Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

"Szabla" z dubletem. ULKS Ołdaki triumfował! (zdjęcia, wideo)

Druga z rzędu wygrana piłkarzy z Ołdak. Podopieczni Andrzeja Laskowskiego w minionym tygodniu ograli na wyjeździe 3:1 GUKS Krasnosielc. Dzisiaj rozprawili się z Opią Opinogórą. Dwa trafienia zaliczył Damian Szabłowski, a po jednym dołożyli: Szymon Brzostek i Radosław Żerański.

W 20 minucie nasi mieli powody do świętowania. - To była składna akcja, w większości składająca się z podań z pierwszej piłki. Damian Szabłowski zagrał do Radosława Żerańskiego, a ten na siódmy metr do Szymona Brzostka, który dopełnił formalności. - Pierwsza połowa była meczem walki. W naszych poczynaniach było za dużo niedokładności. Na szczęście po zmianie stron wyglądaliśmy lepiej - mówi szkoleniowiec.

Już po niespełna 120 sekundach drugiej części podwyższył Damian Szabłowski, który oddał płaskie uderzenie po piłce od Rafała Gawka. Po kwadransie było 3:0. Prostopadle zagrywał Żerański, a Damian "Szabla" Szabłowski zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 68 minucie do siatki trafił Żerański, który przejął piłkę na 25 metrze, popisał się indywidualną akcją, mijając dwóch rywali i uderzając przy słupku. - Gol dla gości to nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Cieszymy się z punktów. W drugiej połowie byliśmy bardziej dokładni. Przeciwnicy odsłonili się, bo chcieli wyrównać, co dało nam więcej miejsca w ofensywie, a co za tym idzie - strzelania goli - dodaje Laskowski.

- Kontrolowaliśmy spotkanie praktycznie cały czas. Dobrze zaczęliśmy i weszliśmy w mecz. Ogólnie, gdyby była lepsza skuteczność powinniśmy wygrać wyżej - mówi Damian Szabłowski. 21-latek zdobył dwie bramki w starciu z Opią.

ULKS Ołdaki - Opia Opinogóra 4:1 (1:0)
Bramki: Brzostek 20', D. Szabłowski 47', 63', Źerański 68' - 80'.
ULKS Ołdaki: Dąbkowski (83' Kruczyk) - Ciecierski, D. Gałecki (46' Ł. Żebrowski), R. Szabłowski, R. Gawek, A. Gumkowski, D. Siemborski (46' Choroszewski), R. Żerański, O. Sadurski (60' K. Małkowski), D. Szabłowski (70' M. Gawek), Brzostek.