« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sędzia Gracjan Kowalski kontra Marcin Truszkowski. Co zdarzyło się podczas meczu drużyn młodzieżowych?

Spotkanie drużyn młodzieżowych. APN Ostrołęka mierzyła się z Akademią Piłkarską Waleczni Olszewo-Borki w zmaganiach rocznika 2010. Gracz pierwszej z ekip sfaulował przeciwnika. Rywal nie podnosił się. Na boisko wszedł szkoleniowiec Walecznych Marcin Truszkowski.


 

Według relacji sędziego, trener dokonał rozmowy motywacyjnej ze swoim zawodnikiem, aby ten wrócił do gry. W trakcie opuszczania boiska Truszkowski powiedział do sędziego Gracjana Kowalskiego: sędzia poczeka, aż zejdę, na co arbiter się zgodził. W trakcie opuszczania placu gry trener od środka boisko zaczął opuszczać murawę tyłem, co opóźniało grę. Na polecenie sędziego: "trenerze szybciej", odpowiedział: "szybciej nie umiem". Arbiter odpowiedział na to: "czas się wreszcie nauczyć".

Reklama

Relacja sędziego: Po zakończeniu zawodów na placu gry, gdy zawodnicy zeszli do szatni trener Marcin Truszkowski podszedł do mnie i powiedział: "posłuchaj gnoju pie....y, Ty mnie nie będziesz uczył", "bym Ci na...ł gnoju to byś się nauczył". W trakcie tego zdarzenia wymachiwał do nie rękami, grożąc pobiciem. Zainterweniował trener APN Ostrołęka - Cezary Kowalczyk, który objął trenera Truszkowskiego (łapiąc go za ramię) i zaczął odchodzić z nim do boku. Gdyby nie interwencja trenera APN, mogłoby dojść do naruszenia nietykalności cielesnej, również mówiąc: "znajdę Cię gnoju to ci za...ę, dopi.....bym Ci to byś się nauczył".

Otrzymaliśmy oświadczenie trenera Truszkowskiego, które zostało wysłane do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Pisze w nim, iż świadkiem rozmowy z sędzią po meczu był trener APN Ostrołęka Paweł Samsel, a nie tak jak opisał sędzia, trener Cezary Kowalczyk. Rozmowa odbyła się na boisku. Oprócz trenera APN świadkami rozmowy były dzieci, jak również około 30 rodziców.

Reklama

Truszkowski zgadza się z opisem sytuacji w czasie meczu, kiedy jeden z zawodników jego zespołu potrzebował interwencji medycznej. Podczas trwania całego spotkania nie miałem wobec sędziego żadnych uwagi i nie podważałem jego decyzji. Mało tego, po meczu chwaliłem publicznie dobry poziomi sędziowania tak niedoświadczonego sędziego.

Reklama

W odniesieniu do sytuacji pomeczowej, którą tak skrupulatnie, ale jakże kłamliwie opisuje sędzia Gracjan Kowalski, pragnę przedstawić rzeczowi i faktyczny przebieg mojej rozmowy właśnie z arbitrem, której jak już wspomniałem świadkami byli: trener APN Paweł Samsel oraz około 30 rodziców obecnych na obiekcie. Dziękując trenerom APN za mecz zwróciłem się do sędziego słowami: "Młody trochę pokory i szacunku do trenerów". Po tych słowach trener APN Paweł Samsel chwycił mnie za ramię mówiąc" Zostaw go". Nie czekając na jakąkolwiek odpowiedź sędziego wraz z trenerem oraz naszymi drużynami udaliśmy się do szatni. Powyższa rozmowa była jedyną i ostatnią pomiędzy mną, a sędzią Gracjanem Kowalskim.

Reklama

Zdarzenie w sposób kłamliwy opisane przez arbitra w protokole pomeczowym szokuje nie tylko mnie, lecz również wszystkich obecnych wówczas świadków. Mało tego, szokuje również środowisko sędziowskie i piłkarskie naszego regionu, ponieważ sędzia Gracjan Kowalski rozpowszechnia publicznie w różnych kręgach nie tylko wersję kłamliwie opisanego zdarzenia, lecz również niczym z filmów grozy okoliczności domniemanego śledzenia go po meczu. Zdaniem sędziego i informacji jakie rozpowszechnia w środowisku, śledziłem go po meczu, jeżdżąc za nim autem. Nie mam nic przeciwko sprawdzeniu monitoringu miejskiego. Z obiektu oddaliłem się w towarzystwie trenera APN Pawła Samsla, odwożąc go po meczu do domu. Nadmieniam, iż jako ostatni opuszczaliśmy obiekt.

Reklama

Podsumowując, podkreślam moje zaskoczenie i zażenowanie zachowaniem sędziego, zmanipulowanym jeśli chodzi o fakty opisem. Podkreślam również, iz nigdy nie użyłbym wulgaryzmów w obecności dzieci. Zaznaczam, iż byłem zadowolony z poziomu sędziowania. Nie miałem powodów, by mieć jakiekolwiek pretensje wobec sędziego Gracjana Kowalskiego. Moja jedyna reakcja, którą opisałem dotyczyła użytej przez sędziego formy zwrotnościowej w kierunku trenerów.

Niniejsze oświadczenia potwierdził i podpisał się trener APN Paweł Samsel.

Odsłon: 13825
Komentarzy: 47
20:22, 02.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przed KS CK Troszyn jeszcze jeden mecz!

Przed KS CK Troszyn jeszcze jeden mecz!

Wprawdzie zespół Huberta Karpińskiego zakończyli rozgrywki o punkty w IV lidze to czeka ich jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie. KS CK Troszyn w najbliższy weekend zmierzy się w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym z MKS Przasnysz.

W Troszynie polała się krew

W Troszynie polała się krew

Cel został osiągnięty. Drużyna Huberta Karpińskiego zremisowała 2:2 z KS Łomianki i zachowała czwartoligowy byt. Nasi gracze dwukrotnie wygrywali. Podział punktów pozwolił KS CK na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Jeśli Narew Ostrołęka wywalczy awans, w następnym sezonie czekają nas derby powiatu!

KS CK Troszyn z utrzymaniem!

KS CK Troszyn z utrzymaniem!

Remisem 2:2 z KS Łomianki zakończył się ostatni mecz w sezonie 2020/2021 w wykonaniu piłkarzy z Troszyna. Podopieczni Huberta Karpińskiego uchronili się przed degradacją. Ostatecznie zakończyli sezon na ósmym miejscu. W 26 spotkaniach Kamil Majkowski i spółka wywalczyli 30 punktów, wygrywając osiem spotkań, sześć remisując i ponosząc dwanaście porażek.

Trzeci dzień Euro. Kto jak typuje?

Trzeci dzień Euro. Kto jak typuje?

Po dramatycznych scenach na boisku w Kopenhadze gracze Danii wrócili na boisko i przegrali 0:1 z Finlandią. Belgia bez większych problemów poradziła sobie z reprezentacją Rosji, zaś Walia zremisowała 1:1 ze Szwajcarią. Jak będzie dzisiaj? Typują: Maciej Kleczkowski i Damian Szymczyk.

Narew potrafi wygrywać. Strzelba 'Oleś'

Narew potrafi wygrywać. Strzelba "Oleś"

Znakomity występ lidera Klasy Okręgowej. Gracze Narwi poradzili sobie z MKS Ciechanów i utrzymali pierwsze miejsce w stawce. Do końca sezonu pozostały dwa mecze. Ostrołęczanie będą cieszyć się z bezpośredniego awansu do IV ligi jeśli zdobędą cztery punkty.

» Wasze komentarze

Kolega @ 20:30, 02.06.2021r. IP: *.*.44.221

Jedziesz Gracjan dawaj go

:-) @ 20:37, 02.06.2021r. IP: *

O co wy sie klocicie? O piętnastą ligę:-)))?? Ludzie..

Kibic @ 20:50, 02.06.2021r. IP: *.*.75.234

Przecież Samsel to jego najlepszy funfel więc nie będzie gadal przeciwko truszkowskiemu

Kasjo @ 20:54, 02.06.2021r. IP: *.*.40.99

Byłem, widziałem ... młody ma racje.

Elo @ 20:59, 02.06.2021r. IP: *.*.9.219

Dobrze mu powiedział. Nie będzie go gn*j pier****y pouczał

Obserwator @ 21:00, 02.06.2021r. IP: *

Panie Truszkowski, poznałem Pana i śmiem wątpić w Pana tłumaczenia.
Sędzia by bez powodu nie wymyślał sobie takiej sytuacji. Jest Pan cholerykiem i nadpobudliwym człowiekiem, więc...
Do tego redakcjo MO, jeśli publikujecie relację jednej strony sporu, dobrze by było gdybyście skontaktowali się z tym sędzią by mógł przybliżyć swoje stanowisko.
Na tym polega rzetelne dziennikarstwo, do którego powinniście dążyć

Gwiazda @ 21:07, 02.06.2021r. IP: *.*.8.114

Wielka gwiazda ostrołęckie piłki a słoma z butów wystaje. Jeszcze przy dzieciach. Już to widzę jak sędzia sobie wymyślił to wszystko tak tylko żeby komuś dowalic. Cytując klasyka : "Aaaa szkoda gadać, szkoda strzepic ryja"

Gosc @ 21:26, 02.06.2021r. IP: *

Gracjan co to za imię?

Sten @ 21:31, 02.06.2021r. IP: *.*.53.90

Panie Marcinie, Troszyn poznał się na Panu. Jestem w stanie uwierzyć w relacje Sędziego, a nie Pana.

haha @ 21:46, 02.06.2021r. IP: *.*.137.192

Marcin był tak spokojny że aż Paweł musiał go trzymać i mówić "zostaw go".

obsewator @ 22:10, 02.06.2021r. IP: *.*.48.167

Samsel i Truszkowski co za poziom.Oni uważają że wszyscy mają się ich bać.

Nie byłem nie widziałem a wiem @ 22:31, 02.06.2021r. IP: *

Samsel- najlepszy przyjaciel Truszkowskiego- zmanipulowany przez tego osobnika nie mający własnego zdania na dodatek bojący się truszkowskiego! W związku z powyższym całkowicie wierze sędziemu ( notabene którego nie lubię-noe muszę)! Mamy Cię dość panie Puszkin Tarnobrzeg pora tam wracać! Zostaw ostrolecka pikę w spokoju już tyle w niej popsułeś ze wystarczy!

Kbiic @ 22:32, 02.06.2021r. IP: *.*.55.132

Jak ten trenejro pokazał na co go stac jako trener np Troszyna, trzymaj się Gracjan

Legionista @ 22:57, 02.06.2021r. IP: *.*.52.98

Sędzina chciał błysnąć jaki to on Kozak ale został zgłoszony jak świeczka

Korona @ 23:00, 02.06.2021r. IP: *.*.88.146

Ten młody ma fantazję. Powinien zostać pisarzem a właściwie to bajkopisarzem.

Goli @ 23:02, 02.06.2021r. IP: *.*.52.98

.

Rodzic @ 23:06, 02.06.2021r. IP: *.*.222.204

Zbyt dużo świadków Waszej pomeczowej rozmowy było wokół... chłopczyku Gracjanie. Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo fantazja Cię poniosła.

Też nie byłem, też nie widziałem i też wiem @ 23:11, 02.06.2021r. IP: *

Żeby być dobrym trenerem, to najpierw trzeba być dobrym człowiekiem... To naprawdę miało miejsce? Przykre.

Gmoch @ 23:36, 02.06.2021r. IP: *.*.24.81

Pana Truszkowskiego nie znam , ale co pana Samsela to nie wierzę w nawet jedno slowo tego Pana , człowiek który okazał sie całkowitym BŁAZNEM po meczu Korony z Guks Krasnosielc. Jeden mecz a zostanie przez całe życie zapamiętany jako człowiek bez honoru ,

Edwin @ 02:50, 03.06.2021r. IP: *.*.53.43

Ktos tu sie nie nadaje do pracy z mlodzieza i to nie pierwsza taka akcja

Fiodor @ 06:12, 03.06.2021r. IP: *.*.181.204

Na Pana Truszkowskiego ostatnio wylewa się fala hejtu i robi z niego wroga publicznego. Niektórym na rękę jest dyskredytowanie dobrego trenera.

Do Fiodor @ 07:16, 03.06.2021r. IP: *.*.11.34

To niech zajmie sie treningiem a nie robieniem z siebie mameda khalidowa. Bo sie nadaje do kopania na orliku i wyłapac na ten barani łeb moze szybciej niz mu sie wydaje. Zakompleksiony pajac startujacy do slabszych.

Jaki on przyklad daje mlodym? Ze frustracje z powodu tego ze mu stara nie daje wyrzuca na boisku w niesportpwy sposob? Hrrr tfu

Marian @ 07:53, 03.06.2021r. IP: *.*.127.215

Żeby trenować dzieci , powinno być wymagane przynajmniej jakieś minimalne przygotowanie pedagogiczne a nie jedynie bycie kopaczem z poziomu ligi okręgowej .

Jak obserwuje niektórych Panów trenerów ,to bałbym się psa na szkolenie do nich wysłać, więc gdzie mowa o dzieciach.

Kibic @ 07:54, 03.06.2021r. IP: *.*.123.38

Wierzę sędziemu bo wiem jaki porywczy jest Truszkowski,kto był na meczach Troszyna to wie o co chodzi.

Yuyh @ 08:17, 03.06.2021r. IP: *.*.161.44

Zostawcie w spokoju Trenera Samsla. Wyciaganie spraw z przeszlosci, po co? Sprawa dotyczy trenera z Olszewa Borek i niech tak zostanie. Kto był na meczu wie jak wygląda sprawa. Ręce opadają, że w tym muszą uczestniczyć dzieci.

bob @ 08:53, 03.06.2021r. IP: *

w parku, wczoraj po 17, tez się trzech przypadkowo spotkanych facetow kłóciło. nic nie napisaliście o tym. a o trzech gosciach w dresach piszecie - po co?

Rodzic @ 08:54, 03.06.2021r. IP: *.*.48.234

Byłem na meczu i było pięknie i spokojnie niestety zespół Waleczni leje wszystkie drużyny z okolic i nie tylko ale zaznaczam sportowo wyniki można sprawdzić na portalu łączy nas piłka a sędzia był tak zamotany że nawet podał zły wynik meczu poprostu stresował się czy wykona dobrze zadanie uzgodnione z ludźmi Korony i Apn i co niektórzy nie mogą przeżyć to zrobimy szum wokół trenera Truszkowkiego by rodziców innych lokalnych drużyn od niego odsunąć bo rodzice sami się dopytując nas rodziców drużyny Waleczni jak u was jest I tu strach zagląda w oczy Korony i Apn dlatego robić nagonki na trenera Truszkowskiego że jest zły człowiek to samo Korona robiła z trenerem Mariuszem Szymczykiem a on odszedł do Walecznych i rodzice i dzieci poszły z Korony za nim a Panu prezesowi był niewygodnym trenerem u siebie bo pytał o sprawy finansowe dlatego też na trenera Szymczyka wylewano pomyję a w Walecznych jest ok jest wynik jest dobra relacja z zarządem każdy zadowolony dlatego teraz bo tu się patrzy na dobro dzieci a nie własnego portfela jak Pan prezes Korony bo autobusy dzieci wożą na mecze jest więcej dzieci kasa się zgadza to nie jest historia z palca wyssana byłem w Koronie i jestem Walecznych .Panie Marcinie Truszkowski trzymaj się jesteś po prostu zadobry a ludzi krew zalewa.

Rodzic @ 09:05, 03.06.2021r. IP: *.*.48.234

Przypominam mecz się odbył 25.5.2021 a teraz się dopiero robi szum bo Korona i Apn robi nabór dzieci

Ohyda @ 09:16, 03.06.2021r. IP: *.*.59.160

Kazdy kto poznal trenera Truszkowskiego zna jego porywczość i temperament. Wierzę sędziemu. Trener już w tej rundzie był zawieszony przez zwiazek za krzywą akcję z innym sędzia, zanim go zwolnili z Troszyna piłkarze

Szalik @ 11:02, 03.06.2021r. IP: *.*.48.234

Ja byłem na meczu I proszę rodziców Apn I Walecznych o komentarz chodzi o nasze dzieci a nie o zagrywki prezesa Korony I Apn nasze dzieci razem też trenuje trener Rafał z Future is now I chłopcy się bardzo lubią mimo to że grają w innych klubach nasze dzieci mają więcej rozumu niż dorośli proszę się uczyć szanować innych ludzi a nie opluwać brać przykład od dzieci oni się szanują na boisku grają mecz przeciwko sobie a po meczu się spotykają na podwórku i się szanują

Adi @ 11:14, 03.06.2021r. IP: *.*.47.161

Tu nie chodzi o zadne zagrywki tylko o atak na sedziego. Wg mnie jest to niedopuszczalne a trener zamiast przeprosic bawi sie w pisma

Xxx @ 11:19, 03.06.2021r. IP: *.*.48.234

Waleczni wygrali ten mecz 9:3 wytłumaczcie czemu pan trener Truszkowski by miał się denerwować a Korona przegrała w lidze dwa mecze 1:6 I 2:6 I wioska bije Apn I Koronę żal d..e ściska trzeba robić nagonki na Truszkowskiego i wioskę rozgonić ale się nie uda bo rodzice widzą robotę trenerów proszę mądrych rodziców wszystkich drużyn z okolic o porównania co robi wasz klub a co robi wioska sama nazwa wskazuje AP WALECZNI trzeba walczyć z niedobrymi ludźmi z tego zepsutego środowiska

Gosc @ 11:27, 03.06.2021r. IP: *.*.153.130

Dobry trener zawsze nie pozwoli robić krzywdy swoim zawodnikom i tak było w tym przypadku. Gracjan wraz z zarządem korony i apn (niby się połączyli) coś sobie wymyśli.

:) @ 11:40, 03.06.2021r. IP: *.*.9.122

Dla znających w piłce wiadomo że w tej grupie wiekowej nie liczą się wyniki piłkarskie a same przygotowanie zawodników, technika, merytoryka, osobowosc, taktyka itd... Jeśli ktoś się cieszy że dzieci wygrywają i jest to wyróżnikiem sukcesu to mało się zna na piłce...
Za przykład wezmę mistrzostwa Polski juniorów na szczeblu ogólnopolskich chłopcy w wieku 15-16 lat... Dwie drużyny dostają się do finału, teoretycznie najlepsi pilkarze tego rocznika, prześledźcie finały od np 2015r... Czy nawet wcześniej... I zobaczcie ilu z tych teoretycznie mających najlepsze wyniki i niby najlepsi gdzie grają...
Podpowiem, na poziomie ekstraklasy jest przez te lata
Raptem kilku gdzie nie odgrywają większej roli...

Kibic 2 @ 11:51, 03.06.2021r. IP: *.*.12.111

Współczuję waszemu regionowi Truszkowskiego. Musicie się za gn......ja tłumaczyć...... Wierzę w wersję sędziego. Truszkowski ma problemy natury psych.....Kombinator i tyle..... Już wykombinował przełożenie meczu z Mławianką i zamiast planowanych 3-4 punktów, zdobył 0 !!!!!! , Słownie zero!!!! (Mława, Żyrardów..)
A po drugie to paru tutaj nie umie nawet stawiać przecinków i kropek.... A może to jedna osoba pisała????

Kolejny rodzic @ 12:00, 03.06.2021r. IP: *

Woń od Tuszkina poplecznicy i klakierzy klubu APN i KORNA. Mała wioska zaczęła nakrywać czapką wszystkie zespoły w okolicy i to Was boli .Marcin trzymaj Tak Dalej.

Widz @ 14:06, 03.06.2021r. IP: *.*.50.122

Waleczni to najbardziej ściśnienowany na wyniki klub w całym regionie.Tak samo rodzice i trenerzy.Troche chore to bo przecież to tylko dzieciaki....

Apud @ 16:19, 03.06.2021r. IP: *.*.49.123

Przeczytałam artukuł i nie umiem opowiedzieć się po żadnej ze stron.
Nie rozumiem "wycieczek" komentujących do Korony i APN.

Remigiusz Górski @ 17:50, 03.06.2021r. IP: *.*.153.195

to nie różni komentujący tylko jedna osoba, w dodatku będąca zainteresowaną stroną w tym temacie

Hugo @ 20:48, 03.06.2021r. IP: *

Kto zatrudnił takiego zł asa do pracy z dziećmi ludzie ogarnięcie się temu powierzacie pracę z waszymi dzieciakami

Trr @ 22:01, 03.06.2021r. IP: *.*.141.217

Hugo , zł...sem to chyba ciebia sdiełano .
Zachowanie Trenera w opisanej sytuacji było wzorowe, i tylko pokazuje jak dba o swoich podopiecznych , małoletnich zresztą.
Widzę że twoim zdaniem byłoby lepiej gdyby trener po takiej interwencji , odwrócił się d...pą do "dzieciaka" mając gdzieś to w jakim on jest stanie. Mecz jest najważniejszy , biegiem pod kiosk , niech jak najszybciej sędzia wznawia grę.
Tu tak środkiem prawdy z tym poganianiem to po prostu troszkę poniosło "doświadczonego" sędziego . To nie było spotkanie seniorów na poziomie E.K

Rodzic @ 06:18, 04.06.2021r. IP: *

Marcin niestety nie panuje nad sobą, ma problemy ... i to często widać na boisku... Nam rodzicom również nie podobała sie zachowanie osoby które jest odpowiedzialna za dzieci które biorą zachowania trenera za wzór.

kibic @ 08:17, 04.06.2021r. IP: *.*.115.205

jestem po stronie zdecydowanie sedziego sam dużą widziałem również w ostrołęce wierzcie mi wielu miejscach byłem a w ostrołęce ?

Kolejny rodzic @ 11:36, 04.06.2021r. IP: *

Do rodzica- ip 115.205 - Znam Wszystkich rodziców trenera Marcina. Moim zdaniem jesteś Klakierem innej akademii. Piszesz bzdury.W 100% jesteś Miękka Faja

do kolejny rodzic @ 23:26, 06.06.2021r. IP: *

nie prościej napisać, że znasz "dwoje" rodziców trenera Marcina? więcej chyba nie może mieć :)

obiektywnie @ 23:41, 06.06.2021r. IP: *

Nie bardzo rozumiem, po co te wszystkie "napinki" między zwolennikami poszczególnych "akademii" (czyli z reguły z rodzicami dzieci tam trenujących). W Walecznych, z tego co wiem, jest sporo dzieci nie z Olszewa Borek (które nie są znowu taką małą wioską), ale i z innych miejscowości, w tym z Ostrołęki. Ba, część z nich przyszła prosto z APN i Korony. Sami trenerzy Truszkowski czy Szymczyk też przyszli z Korony (czyli z Ostrołęki; na marginesie -nie oszukujmy się, nie skłoniły ich do tego wyłącznie względy sportowe). W przyszłym roku rocznik 2010 będzie już grał po 9, za jakiś czas po 11. Zobaczymy, czy wtedy z tych wszystkich "AKADEMII" zbierze się choć jeden skład zdolny rywalizować z reprezentantami innych regionów. Na pewno jednak chamstwem niczego dobrego się dzieci nie nauczy.

Rodzic @ 22:25, 09.06.2021r. IP: *.*.53.32

AP Waleczni? To zbieranina wyróżniających się chłopców z APN i KORONA.
Głośny Trener z Korony przeszedł z całym rocznikiem ogranych chłopców do walecznych i podbijają okoliczne turnieje. Ten sam trener osobiście zachęcał rodziców, aby przepisywali chłopców do borek słuchy chodzą ze nawet worek piłek wziął - prawda czy nie, nie mi to oceniać

waleczni pochwalcie się rocznikiem 2012 i młodsi ... czy czekacie aż się ograją w miejskich klubach? I wtedy gotowy narybek weźmiecie na turnieje?

Moim zdaniem ... jedna wspólna szkółka w mieście ... a nie 5 czy 7

Druga sprawa jest to, ze Marcin jako trener ma się czym pochwalić ... reszta trenerów? IV liga ? W B klasie?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo