« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka startowała i startowała

Pierwsze dni maja to wytężony czas startów przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka. Nasi reprezentanci pojawili się na kilku obiektach w kraju, by zmagać się z przeciwnikami. Startowali w: Białymstoku, Rzekuniu, Warszawie oraz Olecku.


 

 

3 maja w Białymstoku Małgorzata Wierzbowska i Izabela Marcińczyk biegały na 1000 m. Małgosia z wynikiem 3:13,94 s zajęła drugie miejsce, a Iza - 3:25,36s, była trzecia. W biegu na 600 m wystąpiła 13-letnia Maja Stolarczyk, osiągając wynik 2:01,92 s.

Reklama

7 maja zawodnicy Siódemki uczestniczyli w aż w trzech imprezach. Rano w Rzekuniu w biegu ulicznym „Szybka Dycha bez Limitu” wystąpiła Martyna Budziłek, która wygrała w rywalizacji kobiet z czasem 41 minut 21 sekund. Prócz biegu głównego na 10 km odbyły się także biegi na krótszych dystansach dla młodszych zawodników. Wśród 14-latków na dystansie 1 km drugie miejsce zajął Szymon Sala.

W tym samym czasie w Warszawie na stadionie AWF najmłodsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Warszawy Dzieci. Najlepiej wypadła Kinga Wilczewska, która rezultatem 36,5 m była trzecia w konkursie rzutu piłeczką palantową (U-14). Oliwia Półtorak (U-14) przebiegła na 100 m w czasie 14,89 s, a w skoku w dal osiągnęła rezultat 4,14 m (rekord życiowy). Kaja Drężek (U-12) 60 m przebiegła w 10,56 s (rekord życiowy), a w dal skoczyła 3,08 m.

Tego samego dnia i na tym samym stadionie, ale po południu odbył się w Mityng Otwarcia Sezonu dla młodzików, juniorów i seniorów. W rywalizacji na 3000 m Karol Rogoziński okazał się najlepszy osiągając czas 9:32,54 s, a wśród kobiet na 3 km Małgorzata Wierzbowska była trzecia z czasem 11:06,04 s. Na 600 m wystartowała Kornelia Rusiłowicz, osiągając czas 1:44,06 s (o ponad 6 sekund poprawiając rekord życiowy).

Reklama

8 maja w Olecku ponownie wystartowała Martyna Budziłek. Tym razem pojawiła się na starcie biegu na 3000 m i z czasem 9:59,21 s zajęła drugie miejsce.

Odsłon: 4388
Komentarzy: 0
09:02, 10.05.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg Miodobraniowy już w sierpniu. Ruszyły zapisy

Bieg Miodobraniowy już w sierpniu. Ruszyły zapisy

27 sierpnia odbędzie się Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2022. Organizatorem jest Miejski Klub Lekkoatletyczny w Myszyńców, zaś współorganizatorami: Gmina Myszyniec, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu oraz Powiat Ostrołęcki.

Wierzbowska z 18. miejscem w kraju

Wierzbowska z 18. miejscem w kraju

Od 15 do 17 lipca Bielsku-Białej odbywała się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. W zmaganiach 16-17 latków wystartowało blisko 1000 zawodników w 40 konkurencjach.

Dembiński, Prusik i Dobkowska po kolejnych startach

Dembiński, Prusik i Dobkowska po kolejnych startach

Troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięło udział w Mistrzostwach Polski U 18 - XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Bielsku-Białej na starcie pojawili się: Miłosz Dembiński, Alicja Prusik oraz Aleksandra Dobkowska.

Nikolina Dziadak dziewiąta w kraju

Nikolina Dziadak dziewiąta w kraju

W ostatnich dniach w Radomiu odbyły się 76. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat. W piątkowych eliminacjach trójskoku wystąpiły dwie nasze reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka: Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. 

Przybysz czwarta. Kornelia ósma. 'Życiówka' Kowalczyka

Przybysz czwarta. Kornelia ósma. "Życiówka" Kowalczyka

Trzy dni trwały 76. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 20. W Radomiu reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka zdobył 22 punkty do klasyfikacji systemu sportu i młodzieży. Na starcie pojawiła się trójka lekkoatletów z Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo