Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Kurpik lubi szalone mecze. Trzciński z dubletem i zdjętą pajęczyną

Zespół z Kadzidła na inaugurację sezonu w Klasie Okręgowej wygrał 3:2 z Soną Nowe Miasto. W kolejnych tygodniach podopieczni Łukasza Pokory musieli godzić się z porażkami. Uzbierali cztery z rzędu przegrana. Aż do dzisiaj!

Żółto-zieloni odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Gospodarze musieli dwukrotnie gonić wynik, ale udało się. Już w pierwszej akcji goście z Konopek cieszyli się z gola. Odpowiedział Bartosz Trzciński, który pewnie główkował po rzucie rożnym Adriana Gwiazdy. - Ćwiczyliśmy ten stały fragment i nam wyszedł. Kilka minut później znów mieliśmy powody do radości. Po stałym fragmencie gry Gwiazda uderzył. Piłka odbiła się od obrońców i dotarła do Przemysława Śnietki. Ten strzelił, a futbolówka po odbiciu się od obrońcy zmyliła bramkarza i zmyliła bramkarza - mówi Łukasz Pokora, szkoleniowiec Kurpika.

Goście wyrównali w 36 minucie, a niedługo po przerwie wyszli na prowadzenie. - Tego dnia byliśmy dobrze dysponowani z wyróżniającymi się: Gwiazdą i Trzcińskim. Co zrobił drugi z nich to mistrzostwo świata. Nasz prawy obrońca huknął z 23 metrów lewą nogą w okienko. Zdjął pajęczynę, która wisiała tam od dłuższego czasu. Kropkę nad "i" postawiliśmy w 72 minucie za sprawą Karola Antoszewskiego. Kto asystował? Nasza gwiazda Adrian Gwiazda - dodaje.

Pokora przyznaje, że martwią stracone bramki mimo kilku roszad w składzie. - Mamy znakomicie przygotowane boisko, ale było grząsko i piłka płatała różne figle. Mimo to mamy triumf. Chyba przestanie przeszkadzać mi styl. Jeśli mamy wygrywać to niech tak będzie dalej. Dla przeciętnego kibica liczy się wynik. Jako trener patrzę na to trochę inaczej, ale przecież zwycięzców się nie sądzi - kończy.

Kurpik Kadzidło - Konopianka Konopki 4:3 (2:2)
Bramki: Trzciński 20', 61', br. samobójcza 28', Antoszewski 72' - 1', 36', 51'.
Kurpik: Hymkowski - Trzciński, Sakowski, Dąbkowski, Bednarczyk (65' Przytuła), Staśkiewicz (46' Antoszewski), Koczkodan, Ciężar (77' Samsel), Śnietka (89' Mamajek), Ko. Mamiński, Gwiazda.