« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowiec Roku 2021: Amelia Kulesza z triumfem! (wideo)

Pierwsze miejsce w plebiscycie Sportowca Roku 2021 w regionie zdobyła Amelia Kulesza. Ma za sobą świetny sezon w cheerleadingu sportowym. Podopieczna trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej plasowała się na wysokich lokatach, zarówno w imprezach przeprowadzonych w kraju, jak i za granicą. 


 

Sezon startów rozpoczęła majowymi Mistrzostwami Polski w Kielcach, gdzie w kategorii Acro Solo Junior zajęła szóste miejsce. Złoty medal w solo baton kadetki oraz czwarte miejsce solo pom kadetki wywalczyła w Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej w Uniejowie. W Mistrzostwach Mażoretek Północno-Wschodniej Polski w Olecku zdobyła złoto w solo baton kadetki oraz srebrny medal w solo pom kadetki. 

Reklama

Kolejne bardzo dobre wyniki osiągnęła w Mistrzostwach Polski Mażoretek Stowarzyszenia Mażoretek i Cheerleaderek Polskich w Kędzierzynie Koźle, gdzie zdobyła brąz w kategorii solo pom kadetki i uplasowała się tuż za podium w kategorii solo baton kadetki. Kolejny brązowy medal padł łupem zawodniczki w Mistrzostwach Polski Mażoretek IAM Wschowa w konkurencji solo baton kadetki. 

Bardzo ważną imprezą dla zawodniczki był Puchar Świata w Zadarze. W Chorwacji podopieczna trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej medalu nie zdobyła, ale uplasowała się na bardzo wysokiej czwartej lokacie w solo baton kadetki i na siódmym miejscu w solo pom kadetki. 

- Chciałabym podziękować za nominację. Dla mnie to zaszczyt. Cieszę się, że znalazłam się w takim gronie. Nie byłoby mnie, gdyby nie trenerzy. Dziękuję rodzicom, rodzinie za oddane głosy oraz wyróżnienie - mówi Amelia Kulesza, triumfatorka plebiscytu Sportowiec Roku 2021.

Nagrodę wręczyli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer. W szóstej edycji plebiscytu 76 kandydatek i kandydatów walczyło o miano najpopularniejszego Sportowca Roku 2021 w Regionie. W sumie czytelnicy oddali niemal 10 tys. głosów. 

Reklama

Odsłon: 3118
Komentarzy: 0
11:01, 16.03.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowiec Roku 2021. Hubert Nakielski z zaszczytnym tytułem (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Hubert Nakielski z zaszczytnym tytułem (wideo)

Hubert Nakielski od lat jest niekwestionowanym liderem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego świetnie spisywał się w zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej również w 2021 roku. Nieprzypadkowo otrzymał nagrodę Sportowca Roku 2021, którą wręczyli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

Sportowiec Roku 2021. Adam Napiórkowski Trenerem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Adam Napiórkowski Trenerem Roku (wideo)

Znamy kolejne rozstrzygnięcia plebiscytu Sportowca Roku 2021. Kapituła przyznała nagrodę Trenera Roku, którą odebrał Adam Napiórkowski. Został wyróżniony za wieloletnią pracę szkoleniową.

Sportowiec Roku 2021. Ostrowianka Ostrów Mazowiecka Drużyną Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Ostrowianka Ostrów Mazowiecka Drużyną Roku (wideo)

W plebiscycie Sportowiec Roku 2021 nagroda dla drużyny roku trafi do niezwykle perspektywicznych piłkarzy, którzy w ubiegłym sezonie wywalczyli awans do I ligi mazowieckiej. Pod wodzą trenera Jarosława Polaka młodzi piłkarze świetnie zaprezentowali się w rozgrywkach ligi okręgowej i zdominowali rywalizację. 

Sportowiec Roku 2021. Karolina Grzeszczyk Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Karolina Grzeszczyk Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Zawodniczka ma za sobą świetny sezon w barwach Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka, którego jest wychowanką. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów świetnie zaprezentowała się w kluczowych imprezach sezonu letniego i trafiła do reprezentacji Polski.

Sportowiec Roku 2021. Znamy najlepszą imprezę w poprzednim roku (video)

Sportowiec Roku 2021. Znamy najlepszą imprezę w poprzednim roku (video)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2021 uznała X Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu organizowane przez klub Piątka Ostrołęka za Imprezę Roku. Nagrodę z rąk dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusza Popielarza oraz prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Bartłomieja Pieńkowskiego odebrał prezes klubu Adam Kurpiewski. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo