« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dąbrowski z triumfem, rekordem i "życiówką"

Ten człowiek cały czas zaskakuje. Zawodnik pochodzący z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń notuje kolejne znakomite starty. W ostatnim czasie wywalczył drugie miejsce w 8. PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie, trzecie w 8. PKO Białystok Półmaratonie oraz został wicemistrzem w Reso Suwałki Maratonie. Przed tygodniem wygrał Jubileuszowy 10. Piknik Biegowy w Białej Podlaskiej. Dzisiaj triumfował w Różanie.


Nieopodal Ostrołęki odbyła się kolejna edycja biegu Piątki Królowej Bony. Przemysław Dąbrowski pokonał pięć kilometrów w czasie 15,05 s, co stanowi nowy rekord trasy oraz jego najlepszy rezultat na tym dystansie w tym roku.

Reklama

- Do końca rywalizowałem z zawodnikiem pochodzącego z Iławy i dopiero na ostatnich 400 metrach zrobiłem mocny długi finisz, który dał mi na mecie pięciosekundową przewagę i zwycięstwo. Pogoda i trasa nie należała do łatwych ze względu na wysoką temperaturę i urozmaiconą pagórkowatą trasę. Cieszy dyspozycja i wiem, że w tym sezonie nabiegam wartościowe rezultaty - mówi Dąbrowski.

Odsłon: 2607
Komentarzy: 0
12:22, 11.09.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek najszybsza

Budziłek najszybsza

W Warszawie odbył się miting lekkoatletyczny. W zmaganiach wzięły udział trzy zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka. Martyna Budziłek okazała się najszybsza.

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka. W sumie klub do rywalizacji wystawił trójkę lekkoatletów. Efekt? Trzy medale.

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16 w lekkiej atletyce. UKS Clan Ostrołęka reprezentowało trzech zawodników: Paweł Goździewski, Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ciągłych opadów deszczu i temperatury oscylującej w okolicach 10° C, pełne medali i nowych rekordów życiowych starty w Ciechanowie podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 16 zanotowali na swoim koncie reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Bardzo dobry start na zakończenie sezonu zaliczyła Magdalena Żebrowska. 25-latka pochodząca z Lelisa wzięła udział w drugiej edycji Kip Keino Classic, który odbył się w stolicy Kenii w Nairobi. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wywalczyła drugie miejsce.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo