« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pozytywne starty Atlety. Gabi i Julka z brązowymi medalami

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Startowało tam czworo reprezentantów UKS Atlety Ostrołęka: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch oraz Aleksander Płodziszewski. Zanotowali dobre wyniki.


 
Pierwsze startowały dziewczyny. Julia zaliczyła wszystkie trzy podejścia w rwaniu - kolejno 25, 28, 31 kg oraz wszystkie trzy w podrzucie - 35, 40 oraz 42 kg. W sumie uzyskała w dwuboju 73kg, a w obu bojach pobiła swoje rekordy życiowe. 

Reklama

Gabrysia zaczęła rwanie od 30 kg, a w drugim podejściu od 34 kg. Oba podejścia zaliczyła, a ostatnie - 37 kg również poszło po jej myśli, dzięki czemu ustanowiła swój nowy rekord w rwaniu. W podrzucie zaliczyła 42 kg oraz 45 kg. Niestety trzecia próba 48 kg została niezaliczona przez sędziów stosunkiem głosów 2:1. Ostatecznie zdobyła 82 kg. Zarówno Julia, jak i Gabi zajęły czwarte miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Reklama
 
Igor zaczął rwanie od 30 kg, które bez problemu zaliczył, tak jak i 32 kg w drugiej próbie. W trzeciej uzyskał 35 kg. Podrzut - 42 kg, 46 kg i trzecia nieudana próba na 50 kg, ostatecznie dało to Igorowi 81 kg w dwuboju i trzecie miejsce w swojej kategorii. 

Reklama

Olek wyrównał swój rekord w rwaniu, zdobywając 60 kg i pobił w podrzucie, gdzie zaliczył ostatecznie 73 kg. Zdobył 133 kg w dwuboju i drugie miejsce w swojej kategorii wagowej. Zawodnicy UKS Atleta rywalizowali pod okiem trenera Jakuba Borkowskiego. Wszyscy wrócili do domu spełnieni i zadowoleni ze swoich startów.

Odsłon: 3185
Komentarzy: 0
13:08, 04.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mróz mistrzem, Zapust i Więch ze srebrem (zdjęcia)

Mróz mistrzem, Zapust i Więch ze srebrem (zdjęcia)

Kolejny udany start reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka. Tym razem najmłodsza ekipa zawodników wzięła udział w Ciechanowie w wojewódzkim wieloboju atletycznym. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych i jednym ćwiczeniu ukierunkowanym na podnoszeniu ciężarów: bieg wahadłowy 4 x 10 m, rzut piłką lekarską, trójskok obunóż z miejsca, rwanie na technikę.

Olek ze srebrem, Igor z brązem

Olek ze srebrem, Igor z brązem

26 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do lat 17. W Siedlcach wystartowała czwórka przedstawicieli UKS Atleta Ostrołęka. Do rywalizacji na pomoście stanęli: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch oraz Aleksander Płodziszewski.

Brąz prezesa Karola Janczewskiego

Brąz prezesa Karola Janczewskiego

W weekend odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Raszynie na pomoście pojawił się prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Karol Janczewski wrócił do domu z brązowym medale. W rywalizacji wzięło udział 35 pań i 142 mężczyzn powyżej 30 roku życia.

Świetna impreza Tomasza Chrzanowskiego (zdjęcia)

Świetna impreza Tomasza Chrzanowskiego (zdjęcia)

6 czerwca w Nowej Wsi Wschodniej na placu przy świetlicy odbyła się sportowa impreza zorganizowana przez sołtysa Tomasza Chrzanowskiego - Sportowa Niedziela u Sołtysa. Ci co lubią biegali, ale również w siatkówkę grali. Do tego była pyszna, kolorowa wata i popcorn dla najmłodszych oraz kiełbaska z grilla dla każdego. 

Super zabawa w gumowych kulach

Super zabawa w gumowych kulach

W gminie Lelis atrakcji na Dzień Dziecka ciąg dalszy. 4 czerwca na zaproszenie drużyny z Łęgu Starościńskiego Klub Aktywnych Dzieciaków udał się na boisko w Kurpiewskich. Tam czekały na nich gumowe kule. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo