Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pierwsze medale Zuzi

Młodzi pływacy UKS Piątka Ostrołęka po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie uczestniczyli w IV Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Ursusa w Warszawie, które zgromadziło 90 zawodniczek i zawodników z 11 klubów. Reprezentacja z Ostrołęki składała się z czwórki pływaków: Zuzia Zecer, Maja Szukiewicz, Tosia Szczubełek i Antoni Golan.

Zuzia Zecer zdobyła dwa medale w tym jeden złoty na 50 m stylem motylkowym z czasem 39,88 s. oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,58 s. W klasyfikacji końcowej w roczniku 2012 z wynikiem 474 punktów Zuzia zdobyła pierwsze miejsce.Warto dodać, że w każdym z tych startów młoda pływaczka poprawiła rekordy życiowe i tylko udowadnia, że pływanie jest jej pasją.

Maja Szukiewicz zdobyła piąte miejsca na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,07 s. oraz szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,31 s.

Tosia Szczubełek zdobyła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,25 s. oraz szóste miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:49,60 s. W obu startach zawodniczka pobiła swoje rekordy życiowe.

Antoni Golan zdobył dwa razy siódme miejsca na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,20 s. oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 50,35 s.