Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

W minionym tygodniu zawodnicy i zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Lekkoatleci z naszego miasta zaprezentowali się naprawdę dobrze.

Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w silnie obsadzonym mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. Nikolina w trójskoku skoczyła 11,40 m i zajęła siódme miejsce. Wystartowała także w skoku w dal, osiągając wynik 4,75 m. W tym samym konkursie Wiktoria Pyskło miała 4,88 m.

Ekipa Siódemki wzięła udział w II Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło, wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 10,76 m. Piąty w biegu na 100 m młodzików był Szymon Sala, który w eliminacjach przebiegł ten dystans w czasie 14,33 s, a w finale 14,63 s. W obu przypadkach zawodnicy biegli pod wiatr osiągający prędkość prawie 3m/s. Piąta w biegu na 800 m była Martyna Budziłek z czasem 2:16,44 s. Na tym samym dystansie Izabela Marcińczyk osiągnęła czas 2:30,14 s, a Małgorzata Wierzbowska 2:31,88 s.

Następnego dnia Siódemka wystartowała w mityngu w Białymstoku. Okazało się, że start na 800 m w sobotę w Płocku był tylko „przetarciem” dla grupy trenera Dąbrowskiego. Dziewczyny pobiegły w stolicy Podlasia na 1500 m. Martyna Budziłek bezapelacyjnie wygrała ten bieg poprawiając o ponad 8 sekund swój rekord życiowy, który wynosi teraz 4:36,47 s. Rekord życiowy poprawiła także szósta na mecie Izabela Marcińczyk – 5:09,10 s. Siódme miejsce zajęła Małgorzata Wierzbowska, dla której był to debiut na tym dystansie – 5:16,76 s.

W Białymstoku prócz Martyny miejsca na podium zajęli także druga w trójskoku Wiktoria Pyskło – 10,77 m oraz trzeci na 600 m młodzików Szymon Sala – 1:45,47 s (rekord życiowy).