Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Nikolina, Iza, Wiktoria i Gosia na podium!

13 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorów  U-20 i U-18 w lekkiej atletyce. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowały cztery zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka, które zdobyły sześć medali. Nasze przedstawicielki zyskały dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy krążek.

Nikolina Dziadak została mistrzynią naszego województwa w trójskoku juniorek U-20. W najlepszej próbie uzyskała 11,39 m. Ponadto zawodniczka Siódemki odebrała srebro za skok w dal. Uzyskała 5,17 m, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Izabela Marcińczyk zdobyła mistrzostwo Mazowsza na 800m juniorek U-20 z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 2:19,08 s. Do rekordu zabrakło bardziej wyrównanej rywalizacji, gdyż Iza wygrała z dużą przewagą na kolejnymi zawodniczkami.

Wiktoria Pyskło wywalczyła srebrny medal w trójskoku juniorek U-20 z nowym rekordem życiowym - 10,93 m, a w skoku w dal także poprawiła „życiówkę” na 5,06 m, zdobywając srebrny medal.

Małgorzata Wierzbowska została wicemistrzynią Mazowsza juniorek U-18 w biegu na 800 m, poprawiając rekord życiowy na tym dystansie, który obecnie wynosi 2:30,25 s.