« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kowalczyk z brązem

W weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Pierwszego dnia najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk.


 

Podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej po zaciętej rywalizacji wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 m w grupie do lat 18 z czasem 4:11,20 s. - Razem z Dominikiem czujemy lekki niedosyt, chodzi głównie o miejsce. Liczyliśmy na najwyższą lokatę, jednak medal bardzo nas cieszy. Bieg był wolny, na tzw. "końcówkę". Dominik jest młodym zawodnikiem, dlatego każdy start jest dla niego nauką. Starty na mistrzostwach Polski rządzą się swoimi prawami. Trzeba być przygotowanym na różne scenariusze. Mój zawodnik pobiegł dokładnie tak, jak założyłam. Wyciągamy wnioski, szykujemy się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się pod koniec lipca - mówi trenerka.

Reklama

Najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce zajęła Patrycja Przybysz. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szuster wynikiem 12,15 m stanęła tuż za podium w konkursie pchnięcia kulą 4 kg w kategorii do 18 lat. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego Kornelia Szymczyk zajęła 15 miejsce (60.48 s) w biegu na 400 m U-18.

 

Odsłon: 970
Komentarzy: 0
11:40, 07.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

Wygrane i rekordy życiowe Siódemki Ostrołęka

W czwartkach lekkoatletycznych, które 10 czerwca odbyły się w Łomży wystartowało 12-osobowa grupa najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka, podopiecznych Marianny Pędzich, Dariusza Dąbrowskiego i Adama Długokęckiego. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W sumie odnieśli cztery zwycięstwa, czterokrotnie zajmowali drugie miejsce, a trzykrotnie trzecie lokaty. Ponadto ustanowili 11 rekordów życiowych.

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ewa Bartosik jest niesamowita. Trzy rekordy Polski!

Ostrołęczanka wystartowała bardzo dobrze podczas Mistrzostw Polski Masters w trójboju sprinterskim. Ewa Bartosik, która w marcu skończyła 70 lat okazała się najlepsza w kraju i odebrała złoty medal.

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

Pozytywne występy OKLA w Słubicach

W drugim dniu trwających od piątku do niedzieli w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20 pojawili się kolejni reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.  

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

Nikolina, Iza i Wiktoria z występem w Słubicach

W niedzielę zakończyły się trwające od piątku w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce juniorów U-18 i U-20. W tej ostatniej kategorii wystąpiły trzy zawodniczki Siódemki Ostrołęka. 

Świerdzewski i Budziłek najszybsi w VII Ostrołęckim Biegu Papieskim (zdjęcia, wideo)

Świerdzewski i Budziłek najszybsi w VII Ostrołęckim Biegu Papieskim (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj odbył się VII Ostrołęcki Bieg Papieski, który miał być hołdem wielkiemu  Polakowi św. Janowi Pawłowi II, patronowi Ostrołęki. Chętni wspólnie przemierzyli trzykilometrową trasę ulicami Starego Miasta. Start i meta znajdowały się przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej farze.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo