« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa złote medale Zuzi w finale w Mławie

23 kwietnia zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antoni Golan wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla pływania" pod patronatem burmistrza Mława. W zawodach uczestniczyło około 600 zawodniczek i zawodników z 34 klubów z całego kraju. Zawody były przeprowadzone systemem eliminacji i finałów. Poranne eliminacje decydowały o kwalifikacjach do popołudniowej walki o medale. To była moc dobrych wyścigów.


Zuzia w porannych eliminacjach nie miała sobie równych, zajmując dwa pierwsze miejsca na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,93 s oraz na 50 m stylu motylkowym z czasem 35,62 s(rekord życiowy). W popołudniowym finale młodziutka pływaczka tylko potwierdziła swój ogromny talent, zdobywając dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,06 s oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 35,75 s.
 
Antek w porannych eliminacjach zajmując dwa dobre szóste miejsca na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,70 s(rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45,43 (rekord życiowy) zakwalifikował się do najlepszej szóstki finałowej. W popołudniowym finale młodziutki pływak, również zajmując dwa szóste miejsca na 50 m stylem dowolnym i motylkowym otrzymał dwa piękne dyplomy.

Reklama

- W takiej formule były to pierwsze zawody młodziutkich pływaków i dlatego cieszymy się, że doświadczenie, które tutaj zdobyli, będzie motywacją do jeszcze większej pracy na treningach i utrzymanie wysokiej formy do końca roku - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel UKS Piątka Ostrołęka.

 

Odsłon: 3643
Komentarzy: 0
10:35, 28.04.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo