« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Marta Łada wciąż w bardzo dobrej formie

Wychowanka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka mimo że zrezygnowała z kontynuowania swojej przygody w skokach, to wciąż imponuje wysoką formą. Wychowanka trenera Marka Mierzejewskiego wraz ze swoim tatą wystartowała w półmaratonie w Amsterdamie.


Impreza w Amsterdamie to jedne z największych tego typu zawodów na świecie. Wychowanka UKS Siódemka Marta Łada zakończyła już zawodniczą karierę, ale w dalszym ciągu rekreacyjnie uprawia sport. W Amsterdamie postanowiła spróbować swoich sił w półmaratonie. 

Dla Marty, która przebiegła na zawodach najwięcej 400 m, a w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U-18 w trójskoku, była to nie lada wyczyn. Wychowanka trenera Marka Mierzejewskiego, przygotowując się do tego startu od kilku tygodni pod czujnym okiem swojego taty, z czasem 1:56,40s zajęła 1000 miejsce wśród kobiet na 3472 które ukończył bieg, ale nie wynik, a sam udział w gronie ponad 21 000 biegaczy i ukończenie rywalizacji zasługuje na uznanie. Zważywszy, że tegoroczną imprezie ukończyło 6609 osób w maratonie, 10305 w półmaratonie i 3985 w biegu na 8 km.

Reklama

Więcej o wynikach lekkoatletów i ich sportowej pasji w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka.

Odsłon: 5119
Komentarzy: 1
08:06, 28.10.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg Miodobraniowy już w sierpniu. Ruszyły zapisy

Bieg Miodobraniowy już w sierpniu. Ruszyły zapisy

27 sierpnia odbędzie się Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2022. Organizatorem jest Miejski Klub Lekkoatletyczny w Myszyńców, zaś współorganizatorami: Gmina Myszyniec, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu oraz Powiat Ostrołęcki.

Wierzbowska z 18. miejscem w kraju

Wierzbowska z 18. miejscem w kraju

Od 15 do 17 lipca Bielsku-Białej odbywała się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. W zmaganiach 16-17 latków wystartowało blisko 1000 zawodników w 40 konkurencjach.

Dembiński, Prusik i Dobkowska po kolejnych startach

Dembiński, Prusik i Dobkowska po kolejnych startach

Troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięło udział w Mistrzostwach Polski U 18 - XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Bielsku-Białej na starcie pojawili się: Miłosz Dembiński, Alicja Prusik oraz Aleksandra Dobkowska.

Nikolina Dziadak dziewiąta w kraju

Nikolina Dziadak dziewiąta w kraju

W ostatnich dniach w Radomiu odbyły się 76. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat. W piątkowych eliminacjach trójskoku wystąpiły dwie nasze reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka: Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. 

Przybysz czwarta. Kornelia ósma. 'Życiówka' Kowalczyka

Przybysz czwarta. Kornelia ósma. "Życiówka" Kowalczyka

Trzy dni trwały 76. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 20. W Radomiu reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka zdobył 22 punkty do klasyfikacji systemu sportu i młodzieży. Na starcie pojawiła się trójka lekkoatletów z Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Lex @ 09:41, 28.10.2021r. IP: *.*.50.252

Fajnie, że ludzie mają pasje super

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo