Ząbkovia lepsza od Narwi. "Swojak" Oleha

Piłkarze z Ostrołęki nie mieli dobrych humorów po ostatnim gwizdku starcia z Ząbkovią. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego dzisiaj zmierzyli się z wiceliderem IV ligi. Przegrali 1:2. Dla naszych to dziesiąta porażka w sezonie, a siódma na obcym terenie.

Po 37 minutach rywale wygrywali różnicą dwóch goli. Ząbkovia objęła prowadzenie w 27 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska głową podbił Oleh Okhrimenko, co zaskoczyło Dawida Rosiaka, który został przelobowany przez swojego kolegę. 10 minut później składną akcję i zagranie z lewej strony pola karnego trafiło do Filipa Głowali, który uderzył z pierwszej piłki w długi róg bramki ostrołęczan.

Gracze Narwi wrócili jeszcze przed przerwą. Po centrze do piłki wyskoczył Kamil Jastrzębski i przy próbie główkowania został sfaulowany przez bramkarza Ząbkovii. Sędzia wskazał na "wapno", a do tego ukarał bramkarza z Ząbek. Do rzutu karnego podszedł Damian Gałązka. Pomocnik ostrołęczan trafił w lewy róg bramki, kompletnie myląc rywala.

Druga połowa? Nasi próbowali, mieli okazje, ale wynik utrzymał się. Najlepszą okazję miał Jastrzębski, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ivan Budniak trafił w słupek. Zrewanżować się miał Okhrimenko, który główkował po rzucie wolnym, ale nie trafił bramkę. Porażka Narwi stała się faktem.

Nie ma czasu się załamywać. Już 21 maja o godz. 11:00 ostrołęczanie zagrają kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem zmierzą się z Huraganem Wołomin, który dzisiaj przegrał 1:4 z KS CK Troszyn.

Ząbkovia Ząbki - Narew Ostrołęka 2:1 (2:1)
Bramki: Okhrimenko 27', Głowala 37' - Gałązka 45+1' (k).
Narew: Rosiak - Okhrimenko, Dąbrowski (46' Małkiewicz), Niedźwiedzki, K. Drężek (74' Strzeżysz), Ziemak, Białobrzewski, Kraska, Gałązka, Jastrzębski (65' Staszczuk), Budniak.

Odsłon: 14558