« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., imieniny Macieja, Martyny, Teofila

Moja Ostrołęka

Aktualności

Budziłek i Wilczewska z triumfami w stolicy

12 września reprezentanci UKS Siódemki Ostrołęka wzięli udział w Warszawskiej Lidzie Lekkoatletycznej, która odbyła się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach zawodnicy naszego klubu wywalczyli dwa zwycięstwa. 


 

W biegu na 800 m bezapelacyjnie po 300-metrowym finiszu wygrała kadzidlanka Martyna Budziłek, osiągając czas 2:15,60 s, co jest jej nowym rekordem życiowym. Drugie zwycięstwo - w rzucie oszczepem młodziczek odniosła pochodząca z Troszyna 12-letnia Kinga Wilczewska, która wynikiem 22,89 m o ponad 3 metry poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy.

Reklama

Piąte miejsce w biegu na 400 m zajęła Izabela Marcińczyk - 61,31 s, co pozwoliło jej poprawić rekord życiowy o prawie sekundę. Iza startowała także na 600 m, gdzie z czasem 2:27,07 s uplasowała się na szóstej pozycji.

Piąte miejsce w skoku w dal młodziczek wywalczyła Julia Pyskło z nowym rekordem życiowym - 3,73 m. Julia biegała także na 100 m, gdzie osiągnęła czas 16,10 s. Szósta w skoku w dal młodziczek była Michalina Mierzejewska - 3,63 m, a na 100 m osiągnęła czas 16,67 s.

Reklama

Siódmą pozycję w biegu na 800 m zajęła Małgorzata Wierzbowska - 2:28,25 s. Wynik jest jej nowym rekordem życiowym poprawionym o dwie sekundy. Tę samą lokatę wśród młodziczek na dystansie 400 m wywalczyła Kornelia Rusiłowicz - 69,70 s.

Odsłon: 6421
Komentarzy: 0
16:52, 14.09.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre starty Siódemki

Dobre starty Siódemki

W miniony weekend przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka startowali w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wśród blisko 700 zawodników, nieźle wypadły: Oliwia Półtorak  i Kornelia Rusiłowicz.

Dobre skoki i pchnięcia naszych

Dobre skoki i pchnięcia naszych

Podopieczni Bartosza Witkowskiego oraz Katarzyny i Konrada Szusterów mają za sobą kolejny start. Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka zmagali się podczas I Halowego Mitingu Kontrolnego WMOZLA w hali warszawskiego AWF.

III Zimowy Ultramaraton Kurpiowski. Pobiegniesz?

III Zimowy Ultramaraton Kurpiowski. Pobiegniesz?

5 lutego o godzinie 7:00 rozpocznie się bieg w zimowej - takie nadzieje mają organizatorzy - scenerii po leśnych duktach Kurpiowszczyzny. Podobnie jak w latach ubiegłych, trasa będzie prowadzić po jednej pętli o o długości 25 km. Można ją pokonać jeden raz lub dwukrotnie, ale tym razem jest dodatkowy wariant. Można zawrócić na 8 km.

Sala blisko rekordu życiowego

Sala blisko rekordu życiowego

W ostatnia sobotę odbyło się w Polsce kilka mityngów halowych, w których wystartowało około 2500 zawodników, w tym ponad 850 w Spale, gdzie zawody trwały 11 godzin. Właśnie tam po okresie ciężkich treningów wystartowali zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. 

Ola Dobkowska zaczęła od 160 cm

Ola Dobkowska zaczęła od 160 cm

Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka ma za sobą pierwszy start w tym roku. Aleksandra Dobkowska podczas zgrupowania kadry narodowej w skoku wzwyż w Toruniu wzięła udział w ogólnopolskim mitingu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo