« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ekipa Raczyka na podium. Zespół Baczewskiego tuż za "pudłem" (zdjęcia)

Pierwszy weekend czerwca oznaczał start dwóch ekip z Ostrołęki podczas 11. edycji Regat Żeglarskich pod nazwą Regaty Węgorzewiaków. Zmagania odbyły się na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Do rywalizacji zgłosiło się 13 załóg.


 

W pierwszej reprezentacji z naszego miasta pływali: sternik Janusz Raczyk i załoga: Robert Zakrzewski, Małgorzata Zemlik, Amelia Matusik, zaś w drugiej: sternik Marek Baczewski i załoga: Katarzyna Dziekońska, Adam Baczewski, Leszek Kaczyński.

Reklama

Organizator regat miał do dyspozycji osiem jednakowych łodzi klasy Omega. W ciągu dwóch dni rozegrano na wodzie 13 wyścigów systemem przesiadkowym, tak aby każdej ze startujących załóg zapewnić równe szanse sprzętowe. O kolejności miejsc w ostatecznej klasyfikacji decydują w takim przypadku głównie umiejętności.

Regaty rozgrywane były przy słabym i zmiennym wietrze, tym samym trasy były krótkie, wymagające dużej uwagi. Drobny błąd kosztował utratę niejednokrotnie wielu miejsc.

Po podliczeniu wyników w poszczególnych biegach załoga ze sternikiem Janusz Raczyk zajęła trzecie miejsce, plasując się na podium regat. Załoga Marka Baczewskiego także uplasowała się także w czołówce, notując czwartą lokatę.

Reklama

- To była bardzo sympatyczna impreza. Polecam wszystkim żeglarzom z regatową żyłką. Można pogłębić swą żeglarską wiedzę, umiejętności, technikę żeglowania. Gratulacje dla wszystkich załóg. Dla nas to niezapomniany powrót do normalności po kilkunastu miesiącach pandemicznego "aresztu domowego" - mówi Janusz Raczyk, jeden z reprezentantów Ostrołęki.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Regaty Żeglarskie pod nazwą Regaty Węgorzewiaków

Więcej zdjęć: Regaty Żeglarskie pod nazwą Regaty Węgorzewiaków

Odsłon: 1279
Komentarzy: 0
11:11, 11.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

Pokonali Supraśl

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo