Kowalczyk z brązem

W weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Pierwszego dnia najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk.

Podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej po zaciętej rywalizacji wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 m w grupie do lat 18 z czasem 4:11,20 s. - Razem z Dominikiem czujemy lekki niedosyt, chodzi głównie o miejsce. Liczyliśmy na najwyższą lokatę, jednak medal bardzo nas cieszy. Bieg był wolny, na tzw. "końcówkę". Dominik jest młodym zawodnikiem, dlatego każdy start jest dla niego nauką. Starty na mistrzostwach Polski rządzą się swoimi prawami. Trzeba być przygotowanym na różne scenariusze. Mój zawodnik pobiegł dokładnie tak, jak założyłam. Wyciągamy wnioski, szykujemy się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się pod koniec lipca - mówi trenerka.

Najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce zajęła Patrycja Przybysz. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szuster wynikiem 12,15 m stanęła tuż za podium w konkursie pchnięcia kulą 4 kg w kategorii do 18 lat. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego Kornelia Szymczyk zajęła 15 miejsce (60.48 s) w biegu na 400 m U-18.