« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 maja 2022 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niemal dwa miliony na sport w mieście! Kto otrzyma kasę?

5 stycznia prezydent Ostrołęki ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferty składać można elektronicznie za pomocą platformy internetowej Witkac do 26 stycznia do godz. 16:00. W tym roku prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przeznaczeniu 1 800 000 zł na szeroko sport.


1 000000 zł trafił na szkolenie dzieci i młodzieży, 650 000 zł na szkolenie drużyn seniorskich oraz 150 000 zł na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. Łączna pula środków została zwiększona o 300 000 zł w stosunku do poprzedniego roku.

Reklama

Zadania mogą być realizowane w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku, jednak wszystkie koszty powstałe przed datą podpisania umowy, a mieszczące się w terminie realizacji zadania publicznego, mogą być pokryte wyłącznie ze środków własnych oferenta. W złożonej ofercie należy przedstawić wszystkie koszty związane z realizacją zadania oraz źródła finansowania, w tym świadczenia pieniężne od odbiorców zadania publicznego (jeśli występują) oraz środki finansowe z innych źródeł publicznych (jeśli występują).

W ofercie obligatoryjne jest zamieszczenie informacji o planowanych rezultatach realizacji zadania publicznego (np. liczba uczestników, liczba treningów, liczba zaplanowanych wydarzeń), planowanym poziomie ich osiągnięcia wyrażonym w liczbach oraz sposobie monitorowania osiągnięcia rezultatu (np. lista zawodników, protokół zawodów, statystyki z mediów społecznościowych). Rekomendowane jest opisanie w syntetycznym opisie składanej ofercie realizacji zadania publicznego w jaki sposób zostanie zapewniona dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami w wymiarze architektonicznym, cyfrowym i informacyjno-komunikacyjnym, a także ewentualnie dostęp alternatywny zgodnie z art. 6 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062, z późń. zm.).

W ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia konkursu, organizacje pozarządowe, które nie biorą udziału w konkursie mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do komisji oceniającej oferty. Zasady zgłaszania określa ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Program współpracy Miasta Ostrołęki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.

Wybór ofert nastąpi w terminie do 7 marca 2022 roku. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Referacie Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ostrołęki (pl. gen. Józefa Bema 1, 07-410 Ostrołęka; e-mail: ).

Reklama

Pełną treść ogłoszenia znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ostrołęki.

Odsłon: 7860
Komentarzy: 6
20:46, 06.01.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Udany start zaliczyli przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka podczas zawodów w Siedlcach. Wieloboiści walczyli w czterech grupach: 7-10 lat oraz 11-13 lat, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Podopieczni Jakuba Borkowskiego, Zenona Grądzkiego i Władysław Niedźwieckiego czterokrotnie stawali na podium.

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

7 maja to dzień zmagań ostrołęckich atletów o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów. Dzielnie o jak najlepsze pozycje walczyły nasze urocze dziewczęta oraz silni chłopcy. Ekipa UKS Atleta zaprezentowała się z drobrej strony. Szkoleniowiec Władysław Niedźwiecki był dumny ze swoich podopiecznych.

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Sala konferencyjna Związku Nauczycielstwa Polskiego była areną Otwartego Turnieju Szachowego dla dzieci i młodzieży, który był zarazem eliminacjami do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Organizatorem rywalizacji był MUKS Tęcza Ostrołęka.

Zagrasz w szachy?

Zagrasz w szachy?

9 kwietnia odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży - eliminacje do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Centrum Szkoleń Specjalistycznych z Ostrołęki to ekipa do zadań specjalnych. Lubią różne wyzwania, a spływy kajakowe to jedna z ich specjalności. 2 kwietnia na rozpoczęcie sezonu postanowili zaatakować Omulew. Plan zakładał pokonanie całej rzeki od jeziora Omulew na trasie Wikno - Ostrołęka, czyli 126 km. 

» Wasze komentarze

Dużo i niedużo @ 01:24, 07.01.2022r. IP: *.*.179.61

W porównaniu po spadku po Kotowskim to szału nie ma. Porównywalna kwota do strat za rozkradziony starym basenie i dotowanym workiem bez dna, basenem nowym. Na miejscu Miasta bym pozbył się tego spadku i by było więcej na sport. Może Orlen z Elektrownią kupią aquapark, a stary basen niech zasili zasoby muzeum wyklętych i jego dyrektora?

uczciwy podział @ 08:49, 07.01.2022r. IP: *

A to sam referat sportu w mieście nie będzie mógł podzielić kasy na sport?

Przecież za czasów Juchasa w Mzostiit expert twierdził, że powinna być niezależna komisja!!!

Teraz expert z Mzostiit zachowa się honorowo i nie będzie dzielił kasą?

Punkt widzenia od punktu siedzenia?

darek @ 14:30, 07.01.2022r. IP: *.*.90.60

miedzy Niemal dwa miliony na sport w mieście a w tym roku prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przeznaczeniu 1 800 000 zł na szeroko sport. to ja tą różnice wezmę w ciemno od redaktora piszącego te wypociny.

gosc @ 16:05, 07.01.2022r. IP: *.*.153.130

kasa dla korony i apn reszta dostanie okruszki. Będą organizować mega turnieje w których będą sami ze sobą grać.

pietrek @ 17:30, 07.01.2022r. IP: *

expert nie dyrektor Działu Sportu w UM ale jako dyrektor MZOSTIT podzieli sprawiedliwie, a mówił, że juchas nie powinien dzielić ;)

Teraz podzieli "niezależna komisja" ;)

trener @ 10:56, 08.01.2022r. IP: *.*.124.156

najwięcej powinni dostać ci co mają największe sukcesy i rozsławiają ostrołękę

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo