« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ekipa Raczyka na podium. Zespół Baczewskiego tuż za "pudłem" (zdjęcia)

Pierwszy weekend czerwca oznaczał start dwóch ekip z Ostrołęki podczas 11. edycji Regat Żeglarskich pod nazwą Regaty Węgorzewiaków. Zmagania odbyły się na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Do rywalizacji zgłosiło się 13 załóg.


 

W pierwszej reprezentacji z naszego miasta pływali: sternik Janusz Raczyk i załoga: Robert Zakrzewski, Małgorzata Zemlik, Amelia Matusik, zaś w drugiej: sternik Marek Baczewski i załoga: Katarzyna Dziekońska, Adam Baczewski, Leszek Kaczyński.

Reklama

Organizator regat miał do dyspozycji osiem jednakowych łodzi klasy Omega. W ciągu dwóch dni rozegrano na wodzie 13 wyścigów systemem przesiadkowym, tak aby każdej ze startujących załóg zapewnić równe szanse sprzętowe. O kolejności miejsc w ostatecznej klasyfikacji decydują w takim przypadku głównie umiejętności.

Regaty rozgrywane były przy słabym i zmiennym wietrze, tym samym trasy były krótkie, wymagające dużej uwagi. Drobny błąd kosztował utratę niejednokrotnie wielu miejsc.

Po podliczeniu wyników w poszczególnych biegach załoga ze sternikiem Janusz Raczyk zajęła trzecie miejsce, plasując się na podium regat. Załoga Marka Baczewskiego także uplasowała się także w czołówce, notując czwartą lokatę.

Reklama

- To była bardzo sympatyczna impreza. Polecam wszystkim żeglarzom z regatową żyłką. Można pogłębić swą żeglarską wiedzę, umiejętności, technikę żeglowania. Gratulacje dla wszystkich załóg. Dla nas to niezapomniany powrót do normalności po kilkunastu miesiącach pandemicznego "aresztu domowego" - mówi Janusz Raczyk, jeden z reprezentantów Ostrołęki.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Regaty Żeglarskie pod nazwą Regaty Węgorzewiaków

Więcej zdjęć: Regaty Żeglarskie pod nazwą Regaty Węgorzewiaków

Odsłon: 1498
Komentarzy: 0
11:11, 11.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka mają czym się pochwalić. Piątka podopiecznych Dariusza Małkowskiego otrzymała nominacje do reprezentacji Polski w ratownictwie wodnym. Biało-czerwoni wystartują w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Hiszpanii. 

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo