Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Siódemka startowała i startowała

Pierwsze dni maja to wytężony czas startów przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka. Nasi reprezentanci pojawili się na kilku obiektach w kraju, by zmagać się z przeciwnikami. Startowali w: Białymstoku, Rzekuniu, Warszawie oraz Olecku.

3 maja w Białymstoku Małgorzata Wierzbowska i Izabela Marcińczyk biegały na 1000 m. Małgosia z wynikiem 3:13,94 s zajęła drugie miejsce, a Iza - 3:25,36s, była trzecia. W biegu na 600 m wystąpiła 13-letnia Maja Stolarczyk, osiągając wynik 2:01,92 s.

7 maja zawodnicy Siódemki uczestniczyli w aż w trzech imprezach. Rano w Rzekuniu w biegu ulicznym „Szybka Dycha bez Limitu” wystąpiła Martyna Budziłek, która wygrała w rywalizacji kobiet z czasem 41 minut 21 sekund. Prócz biegu głównego na 10 km odbyły się także biegi na krótszych dystansach dla młodszych zawodników. Wśród 14-latków na dystansie 1 km drugie miejsce zajął Szymon Sala.

W tym samym czasie w Warszawie na stadionie AWF najmłodsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Warszawy Dzieci. Najlepiej wypadła Kinga Wilczewska, która rezultatem 36,5 m była trzecia w konkursie rzutu piłeczką palantową (U-14). Oliwia Półtorak (U-14) przebiegła na 100 m w czasie 14,89 s, a w skoku w dal osiągnęła rezultat 4,14 m (rekord życiowy). Kaja Drężek (U-12) 60 m przebiegła w 10,56 s (rekord życiowy), a w dal skoczyła 3,08 m.

Tego samego dnia i na tym samym stadionie, ale po południu odbył się w Mityng Otwarcia Sezonu dla młodzików, juniorów i seniorów. W rywalizacji na 3000 m Karol Rogoziński okazał się najlepszy osiągając czas 9:32,54 s, a wśród kobiet na 3 km Małgorzata Wierzbowska była trzecia z czasem 11:06,04 s. Na 600 m wystartowała Kornelia Rusiłowicz, osiągając czas 1:44,06 s (o ponad 6 sekund poprawiając rekord życiowy).

8 maja w Olecku ponownie wystartowała Martyna Budziłek. Tym razem pojawiła się na starcie biegu na 3000 m i z czasem 9:59,21 s zajęła drugie miejsce.