« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 6 lipca 2022 r., imieniny Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka startowała i startowała

Pierwsze dni maja to wytężony czas startów przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka. Nasi reprezentanci pojawili się na kilku obiektach w kraju, by zmagać się z przeciwnikami. Startowali w: Białymstoku, Rzekuniu, Warszawie oraz Olecku.


 

 

3 maja w Białymstoku Małgorzata Wierzbowska i Izabela Marcińczyk biegały na 1000 m. Małgosia z wynikiem 3:13,94 s zajęła drugie miejsce, a Iza - 3:25,36s, była trzecia. W biegu na 600 m wystąpiła 13-letnia Maja Stolarczyk, osiągając wynik 2:01,92 s.

Reklama

7 maja zawodnicy Siódemki uczestniczyli w aż w trzech imprezach. Rano w Rzekuniu w biegu ulicznym „Szybka Dycha bez Limitu” wystąpiła Martyna Budziłek, która wygrała w rywalizacji kobiet z czasem 41 minut 21 sekund. Prócz biegu głównego na 10 km odbyły się także biegi na krótszych dystansach dla młodszych zawodników. Wśród 14-latków na dystansie 1 km drugie miejsce zajął Szymon Sala.

W tym samym czasie w Warszawie na stadionie AWF najmłodsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Warszawy Dzieci. Najlepiej wypadła Kinga Wilczewska, która rezultatem 36,5 m była trzecia w konkursie rzutu piłeczką palantową (U-14). Oliwia Półtorak (U-14) przebiegła na 100 m w czasie 14,89 s, a w skoku w dal osiągnęła rezultat 4,14 m (rekord życiowy). Kaja Drężek (U-12) 60 m przebiegła w 10,56 s (rekord życiowy), a w dal skoczyła 3,08 m.

Tego samego dnia i na tym samym stadionie, ale po południu odbył się w Mityng Otwarcia Sezonu dla młodzików, juniorów i seniorów. W rywalizacji na 3000 m Karol Rogoziński okazał się najlepszy osiągając czas 9:32,54 s, a wśród kobiet na 3 km Małgorzata Wierzbowska była trzecia z czasem 11:06,04 s. Na 600 m wystartowała Kornelia Rusiłowicz, osiągając czas 1:44,06 s (o ponad 6 sekund poprawiając rekord życiowy).

Reklama

8 maja w Olecku ponownie wystartowała Martyna Budziłek. Tym razem pojawiła się na starcie biegu na 3000 m i z czasem 9:59,21 s zajęła drugie miejsce.

Odsłon: 3739
Komentarzy: 0
09:02, 10.05.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

170 cm Dobkowskiej. 207 cm Moszczyńskiego

170 cm Dobkowskiej. 207 cm Moszczyńskiego

Udane zawody mają na koncie przedstawiciele z naszego terenu podczas Opolskiego Festiwalu Skoków. Wśród kobiet zaprezentowała się Aleksandra Dobkowska, która jest podopieczną Bartosza Witkowskiego. W stawce mężczyzn pojawił się Sebastian Moszczyński.

Dziadak z 'życiówką' i drugim miejscem. Dobre wyniki Julii i Wiktorii Pyskło

Dziadak z "życiówką" i drugim miejscem. Dobre wyniki Julii i Wiktorii Pyskło

Reprezentantki Siódemki Ostrołęka mają za sobą start w Aleksandrowie Łódzkim. Nikola Dziadak, Wiktoria Pyskło oraz Julia Pyskło mogą być z siebie zadowolone.

Ewa Bartosik multimedalistką i rekordzistką kraju!

Ewa Bartosik multimedalistką i rekordzistką kraju!

Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięła udział w Mistrzostwa Polski Masters, które odbyły się w Toruniu. Ewa Bartosik okazała się gwiazdą zmagań na krajowym podwórku.

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

18 czerwca 2022 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział ponad 500 osób. Najstarszy uczestnik miał niespełna 90 lat. Dla trójki naszych reprezentantów zmagania były debiutem. 

Wystartowały zapisy do XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego

Wystartowały zapisy do XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego

Największa impreza biegowa w naszym regionie powraca po pandemicznej przerwie. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w XXVI Półmaratonie Kurpiowskim, który został zaplanowany na niedzielę, 18 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo