« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 stycznia 2022 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czy Karolina Brzostek zostanie Sportowcem Roku?

Karolina Brzostek to bardzo utalentowana zawodniczka Ostrowskiego Uczniowskiego Ludowego Klubu Atletycznego, która ciężką pracę i sumienność w systematycznych treningach przekuwa na sukcesy sportowe. W sezonie 2021 najważniejszym osiągnięciem dla zawodniczki był kolejny medal rangi mistrzostw Polski.


Podopieczna Jarosława Samoraja podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów sięgnęła po złoto. 21-latka nie miała sobie równych. W sumie zaliczyła cztery podejścia. W najlepszym w rwaniu osiągnęła 71 kg, zaś w podrzucie 85 kg. 156 kg w dwuboju pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. O jej przewadze nad resztą stawki niech świadczy fakt, iż druga Martyna Komorowska z Atlety Gdańsk uzbierała 135 kg.

Podopieczna Samoraja odebrała również złote medale za poszczególne boje. Dużym wyróżnieniem dla naszej reprezentantki było czwarte miejsce w klasyfikacji Sinclair'a. Karolina zajęła czwarte miejsce wśród wszystkich kobiet startujących w zawodach.

Brzostek kilkanaście dni wcześniej wystartowała w mistrzostwa Europy do lat 20 i 23, które odbyły się w Finlandii. Podopieczna Jarosława Samoraja rywalizowała w kategorii do 59 kg do lat 23. Reprezentantka Polski zajęła siódme miejsce, uzyskując w dwuboju 158 kg (70+88).

Reklama

Karolina Brzostek czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.564 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2021 w Regionie znajdziesz na stronie www.sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2021/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do tego zaszczytnych tytułów.

Odsłon: 999
Komentarzy: 0
13:42, 14.01.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Maciej Grabowski zostanie Sportowcem Roku?

Maciej Grabowski zostanie Sportowcem Roku?

Zawodnik Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai z niemal wszystkich ważnych zawodów przyjeżdżał z medalem. 21-latek zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Juniorów w kata. Miesiąc wcześniej w tej samej kategorii stanął tuż za podium podczas XXII Mistrzostw Polski Open w Zamościu.

Paweł Goździewski powalczy o Sportowca Roku?

Paweł Goździewski powalczy o Sportowca Roku?

Paweł Goździewski to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła bardzo udanie zaprezentował się w szeregu imprez, a najważniejszym startem były Mistrzostwa Polski.

Grzegorz Gamdzyk Sportowcem Roku?

Grzegorz Gamdzyk Sportowcem Roku?

Grzegorz Gamdzyk od kilku sezonów z powodzeniem reprezentuje Academia Gorila Ostrów Mazowiecka w zawodach Brazylijskiego Jiu Jitsu. Jest medalistą najważniejszych imprez BJJ zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Adrian Dziełak Sportowcem Roku?

Adrian Dziełak Sportowcem Roku?

Adrian Dziełak od kilku lat świetnie odnajduje się w zawodach kulturystycznych. Na swoim koncie zapisał medale mistrzostw Polski, Pucharu Polski, a także z powodzeniem reprezentował  nasz kraj na imprezach międzynarodowych.

Aleksandra Dobkowska zostanie Sportowcem Roku?

Aleksandra Dobkowska zostanie Sportowcem Roku?

Aleksandra Dobkowska to jeden z największych talentów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W historii naszego miasta nie było tak perspektywicznej zawodniczki, a podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego stale czyni postępy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo