« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 stycznia 2022 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niemal dwa miliony na sport w mieście! Kto otrzyma kasę?

5 stycznia prezydent Ostrołęki ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferty składać można elektronicznie za pomocą platformy internetowej Witkac do 26 stycznia do godz. 16:00. W tym roku prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przeznaczeniu 1 800 000 zł na szeroko sport.


1 000000 zł trafił na szkolenie dzieci i młodzieży, 650 000 zł na szkolenie drużyn seniorskich oraz 150 000 zł na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. Łączna pula środków została zwiększona o 300 000 zł w stosunku do poprzedniego roku.

Reklama

Zadania mogą być realizowane w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku, jednak wszystkie koszty powstałe przed datą podpisania umowy, a mieszczące się w terminie realizacji zadania publicznego, mogą być pokryte wyłącznie ze środków własnych oferenta. W złożonej ofercie należy przedstawić wszystkie koszty związane z realizacją zadania oraz źródła finansowania, w tym świadczenia pieniężne od odbiorców zadania publicznego (jeśli występują) oraz środki finansowe z innych źródeł publicznych (jeśli występują).

W ofercie obligatoryjne jest zamieszczenie informacji o planowanych rezultatach realizacji zadania publicznego (np. liczba uczestników, liczba treningów, liczba zaplanowanych wydarzeń), planowanym poziomie ich osiągnięcia wyrażonym w liczbach oraz sposobie monitorowania osiągnięcia rezultatu (np. lista zawodników, protokół zawodów, statystyki z mediów społecznościowych). Rekomendowane jest opisanie w syntetycznym opisie składanej ofercie realizacji zadania publicznego w jaki sposób zostanie zapewniona dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami w wymiarze architektonicznym, cyfrowym i informacyjno-komunikacyjnym, a także ewentualnie dostęp alternatywny zgodnie z art. 6 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062, z późń. zm.).

W ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia konkursu, organizacje pozarządowe, które nie biorą udziału w konkursie mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do komisji oceniającej oferty. Zasady zgłaszania określa ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Program współpracy Miasta Ostrołęki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.

Wybór ofert nastąpi w terminie do 7 marca 2022 roku. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Referacie Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ostrołęki (pl. gen. Józefa Bema 1, 07-410 Ostrołęka; e-mail: ).

Reklama

Pełną treść ogłoszenia znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ostrołęki.

Odsłon: 4243
Komentarzy: 6
20:46, 06.01.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Drużyna Kabaddi Kurpie przygotowuje się do mistrzostw Polski w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Drużyna Kabaddi Kurpie przygotowuje się do mistrzostw Polski w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Zawodnicy drużyny Kabaddi Kurpie (wicemistrzowie Polski w kabaddi plażowym) odbyli dwudniowe zgrupowanie w Ostrołęce. W jego trakcie prowadzili naukę gry oraz trenowali do mistrzostw Polski w kabaaddi halowym. O tej dyscyplinie sportu pisaliśmy na naszym portalu w czerwcu 2021 roku, gdy przedstawiciele reprezentacji Polski, mistrzowie Europy po raz pierwszy odwiedzili nasz region.

Zagrasz w FIFĘ?

Zagrasz w FIFĘ?

Na zakończenie roku kolejną atrakcję przygotowało Stowarzyszenie Projekt Radomir. Jak mówi Robert Niedzwiecki, na wsi tego jeszcze nie było. Organizatorzy: Kurpie na Luzie oraz Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelsie zapraszają do udziału w turnieju XBOX FIFA 2020.

Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców (zdjęcia)

Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców (zdjęcia)

W piątek prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik nagrodził sportowców oraz trenerów reprezentujących nasze miasto, a osiągających wybitne wyniki. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Martyna Budziłek, Weronika Falkowska, Karolina Grzeszczyk, Katarzyna Szuster, Łukasz Ostrowski, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Dariusz Małkowski, Ewelina Peczyńska, Szymon Orzoł, Tomasz Orzoł, Dominik Gręda, Marek Pietruczuk, Amelia Kulesza, Julita Sęk, Izabela Piskorek, Marcin Nalewajk, Oliwia Sobiech oraz Artur Prusiński.

Kacper Mróz mistrzem. Wojciech Bakuła drugi. Małkowski i Larenta blisko 'pudła' 

Kacper Mróz mistrzem. Wojciech Bakuła drugi. Małkowski i Larenta blisko "pudła" 

Na sportowo, czyli zdrowo. Właśnie w ten wspaniały i wesoły sposób zakończyli sezon startowy zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Wieloboiści tym razem wybrali się na podbój Warszawy, gdzie rozegrano Ogólnopolski Wielobój Atletyczny, czyli najmłodszych adeptów sztuki ciężarowej w kategoriach wiekowych do 10 i do 13 lat.

Zagrasz w szachy w sobotę?

Zagrasz w szachy w sobotę?

11 grudnia o godz. 9:30 rozpoczną się dwa turnieje szachowa dla dzieci początkujących i posiadających kategorie szachowe. Turnieje mają uczcić pamięć patrona Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce - Św. Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

» Wasze komentarze

Dużo i niedużo @ 01:24, 07.01.2022r. IP: *.*.179.61

W porównaniu po spadku po Kotowskim to szału nie ma. Porównywalna kwota do strat za rozkradziony starym basenie i dotowanym workiem bez dna, basenem nowym. Na miejscu Miasta bym pozbył się tego spadku i by było więcej na sport. Może Orlen z Elektrownią kupią aquapark, a stary basen niech zasili zasoby muzeum wyklętych i jego dyrektora?

uczciwy podział @ 08:49, 07.01.2022r. IP: *

A to sam referat sportu w mieście nie będzie mógł podzielić kasy na sport?

Przecież za czasów Juchasa w Mzostiit expert twierdził, że powinna być niezależna komisja!!!

Teraz expert z Mzostiit zachowa się honorowo i nie będzie dzielił kasą?

Punkt widzenia od punktu siedzenia?

darek @ 14:30, 07.01.2022r. IP: *.*.90.60

miedzy Niemal dwa miliony na sport w mieście a w tym roku prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przeznaczeniu 1 800 000 zł na szeroko sport. to ja tą różnice wezmę w ciemno od redaktora piszącego te wypociny.

gosc @ 16:05, 07.01.2022r. IP: *.*.153.130

kasa dla korony i apn reszta dostanie okruszki. Będą organizować mega turnieje w których będą sami ze sobą grać.

pietrek @ 17:30, 07.01.2022r. IP: *

expert nie dyrektor Działu Sportu w UM ale jako dyrektor MZOSTIT podzieli sprawiedliwie, a mówił, że juchas nie powinien dzielić ;)

Teraz podzieli "niezależna komisja" ;)

trener @ 10:56, 08.01.2022r. IP: *.*.124.156

najwięcej powinni dostać ci co mają największe sukcesy i rozsławiają ostrołękę

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo