« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Pięć medali (dwa złote i trzy brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Kościerzynie. Zespół wystąpił w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Dawid Świercz.


 

W rzucie liną brązowy medal zdobył Kamil Bojarski i Dawid Świercz, natomiast w wyścigach sztafetowych 4 x 50 m z przeszkodami, 4x25 m holowanie manekina, 4x 50 m z pasem ratowniczym nasz czteroosobowy zespół trzykrotnie zajmował czwarte miejsca niewiele tracąc do podium. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw Mateusz Adamowski uplasował się na ósmym miejscu w kategorii open, a Kamil Bojarski w kategorii na szóstej pozycji.

Reklama

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zdobył w sumie cztery medale (dwa złote, dwa brązowe), zajmując następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 1,58,22 s - trzecie miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,17 s - pierwsze miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 28,83 s - pierwsze miejsce (nowy rekord życiowy), na dystansie 100 m ratowanie z pasem - trzecie miejsce, na dystansie 100 m kombinowane  czwarte miejsce.

Reklama
 
Mateusz Adamowski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące pozycje: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął ósme miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51,09 s zajął czwarte miejsce (nowy rekord życiowy), na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,07 s wywalczył siódme miejsce, na dystansie 100 m kombinowane - siódmą lokatę z czasem 1,06,36 s (nowy rekord życiowy), na dystansie 200 m - dziewiąte miejsce.
                                                         
Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami siódme miejsce, na 100 m w płetwach czwarte miejsce z czasem 56,60 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 34,39 s ósme miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem piąte miejsce, na 200 m super ratownik piąte miejsce z nowym rekordem życiowym.

Reklama

Dawid Świercz w kategorii open na dystansie 50 m holowanie manekina uplasował się na 16 miejscu.

- Pomimo problemów zdrowotnych z jakimi borykali się moi zawodnicy tuż przed mistrzostwami, co wpłynęło na brak ich optymalnej formy, start w zawodach uważam za udany - mówi Dariusz Małkowski.

Reklama

Prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka podkreśla, iż na starcie z powodu choroby zabrakło Kacpra Mierzejewskiego, co w znacznym stopniu osłabiło starty w sztafetach, a to spowodowało brak medali w tych konkurencjach. - Z osiągniętych wyników na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje start Huberta Nakielskiego na 50 m holowanie manekina gdzie z czasem 28,83 s zdobył złoty medal. Jest to trzeci czas w historii tej konkurencji - dodaje.

Odsłon: 5992
Komentarzy: 0
14:51, 16.12.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo