Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Diament lepszy od Sokoła! Nasi walczą w mistrzostwach

Dobry start piłkarzy ręcznych UKS Diament Ostrołęka w 1/16 finału Mistrzostw Polski Młodzików. Podopieczni Radosława Blocha pokonali 30:22 Sokół Kościerzyna. najskuteczniejszym graczem naszych był Kacper Żebrowski, który rzucił siedem goli.

- Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu. Niestety, po pięciu minutach i dwóch nietrafionych sytuacjach stuprocentowych w naszą grę wkradła się nerwowość. Chłopcy się usztywnili i zaczęliśmy popełniać masę błędów. W efekcie do przerwy przegrywaliśmy 11:13. Po zmianie stron i męskiej rozmowie w szatni chłopcy w końcu pokazali charakter i duże umiejętności. Dzięki temu drugą połowę udało się wygrać aż 10 bramkami - mówi Radosław Bloch, szkoleniowiec Diamentu.

Przed ostrołęczanami jeszcze dwa mecze. W sobotę o godz. 16:00 zmierzą się ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka, zaś w niedzielę z Czarnymi Olecko, którzy są gospodarzem turnieju.

UKS Diament Ostrołęka - Sokół Kościerzyna 30:22 (11:13)
Diament: Mulawka, Głażewski - Gotlib 1, Żebrowski 7, K. Minota 5, M. Minota 4, Szelkowski 3, Bieniek 5, Podolak 1, Jędrzejewski 1, Sienkiewicz, Sypiański 2, Damięcki 1, Czartoryski.
Kary: 6 min. (M. Minota x2, Bieniek).