbrowskiego i Adama Długokęckiego. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W sumie odnieśli cztery zwycięstwa, czterokrotnie zajmowali drugie miejsce, a trzykrotnie trzecie lokaty. Ponadto ustanowili 11 rekordów życiowych.

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ostrołęczanka wystartowała bardzo dobrze podczas Mistrzostw Polski Masters w trójboju sprinterskim. Ewa Bartosik, która w marcu skończyła 70 lat okazała się najlepsza w kraju i odebrała złoty medal.

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

W drugim dniu trwających od piątku do niedzieli w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20 pojawili się kolejni reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.  

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

W niedzielę zakończyły się trwające od piątku w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20. W tej ostatniej kategorii wystąpiły trzy zawodniczki Siódemki Ostrołęka. 

Kowalczyk z brązem

Kowalczyk z brązem

W weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Pierwszego dnia najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk.

» Wasze komentarze

Gugugaga @ 15:03, 12.05.2021r. IP: *

Moze ktos wspomni ze pierwsze szlify zdobyla, pod okiem pana Macieja ktory wozil mlodziez na czwartki lekkoatletyczne .

Do wyzej @ 16:05, 12.05.2021r. IP: *.*.225.240

Ojej a moze niech jeszcze wspomni o kierowcy autokaru ktory ja wozil jak miala 10 lat?

Dziewczyna osiagnela sukces i juz kazdy sie zaraz chce podpiąc.

Bedzie chciala to sama wspomni w wywiadzie. Niech cie Macieju zal w du.pe nie sciska

mieczyslaw_koparkowy @ 16:24, 12.05.2021r. IP: *.*.157.160

a moze ktos mnie podziekuje, osobiscie zwozilem piasek na skocznie a potem grabie w łapy i burchle po odciskach. Ile razy kot nas.rał w ten piasek to od nowa w kolko macieju zwozić od nowa wywalac stary i na nowo

mieczyslaw_koparkowy @ 16:25, 12.05.2021r. IP: *.*.157.160

a moze ktos mnie podziekuje, osobiscie zwozilem piasek na skocznie a potem grabie w łapy i burchle po odciskach. Ile razy kot nas.rał w ten piasek to od nowa w kolko macieju zwozić od nowa wywalac stary i na nowo

Antoni @ 18:25, 12.05.2021r. IP: *.*.234.150

No to jest to, co potwierdza, że talent i praca, ciężka praca otwierają drzwi do walki o najwyższą stawkę. Hurra, gratuluję i teraz już na starty europejskie i światowe, czego życzę serdecznie

Pani Basia @ 19:17, 12.05.2021r. IP: *.*.140.81

To moja zasługa, ja jej sprzedawałam bułki w szkole żeby rosła silna. Mi pogratulujcie.

kasa miejska @ 20:53, 12.05.2021r. IP: *

Cały czas powtarzam.

Pieniądze z kasy miejskiej powinny iść w ślad za wynikami w danej dyscyplinie sportu!

Kopaczom napchacie kabzy i nic z tego nie mamy.

Widać osiągnięcia wyłącznie z innych dyscyplin a nie z piłki kopanej!

Inwestujcie kasę miejską w dyscypliny, które mają talenty i osiągnięcia.

Gratulacje Magda!!!

OKA @ 21:27, 12.05.2021r. IP: *.*.168.95

Cieszmy się, to my, Ostrołęka, nasi! tak jest

Ale oby każdy z naszych włodarzy, działaczy, trenerów, dziennikarzy itd zastanowił się dwa razy przed nadmiernym ogrzewaniem się przy sukcesach i niech sobie przypomni jak wygląda nasz stadion i zaplecze lekkoatletyczne nietknięte od 1000 lat. Na tym żużlu podobno jeszcze sam Mieszko biegał.
Jesteśmy pod tym względem na szarym końcu Polski i to naprawdę. Małe wioski w każdym zakątku kraju mają lepsze stadiony niż Ostrołęka

RODO @ 03:33, 13.05.2021r. IP: *.*.220.253

Co za beznadziejny tytuł artykułu
Już nawet w MO zatrudniają Ukraińców

olo @ 06:53, 13.05.2021r. IP: *.*.184.123

Stadion oddano po remoncie w 1971roku. W 1972 roku na tym stadionie dzięki Stanisławowi Kosmalskiemu odbyła się SPARTAKIADA WOJEWÓDZKA. Od tej pory pracownicy MOSiR dokonują cudu utrzymania tego zabytku w stanie technicznym nadającym się do eksploatacji. Lekkoatleci i piłkarze powinni kierować podziękowania na ręce Pana Jerzego Pianki. Od kilkudziesięciu lat pod jego kierownictwem i przy jego fizycznym udziale ten rzęch funkcjonuje. Z tego co mi wiadomo w sprawie nowego stadionu nicdobrego się nie dzieje bo nawet radny ŁUBA nie biega po mieście z nowymi wiadomościami. Popatrzcie mieszkańcy naszego miasta na mądrość władz: ,,niechciane muzeum,, 33 miliony złotych, ,,niechciana elektrownia,, 2 miliardy złotych i stadion z 1971 roku!!

spr @ 10:01, 13.05.2021r. IP: *.*.217.51

Wow! To jest wynik. Życzę 7-mki.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo