« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Aktualności

To było ostrołęckie święto sportu. Samorządowcy o mediach i "Sportowcu Roku" (wideo)

Za nami kolejny finał plebiscytu Sportowiec Roku w Regionie organizowanego przez portale Moja Ostrołęka i OstrowMaz24.pl. Podczas uroczystej gali świętowaliśmy wspólnie ze sportowcami, trenerami i działaczami. Inicjatywę chwalili też samorządowcy, a laureatom gratulowali wspaniałych osiągnięć.


To już szósta edycja plebiscytu, w trakcie którego mogliśmy głosować na najlepszych sportowców z regionu, docenić ich ciężką pracę, zaangażowanie oraz nagrodzić za wysokie wyniki, osiągnięcia i rewelacyjne rekordy. Nie zabrakło też nagród dla trenerów, drużyn i działaczy, dzięki którym sport w naszym regionie stoi na wysokim poziomie.

Reklama

"To ważne, aby mimo przeciwności mieć odwagę i determinację, przełamywać własne bariery, wygrywać medale i zdobywać szczyty!"

Głos uznania oraz gratulacje i życzenia dla sportowców, trenerów, działaczy, ale też organizatorów plebiscytu przekazali samorządowcy - prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer.

- Dziękuje przede wszystkim sportowcom. Mimo coraz trudniejszego czasu możemy się cieszyć z waszych coraz lepszych wyników i osiągnięć, że poprawiacie rekordy, idziecie coraz dalej, sięgacie coraz wyżej i spełniacie swoje marzenia. To ważne, aby mimo przeciwności mieć odwagę i determinację przełamywać własne bariery, wygrywać medale i zdobywać szczyty! Ta gala to pokazanie, że jesteście wizytówką tego miasta, osobami, które rozsławiają Ostrołękę - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Uwadze prezydenta nie uszło, że rozwój sportu to także duża zasługa mediów lokalnych.

- Dziękuję redaktorowi naczelnemu Krzysztofowi Chojnowskiemu za organizację gali Sportowca Roku. Dzięki mocnemu wsparciu mediów i pracy redakcji Mojej Ostrołęki wielu z was ma łatwiej w pozyskiwaniu sponsorów czy pieniędzy na bieżące potrzeby - dodał prezydent.

Reklama

"Deklaruję, że w powiecie będziemy w dalszym ciągu przeznaczać środki finansowe na sport"

O wspieraniu lokalnego sportu oraz potrzebie ustawicznego trenowania swojego ciała mówił starosta Stanisław Kubeł. Deklarował też dalsze nakłady finansowe na sport w powiecie ostrołęckim.

- Sport powinniśmy uprawiać zawsze, aby być w formie i gotowym na różne wyzwania. Ci, którzy uprawiają sport, są mniej podatni na problemy, sport uczy wytrzymałości, hartu ducha, pozwala na zdrową rywalizację. Spróbujemy nadrobić zaległości w sporcie, które pojawiły się w ostatnim czasie. Deklarują, że w powiecie będziemy w dalszym ciągu przeznaczać środki finansowe na sport, a nawet nieco więcej niż w poprzednich latach. Raz jeszcze gratuluję najlepszym sportowcom wyróżnionym w tym plebiscycie - mówił starosta Stanisław Kubeł.

"Gala to idealny przykład na społeczną rolę mediów"

Podziękowania za podtrzymywanie tradycji organizowania plebiscytu przekazał także burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer. Gratulacje złożył też na ręce sportowców i działaczy.

- Składam ukłony za tworzenie płaszczyzny do spotkania, bo to idealny przykład na społeczną rolę mediów. Codzienna praca sportowców, trenerów, działaczy jest eksponowana, o tym piszecie. To spotkanie słusznie nazywane jest galą, aby móc powiedzieć dziękuję tym, którzy wkładają wysiłek w funkcjonowanie środowiska sportowego. Dziękuje wszystkim, bo w ten sposób tworzymy paletę wielkich możliwości, co przynosi wielkie pożytki. Dziękuje za zauważenie osób, które będą dziś uhonorowane - mówił burmistrz Jerzy Bauer.

Uroczysta gala plebiscytu Sportowiec Roku w Regionie odbyła się w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Listę laureatów znajdziesz w artykule:

Plebiscyt Sportowiec Roku 2021 rozstrzygnięty. Najlepsi sportowcy w regionie nagrodzeni (zdjęcia, wideo)

Odsłon: 1815
Komentarzy: 0
14:20, 23.03.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowiec Roku 2021. Adam Napiórkowski Trenerem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Adam Napiórkowski Trenerem Roku (wideo)

Znamy kolejne rozstrzygnięcia plebiscytu Sportowca Roku 2021. Kapituła przyznała nagrodę Trenera Roku, którą odebrał Adam Napiórkowski. Został wyróżniony za wieloletnią pracę szkoleniową.

Sportowiec Roku 2021. Ostrowianka Ostrów Mazowiecka Drużyną Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Ostrowianka Ostrów Mazowiecka Drużyną Roku (wideo)

W plebiscycie Sportowiec Roku 2021 nagroda dla drużyny roku trafi do niezwykle perspektywicznych piłkarzy, którzy w ubiegłym sezonie wywalczyli awans do I ligi mazowieckiej. Pod wodzą trenera Jarosława Polaka młodzi piłkarze świetnie zaprezentowali się w rozgrywkach ligi okręgowej i zdominowali rywalizację. 

Sportowiec Roku 2021. Karolina Grzeszczyk Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2021. Karolina Grzeszczyk Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Zawodniczka ma za sobą świetny sezon w barwach Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka, którego jest wychowanką. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów świetnie zaprezentowała się w kluczowych imprezach sezonu letniego i trafiła do reprezentacji Polski.

Sportowiec Roku 2021. Znamy najlepszą imprezę w poprzednim roku (video)

Sportowiec Roku 2021. Znamy najlepszą imprezę w poprzednim roku (video)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2021 uznała X Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu organizowane przez klub Piątka Ostrołęka za Imprezę Roku. Nagrodę z rąk dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusza Popielarza oraz prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Bartłomieja Pieńkowskiego odebrał prezes klubu Adam Kurpiewski. 

Sportowiec Roku 2021: Rafał Załęski Animatorem Sportu (wideo)

Sportowiec Roku 2021: Rafał Załęski Animatorem Sportu (wideo)

Znamy kolejne rozstrzygnięcie w plebiscycie Sportowca Roku 2021. Kapituła przyznała nagrodę dla Animatora Sportu 2021. Odebrał ją Rafał Załęski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Future is Now.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama



Najnowsze wideo