« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 stycznia 2022 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wojciech Bakuła i Kacper Mróz najlepsi w Siedlcach

Wiele wylanego potu w wakacyjnych przygotowaniach dały porządne efekty we wrześniowych zmaganiach naszym atletom, a okazji do pomostowych potyczek nie brakowało. Przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka mają za sobą występ podczas Wojewódzkiego Turnieju Wielobojowego o puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów.


Turniej wielobojowy był rozgrywany w Siedlcach w czterech konkurencjach: bieg wahadłowy 4x10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę. Rywalizację prowadzono w dwóch grupach wiekowych dla dziewcząt: do 10 lat i do 13 lat i tak samo w dwóch grupach wiekowych dla chłopców. 

Reklama

W grupie do 10 lat chłopców UKS Atleta Ostrołęka reprezentowali: Wojciech Bakuła (uczeń SP Białobiel) i Dariusz Małkowski (SP nr 10 Ostrołęka). Bardzo utalentowany Wojtek Bakuła z liczbą 275 punktów został zwycięzcą. Udany pierwszy start miał początkujący Darek Małkowski, który zgromadził 217 punktów i zajął dziesiąte miejsce w tej grupie.

Podobnie w grupie chłopców do 13 lat startowało dwóch reprezentantów klubu z Ostrołęki: Kacper Mróz i Kacper Krajza (mieszkańcy Aleksandrowa). W tej grupie kolejny raz z 270 punktami rywalizację wygrał Kacper Mróz, a Kacper Krajza z 209 punktami uplasował się na ósmej pozycji.

Reklama

W grupie dziewcząt do 13 lat z 278 punktami zwyciężyła Zuzanna Stursiak z Ciechanowa. Uczennice SP 10 Ostrołęka: Gabriela Zapust z 11 punktami uplasowała się na 11. pozycji, zaś Julia Stachurska była dziewiąta, gromadząc 220 punktów.

Ze względów rodzinnych w barwach UKS zabrakło Aleksandry Orłowskiej z SP Obierwia - zwyciężczyni poprzedniej edycji wieloboju do lat 10. - Tu też liczyliśmy na zwycięstwo bardzo utalentowanej sportowo Oli. Zwyciężyła Agata Strzelczyk z Warszawy, gromadząc 294 punkty - mówi Władysław Niedźwiecki.

Reklama

Szkoleniowiec zaznacza, że jak to na zawodach dla najmłodszych bywa, między próbami był czas na zabawę i śmiech, ale kiedy przychodził czas na próbę roześmiany wzrok zmieniał się na pełne skupienia spojrzenie. - Nasi najmłodsi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i pokazali, że mają predyspozycje, żeby walczyć jak równy z równym z zawodnikami z całego województwa. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą reprezentować nasz region na krajowych i światowych arenach sportowych.
W tak udanym starcie naszych zawodników opieką otaczali trenerzy: Zenon Grądzki i Tadeusz Stolarczyk. Wielkie podziękowania dla państwa Małkowskich rodziców Darka za kibicowanie i uwieńczenie rywalizacji naszych podopiecznych - dodaje.

 

Odsłon: 5665
Komentarzy: 2
13:43, 01.10.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” rozpoczyna się nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik w Ostrołęce. Zobacz, jakie zadania należy wykonywać oraz jakie dokumenty należy posiadać, by starać się o pracę. Termin złożenia aplikacji mija 7 lutego.

Drużyna Kabaddi Kurpie przygotowuje się do mistrzostw Polski w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Drużyna Kabaddi Kurpie przygotowuje się do mistrzostw Polski w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Zawodnicy drużyny Kabaddi Kurpie (wicemistrzowie Polski w kabaddi plażowym) odbyli dwudniowe zgrupowanie w Ostrołęce. W jego trakcie prowadzili naukę gry oraz trenowali do mistrzostw Polski w kabaaddi halowym. O tej dyscyplinie sportu pisaliśmy na naszym portalu w czerwcu 2021 roku, gdy przedstawiciele reprezentacji Polski, mistrzowie Europy po raz pierwszy odwiedzili nasz region.

Niemal dwa miliony na sport w mieście! Kto otrzyma kasę?

Niemal dwa miliony na sport w mieście! Kto otrzyma kasę?

5 stycznia prezydent Ostrołęki ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferty składać można elektronicznie za pomocą platformy internetowej Witkac do 26 stycznia do godz. 16:00. W tym roku prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przeznaczeniu 1 800 000 zł na szeroko sport.

Zagrasz w FIFĘ?

Zagrasz w FIFĘ?

Na zakończenie roku kolejną atrakcję przygotowało Stowarzyszenie Projekt Radomir. Jak mówi Robert Niedzwiecki, na wsi tego jeszcze nie było. Organizatorzy: Kurpie na Luzie oraz Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelsie zapraszają do udziału w turnieju XBOX FIFA 2020.

Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców (zdjęcia)

Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców (zdjęcia)

W piątek prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik nagrodził sportowców oraz trenerów reprezentujących nasze miasto, a osiągających wybitne wyniki. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Martyna Budziłek, Weronika Falkowska, Karolina Grzeszczyk, Katarzyna Szuster, Łukasz Ostrowski, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Dariusz Małkowski, Ewelina Peczyńska, Szymon Orzoł, Tomasz Orzoł, Dominik Gręda, Marek Pietruczuk, Amelia Kulesza, Julita Sęk, Izabela Piskorek, Marcin Nalewajk, Oliwia Sobiech oraz Artur Prusiński.

» Wasze komentarze

adam @ 19:06, 01.10.2021r. IP: *.*.163.179

Brawo młodzieży!

Julia @ 17:31, 06.10.2021r. IP: *.*.55.4

Gratulacje i powodzenia dalej

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo