« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęczanie wypływali 12 medali

Bardzo udany start, który zaowocował zdobyciem 12 medali (8 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022, która odbyła się 10 kwietnia w Redzie. 


 

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Franciszek Zyśk, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski. Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 200/50 m z przeszkodami) oraz jedna drużynowa - sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami. 

Reklama

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych. W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Mateusz Adamowski. W tej samej kategorii Kacper Mierzejewski zdobył trzy srebrne medale.
 
Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył dwa złote medale (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina) oraz srebrny medal na 200 m z przeszkodami. Podczas zawodów swoje udane debiuty w sportowym ratownictwie wodnym odnotowali nasi najmłodsi zawodnicy: Mikołaj Pęza (11 lat) i Michał Małkowski (10 lat), którzy wystartowali w kategorii młodzik (10-11 lat). Mikołaj w swoich startach zdobył złoty medal w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach i brązowy na 50 m z przeszkodami, a na 50 m holowanie manekina zajął IV miejsce. Natomiast Michał zajął piąte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach i na 50 m z przeszkodami oraz szóste miejsce na 50 m holowanie manekina. 

Ponadto nasza sztafeta w składzie: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Franciszek Zyśk na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii open zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal.

- Wyniki osiągnięte podczas zawodów oceniam bardzo dobrze. Dla starszych zawodników był to bardzo udany sprawdzian, który dał mi dużo informacji na temat ich dalszych przygotowań do kolejnych startów. Natomiast dla najmłodszych zawodników był to bardzo udany debiut w sportowym ratownictwie wodnym i mam nadzieję, że pójdą oni w ślady swoich starszych kolegów - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec WOPR-OS Ostrołęka.

Odsłon: 4264
Komentarzy: 0
17:08, 12.04.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo