Czwartek, 2 grudnia 2021 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

12 medali ostrołęczan!

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem 12 medali odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w ratownictwie wodnym 2021, która odbyła się 17 października w Kościerzynie. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie trzy medale (2 złote w konkurencjach : 100 m ratowanie manekina z pasem i 50 m holowanie manekina oraz 1 srebrny w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach)

Mateusz Adamowski swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie trzy medale (1 złoty w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach, 1 srebrny 50 m holowanie manekina oraz 1 brązowy  na 100 m ratowanie manekina z pasem)

Kamil Bojarski w swoich startach indywidualnych w kategorii Junior zdobył w sumie trzy medale (2 złote w konkurencjach : 100 m ratowanie manekina z pasem i 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 1 brązowy na 50 m holowanie manekina)

Kacper Mierzejewski w swoich startach indywidualnych w kategorii Junior zdobył w sumie dwa srebrne medale konkurencjach : 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 50 m holowanie manekina.

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50 m z pasem  w kategorii Open nasz zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył złoty medal.

- To był udany występ a zarazem sprawdzian formy moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników i zdobytych medali - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec ostrołęczan.