« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Bowlingu. Zagrasz?

Od 16 do 19 grudnia kręgielnia Parku Wodnego Aquarium będzie areną Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Bowlingu. Zmagania organizuje Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Zgłoszenia do zawodów ruszą 12 grudnia o godz. 18:00. Już teraz wiadomo, że trzeba będzie się spieszyć, by znaleźć się w gronie tych, którzy powalczą w prestiżowych zawodach. 


 

REGULAMIN
Otwartych Mistrzostw Ostrołęki 2021

ORGANIZATORZY 
- Ostrołęcki Klub Bowlingowy

PARTNERZY 
- Miasto Ostrołęka
- Park Wodny AQUARIUM
- Melvit S.A.
- FH Lider Jan Fąk i Wspólnicy Sp. J.

DATA TURNIEJU 
16.12.2021 - 19.12.2021r.

OFICJALNY HOTEL TURNIEJU 
FH Lider Jan Fąk i Wspólnicy Sp. J.

DODATKOWE UREGULOWANIA 
Regulaminami dodatkowymi są Ogólny Regulamin Zawodów w Bowlingu Sportowym. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów. 

WARUNKI UCZESTNICTWA 
Udział w Turnieju może wziąć pełnoletnia osoba (osoba niepełnoletnia musi posiadać pisemną zgodę przynajmniej jednego rodzica na udział w Turnieju). O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

Reklama

Listy startowe zostaną otwarte 12.12.2021r. o godzinie 18.00. 
Zapisy będą możliwe tylko i wyłącznie przez wysłanie SMS z Imieniem i Nazwiskiem oraz numerami składów (lub data i godzina składów) na numer telefonu 509 033 357.
O zapisaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Na składy od 8 do 11 w pierwszej kolejności wpisywani są gracze przyjezdni, gracze lokalni będą wpisywani na listę rezerwową wybranego składu.
Potwierdzeniem zapisania będzie SMS z informacją zwrotną.

Dokonanie zapisu jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości zapisów regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzania swoich danych osobowych i wizerunku zgodnie z oświadczeniem w Załączniku 1 
Opłaty wpisowego można dokonywać tylko i wyłącznie gotówką na miejscu najpóźniej na 20 minut przed startem w danym składzie. 
Zawodnicy, którzy zapisali się na turniej i nie przyjechali bez wcześniejszego poinformowania organizatorów, zostaną ukarani karą porządkową w wysokości najwyższego entry (70 zł). 
Zawodnicy biorą udział w turnieju na własną odpowiedzialność. Prosimy nie stwarzać sytuacji mogących narazić zdrowie i życie swoje oraz innych zawodników. Ze względu na panującą pandemię Prosimy o stosowanie się do aktualnych zasad sanitarno-epidemiologicznych panujących w obiekcie. 
Na torze w eliminacjach może znajdować się 3 zawodników. Aby tura mogła się odbyć na starcie musi stanąć min. 4 zawodników (po 2 zawodników na tor). 
W przypadku za małej lub nie pełnej ilości zapisanych osób na daną turę eliminacyjną, może ona zostać odwołana jednak ostateczna decyzja należy do organizatora. 

FORMAT TURNIEJU 
Każdy ze startujących rozgrywa eliminacje składające się z 5 gier. Liczba entry jest nie ograniczona, jednak gorąca prośba do zawodników lokalnych o wybieranie składów w czwartek i piątek pozostawiając sobotę dla graczy przyjezdnych. Po zakończeniu eliminacji liczyć się będzie tylko najwyższy wynik z 5 gier najlepszego składu rozegranego przez zawodnika.

Reklama

SMAROWANIE
Maszyna smarująca to Kegel Phoenix-S Tournament Edition. Długość smarowania 38-45 stóp. Smarowanie zostanie podane do wiadomości w dniu 15.12.2021r. o godzinie 18:00 na facebooku klubu. Smarowanie torów odbywa się przed każdą turą eliminacyjną i po 7 grach w finałach. 

SPRAWY TECHNICZNE 
Zawodników uprasza się o przybycie minimum 30 minut przez składem. 
Losowanie torów odbywa się 15 minut przed danym składem eliminacyjnym. 
Cały turniej odbędzie się systemem jednego toru (bez przechodzenia między torami). 
Rozgrzewka w eliminacjach 1 ramka dla każdego zawodnika. 
Przejście w eliminacjach następuje po 3 grach. Wszyscy zawodnicy przesuwają się o 1 tor w prawo. W finale pojedynki Round Robin zawodnicy rozgrywają według wcześniej podanego schematu na kartkach. 
W przypadku remisu w eliminacjach decyduje wyższa ostatnia gra zawodnika, dalej przedostatnia, itd.
Kobiety, juniorzy do lat 15 oraz seniorzy 50+ otrzymują 8 punktów hndc do każdej gry (maksymalna gra z hndc to 300 pkt) 

FINAŁY 
Do finałów awansują odpowiednio :
Grupa A: 
- 8 osób z miejsc 1-8 z eliminacji 
Grupa B 
- 8 osób z miejsc 9-16 z eliminacji 

Reklama

Organizator, w przypadku małego zainteresowania zastrzega sobie prawo do anulowania składów ujętych w regulaminie. Maksymalna liczba osób w jednym składzie to 6 osób. Minimalna liczba graczy do odbycia się składu to 4.

FINAŁY
Finał grupa B  –  19.12.2021r godzina 10:00 (3 minuty rozgrzewki, OD ZERA, dwie osoby na torze pojedynki Round Robin czyli pojedynek każdy z każdym dla 8 najlepszych osób w grupie B) 
DEKORACJA po zakończeniu finału B około godz. 15:00
Finał grupa A  – 19.12.2021r godzina około 15:30 – po zakończeniu finału B (3 minuty rozgrzewki, OD ZERA, dwie osoby na torze pojedynki Round Robin czyli pojedynek każdy z każdym dla 8 najlepszych osób w grupie A) 
Za wygranie pojedynku zawodnik otrzymuje 20 punktów bonusu. Za remis 10 pkt, za przegraną 0 pkt. 
O zajętym miejscu decyduje suma 7 gier wraz z bonusami i HNDC. 
DEKORACJA po zakończeniu finału A około godz. 20:30

NAGRODY
Puchary dla zdobywców miejsc 1 – 3, pamiątkowe statuetki dla pozostałych finalistów z obu grup oraz nagrody rzeczowe.

Reklama

PRZEPISY ORGANIZACYJNE 
Prosimy o nie trzymanie na stolikach przy podajnikach jakichkolwiek otwartych napojów oraz ciepłych artykułów spożywczych oraz wszelkich przedmiotów lub substancji, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na grę innych zawodników lub funkcjonalność urządzeń na terenie kręgielni. 
Ostateczna interpretacja regulaminu podczas zawodów należy do organizatorów turnieju. 
Organizatorzy nie planują zmian niniejszego Regulaminu, jednakże zastrzegają sobie taką możliwość w przypadku obiektywnych problemów z realizacją poszczególnych punktów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wskazania dodatkowych osób potrzebnych przy organizacji turnieju. 
Wszystkie protesty i zażalenia muszą zostać zgłoszone do organizatorów, natychmiast po zaistnieniu sytuacji spornej i będą rozstrzygane według zasad obowiązujących w bowlingu sportowym. 

Odsłon: 4131
Komentarzy: 0
14:55, 11.12.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyły bezpłatne zajęcia sportowe (zdjęcia)

Ruszyły bezpłatne zajęcia sportowe (zdjęcia)

Od 4 lipca młodzi mieszkańcy Ostrołęki mogą skorzystać z szeregu bezpłatnych zajęć i atrakcji przygotowanych na wakacyjny okres. Przez cały tydzień na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 młodzież będzie miała okazję podszlifować swoje umiejętności podczas nauki gry w tenisa ziemnego prowadzonej przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe. 

Filip Terlik przed Łukaszem Połatyńskim i Pawłem Staśkiewiczem (zdjęcia)

Filip Terlik przed Łukaszem Połatyńskim i Pawłem Staśkiewiczem (zdjęcia)

W piątkowy wieczór odbył się finał indywidualny TOP-8 II Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Do rywalizacji stanęło ośmiu najlepszych zawodników, którzy przez sześć kolejek zdobywali punkty dla swoich drużyn oraz na dorobek indywidualny. Triumfował Filip Terlik, który po zakończeniu kolejek ligowych był drugi.

Komu puchary w Ostrołęckiej Lidze Bowilingowej?

Komu puchary w Ostrołęckiej Lidze Bowilingowej?

W minioną środę zakończyła się ostatnia kolejka II Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej. Po sześciu tygodniach zmagań w kategorii drużynowej przyszedł czas na rozstrzygnięcie finału indywidualnego, który przewidziany jest dla ośmiu najlepszych zawodników z największą ilością punktów dla swoich drużyn. 

Mamy zdjęcia z Ostrołęckiej Ligi Bowlingu (zdjęcia)

Mamy zdjęcia z Ostrołęckiej Ligi Bowlingu (zdjęcia)

Za nami trzecia kolejka II Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy OKB. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Marcin Połatyński, który wyprzedza Łukasza Połatyńskiego, Pawła Mierzejewskiego i Pawła Staśkiewicza. Wszyscy są przedstawicielami Na Luzie Bowling Team I i to oni przewodzą w stawce grupowej.

Marcin Połatyński oraz Na Luzie Bowling Team I na pozycji liderów (zdjęcia, wideo)

Marcin Połatyński oraz Na Luzie Bowling Team I na pozycji liderów (zdjęcia, wideo)

Za nami trzecia kolejka II Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy OKB. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Marcin Połatyński, który wyprzedza Łukasza Połatyńskiego, Pawła Mierzejewskiego i Pawła Staśkiewicza. Wszyscy są przedstawicielami Na Luzie Bowling Team I i to oni przewodzą w stawce grupowej.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo